Witamy na stronie Parafii pw. św. Walentego w Konopiskach

"Jeśli nikt od Was nie wymaga, to Wy sami wymagajcie od siebie.."

Jan Paweł II

Poniedziałek 05.12.2022                      

 1800 † Andrzej, Tekla, Władysław Kozik, Antonia, Alfons Perłowscy, Bronisława, Danuta, Michał Wysoccy

       † Krystyna Gondro, Maria Majchrzak-Kurtz, Bronisława Kita, Emilia Szyja, Elżbieta Zębik, Adam Kozłowski, Jan Klama, Tadeusz Ankowski, Adam Pociecha, Bonifacy Sosnowski, Bronisława Paczkowska, Manfred Stadler, Leokadia Trzepizur -Wrońska od uczestników pogrzebu

 

Wtorek 06.12.2022                      wspomnienie św. Mikołaj, biskupa

1800 † Marcin Warwas od rodzin Nowak, Drobina, Ociepa

 

Środa 07.12.2022                   wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

 1800 † Grzegorz Ciura od Wacławy i Zdzisława Pleszyniak z rodziną

         † Krystyna Gondro od rodziny Biernat, Pidzik, Dziubińskich

         † Emilia Szyja od swata Tadeusza Nalewajka z rodziną

        † Elżbieta Zębik od Mirosławy Będuch z rodziną

         † Tadeusz Ankowski od Janiny i Franciszka Stefanowskich

         † Bonifacy Sosnowski od Ewy i Remigiusza Kurowskich z dziećmi

         † Bronisława Paczkowska od syna Czesława z rodziną

         † Tadeusz Gomoluch 2 r. śm.

         †

        †

         †

      

 

Czwartek 08.12.2022                 Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP                    

900 † Kazimiera, Antoni Łuszczyk, Helena, Władysław Orłowscy, Marianna, Józef Libner, Stefania, Wacław Stawiarscy i zmarli z rodziny Kwiatkowskich, Piotrowskich

 

1800 † Helena Kuśmierska od wnuka Tomka z rodziną

       † Wiesław Cwaliński 3 r. śm.

 

Piątek 09.12.2022                                          

1800 † Marianna Gorzelak od rodziny Chudzik

       † Adam Kozłowski od koleżanek i kolegów neonatologii

 

 

Sobota 10.12.2022                          wspomnienie NMP Loretańskiej

 

1200 Chrzest: Wiktor Susek

 

1800 † Wiesława Podolska, zmarły mąż i rodzice

       † Zofia, Ireneusz Korzonek

 

Niedziela 11.12.2022r.

III Niedziela Adwentu

                            

800 † Anna, Stefan, Danuta, Roman Klabisz, Mieczysław Zych

 

 

1000 † Helena, Edmund, Tadeusz Kuśmierscy

       † Grzegorz Ciura od koleżanek i kolegów z Polskiego Stronnictwa Ludowego w Konopiskach

       † Janina Janik od Dyrekcji i Pracowników S.P. w Konopiskach

       † Dawid Jabłoński od kolegów i koleżanek z klasy z Gimnazjum

       † Helena Kuśmierska od wnuka Sławka

       † Emilia Szyja od Barbary Nagieł z rodziną

       † Elżbieta Zębik od brata Witolda z żoną

       † Adam Kozłowski od rodziny Krawczyków

       † Kazimierz Pijet 3 r. śm., Józef 19 r. śm., Marianna 8 r.śm. Konopa

       † Jan Klama od siostrzenicy Anny z rodziną

       † Tadeusz Ankowski od sąsiadów

       † Adam Pociecha od brata Dariusza z rodziną

       † Jerzy Janik 3 r. śm. od żony z dziećmi

       † Bonifacy Sosnowski od Aliny z rodziną

       † Lucjan 14 r. śm., Edwarda Pyrkosz

       † Władysław 15 r. śm., Waleria, Władysław Kościelniak

       † Krzysztof Piasecki od Jadwigi i Krzysztofa Jaroszów

       † Krzysztof, Krystyna, Józef Pyrkosz, Marian Kowalski

       †

       †

       †

 

 

1130 * O Boże błogosławieństwo dla Michaliny Grzyb z racji Chrztu Świętego

         * O Boże błogosławieństwo dla Wiktorii Piwowarskiej z racji 11tych urodzin

 

1600 † Roman Januszka 25 r. śm., , Józefa, Antoni Lucjan Kowal, Henryk Gorzelak, Kazimierz Minkina, Edmund Stark, Marianna, Roman, Jan Zachariasz, Józef Ludwik

