17 stycznia 2021

II Niedziela Zwykła

1. W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno. Nasza osobista komunia z Panem Bogiem musi przekładać się na relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.

2. Od wtorku w kościele rozpoczną się prace termomodernizacyjne.

3. W czwartek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w piątek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

5. W niedzielę 31 stycznia o godz. 18.00 w budynku gdzie mieści się obecnie kancelaria odbędzie się pierwsze spotkanie wspólnoty Domowego Kościoła. Zapraszamy wszystkie chętne rodziny, które chciałby tworzyć tę wspólnotę.

6. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.