       † Marcin Warwas od Małgorzaty i Artura Blukacz z dziećmi

       † Tadeusz Stanecki od rodziny Patrylaków

       † Marianna Gorzelak od bratowej Zofii z synem Wiesławem i Jolą

       † Krystyna Gondro od Haliny Jończyk i Ks. Dariusza Jończyka

       † Anna Marzec od Genowefy Parandyk z synami i rodziną z Kopalni

       † Bronisława Paczkowska od rodziny Muców i Mesjaszów

       †

     †

       †

       †

 

 

900 † Zdzisław Zarzycki od mieszkańców z ul. Klonowej w Kopalni

     † Helmut 1 r. śm., Weronika, Jan, Józef Keller

Poniedziałek 28.11.2022                      

1800 † Marcin Warwas od wujka Marka z rodziną

       † Krzysztof Piasecki od Marcina z żoną

 

Wtorek 29.11.2022                                    

1800 † Zdzisław Pyrzyna od zakładu pogrzebowego „Cieśla” z Konopisk

       † Adam Kozłowski od koleżanek i kolegów ze Sztabu Policji w Częstochowie

 

Środa 30.11.2022                                 Święto św. Andrzeja, Apostoła

1800 † Helena Kuśmierska od wnuczki Kasi z rodziną

         † Krystyna Gondro od Bożeny Wolskiej z rodziną

         † Emilia Szyja od siostry Doroty z rodziną

        † Elżbieta Zębik od chrześniaka Gabriela z rodziną

         † Jan Klama od Krzysztofa i Renaty Sosnowskich

         † Tadeusz Ankowski od Wójta Gminy Konopiska i wszystkich pracowników urzędu

         † Bonifacy Sosnowski od Iwony Pijet z rodziną

         †

         †

         †

         †

      

 

Czwartek 01.12.2022                                         I czwartek m-ca

700* O nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne

 

1800 † Tadeusz Walentek od zakładu pogrzebowego „Cieśla” z Konopisk

 

2000 Wieczór Uwielbienia

 

Piątek 02.11.2022                                               I piątek m-ca

700 Msza Święta wynagradzająca

 

1715 Spowiedź Święta

 

1800 †Dawid Jabłoński od Marzeny i rodziny Bladziak

 

 

Sobota 03.11.2022                 I sobota m-ca / wspomnienie św. Franciszka Ksawerego

700 Msza Święta wynagradzająca

 

1600 Chrzest: Tymon Merc

 

1800 †Marcin Warwas od Haliny i Pawła Jagusiak

 

 

Niedziela 04.12.2022r.

II Niedziela Adwentu

                            

800 † Janina 13 r. śm., Edward, Waleria, Wincenty, Stefan Pytel, Włodzimierz Klecha

 

 

1000 † Krzysztof Piasecki od chrzestnej Barbary

       † Grzegorz Ciura od rodziny Pyrkoszów i Sinkiewiczów

       † Janina Janik od pracowników Publicznego Przedszkola w Konopiskach

       † Dawid Jabłoński od pracowników firmy „Polexpans”

       † Helena Kuśmierska od wnuczki Beaty z rodziną

       † Jan 22 r. śm., Anastazja 3 r. śm. Nalewajka z zmarli z rodziny Szwynglów i Nalewajków

       † Emilia Szyja od Jadwigi Klamy z rodziną

       † Elżbieta Zębik od rodziny Płaszczymąka i Ratman

       † Adam Kozłowski od funkcjonariusz i pracowników Komisariatu Policji w Blachowni

       † Zbyszko Dudek 2 r. śm.

       † Jan Klama od siostrzenicy Jadwigi z rodziną

       † Adam Pociecha od Anny i Magdy Dziubczyk

       † Bonifacy Sosnowski od córki Magdaleny z mężem Jackiem oraz wnukiem Patrykiem Luksa

       † Stanisław Seta 29 r. śm. od żony i dzieci

       †

       †

       †

       †

 

 

1130 * O Boże błogosławieństwo dla górników i ich rodzin oraz o życie wieczne dla zmarłych górników

         * O Boże Błogosławieństwo dla Łukasza Żurek z racji 18tych urodzin od rodziców

         * O Boże Błogosławieństwo dla Ryszarda i Anny Braszczyńskich z racji 50 rocznicy Sakramentu Małżeństwa

 

 

1600 † Tadeusz Stanecki od Wiesława Żurek

       † Marianna Gorzelak od Wiesławy i Zygmunta Książek

       † Krystyna Gondro od Janusza i Marioli Jończyk z rodziną

       † Henryk 7 r. śm., Tomasz 27 r. śm. Sobczyk i zmarli z rodziny Cierpiałów

       † Wacława Bukowska 1 r. śm.

       † Weronika Godela z okazji urodzin od syna z rodziną

       † Tadeusz Ankowski od Przewodniczącego Rady i Radnych Gminy Konopiska

       † Bronisława Paczkowska od syna Tadeusz i Haliny Paczkowskich

     †

       †

       †

       †

 

 

900 † Zdzisław Zarzycki od Teresy i Henryka Polak z Kopalni

     † Anna Marzec od Małgorzaty i Jerzego Flacha z rodziną

Poniedziałek 21.11.2022                      Wspomnienie Ofiarowania NMP

 1800 † Marcin Warwas od cioci Zosi Kościelniak z rodziną

 

Wtorek 22.11.2022                                    Wspomnienie św. Cecylii  

1800 † Henryk Wolski od zakładu pogrzebowego „Cieśla” z Konopisk

       † Jan Klama od wnuczki

 

Środa 23.11.2022               

 1800 † Helena Kuśmierska od wnuczki Agnieszki z rodziną

         † Krystyna Gondro od Genowefy Halembskiej z rodziną

         † Bronisława Kita od Barbary i Karola Nowakowskich i córki Kasi z mężem

        † Elżbieta Zębik od swatki Danieli Kołodziejczyk

         † Władysława, Jan Szyja

         † Emilia Szyja od wnuczka Marcina z narzeczoną

         † Bonifacy Sosnowski od żony Zdzisławy Sosnowskiej

         †

         †

         †

         †

      

 

Czwartek 24.11.2022      Wspomnienie św. Andrzeja Dung-Laca i Towarzyszy

 1800 † Żaneta Leśniczek 1 r. śm. od męża i dzieci

       † Halina 12 r. śm., Lech Żurek, Jan, Marianna Pawlik

 

 

Piątek 25.11.2022  

 1800 † Zdzisław Pyrzyna od Władysława i Janiny Szarek

       † Tadeusz Ankowski od rodziny Mugałów

 

 Sobota 26.11.2022                              

 

1800 † Mirosław, Adam, Genowefa, Władysław, Barbara, Rudolf Kotowicz, Aniela, Walenty Ciura, Mieczysław, Walenty Kowalik, Stanisław Nowak i zmarli Księża

       † Krystyna Gondro od zakładu pogrzebowego „Cieśla” z Konopisk

 

 

 

Niedziela 27.11.2022r.

I Niedziela Adwentu

                            

800 † Bożena Wąowicz, Ignacy Loch

 

 

1000 † Pelagia, Władysław, Sylwester, Felicja Dziubińscy, Stanisława Ciekot

       † Andrzej, Henryk, Janina Janik, Wawrzyniec, Marianna Kościelniak

       † Wiktoria Mercik 60 r.śm., Bogusław Herba 28 r. śm., Wojciech Korwin - Szymanowski 94 r. śm.

       † Marianna Sosnowska od pracowników „Rem-Masz” Tkaniny Techniczne z Bielska Białej

       † Grzegorz Ciura od cioci Jasi z mężem i rodziny Lenartowiczów

       † Zdzisław Pyrzyna od rodziny Poks i Choryłek

       † Tadeusz Walentek od Mariana Walentek z żoną i rodziną

       † Marianna, Piotr 18 r. śm. Huras, Danuta Kus, Stanisław, Walenty Widła

       † Marianna Gorzelak od rodziny Kapral

       † Elżbieta Zębik od Radnej, Sołtysa, Rady Sołeckiej Korzonek-Leśniaki

       † Adam Kozłowski od sąsiadów Pijetów

       † Anna Kromołowska 1 r. śm. od męża i córek z rodzinami

       † Jan Klama od wnuka Mateusza z żoną

       † Adam Pociecha od teściowej Danieli Janiszewskiej

       † Mirosław Urbański 3 r. śm.

       † Monika Kamińska 5 r. śm.

       † Lucjan 25 r. śm., Cecylia, Marianna, Stanisław i zmarli z rodziny Kosargów, Weronika, Stanisław Lepiarz, Bronisław Ściubidło

       † Bonifacy Sosnowski od syna Dariusza Sosnowskiego

       †

       †

       †

 

 

1130 * O Boże Błogosławieństwo dla Barbary Kita z racji 70tych urodzin od córek z rodzinami

 

 

 

1600 † Dawid Jabłoński od Agnieszki i Maćka Rataj

       † Tadeusz Stanecki od Mieczysława Żurek

       † Helena Kuśmierska od wnuczki Marleny i prawnuczki Marty

       † Krystyna Gondro od chrześniaka Edmunda Posmyk i rodziny Janików

       † Emilia Szyja od Barbary Sygiet z rodziną

       † Tadeusz Ankowski od Ośrodka Pomocy Społecznej w Konopiskach

       † Stanisław, Bogusław, Mirosław Pijet

       †

       †

     †

 

 

900 † Zdzisław Zarzycki od Iwony i Grzegorza Nalewajka

     † Anna Marzec od Jolanty i Mieczysława Janusiak z rodziną