Witamy na stronie Parafii pw. św. Walentego w Konopiskach

"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie."

(J 11,25)

Poniedziałek 18.10.2021                     Święto św. Łukasza, Ewangelisty

1800 † Andrzej Gorzelak od zakładu pogrzebowego „Cieśla” z Konopisk

       † Marian Kościelniak od kolegów Stanisława, Edmunda, Zbyszka, Andrzeja

Wtorek 19.10.2021                                 

1800 † Marianna Ślusarczyk od rodziny Milewskich

         † Ireneusz Chmielewski od zakładu pogrzebowego „Cieśla” z Konopisk

 

Środa 20.10.2021                         wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera

1800 † Ks. Sławomir Kaczmarek od Barbary i Tadeusza Blukacz

         † Jerzy Modławski od Henryki i Sylwestra Janik

         † Krzysztof Musik od żony Bożeny

         † Czesław Pierz od córki Martyny z rodziną

         † Damian Katryniok od żony z dziećmi

         † Anna Słodek od sąsiadów Wołczyków

         †

         †

 

Czwartek 21.10.2021               

1800 † Lech Kołodziejczyk od kuzynki Alfredy z rodziną

         † Marian Kościelniak od kolegów z „LOT Konopiska”

 

Piątek 22.10.2021                                 wspomnienie św. Jana Pawła II              

1800 † Ireneusz Chmieleski od rodziny Hochuł

         † Jerzy Modławski od córki Agnieszki i syna Pawła z rodzinami

 

Sobota 23.10.2021                           

1800 † Marian Kościelniak od zakładu pogrzebowego „Cieśla” z Konopisk

         † Krzysztof Musik od zakładu pogrzebowego „Cieśla” z Konopisk

 

 

Niedziela 24.10.2021r.

XXX Niedziela Zwykła

 

800 † Stanisław, Alfreda, Stanisław Morzyk; Halina Trzepizur od chrześnicy Anny z rodziną

 

1000    † Ks. Sławomir Kaczmarek od rodziny Mistygaczów

         † Stanisław 30 r. śm., Zofia, Grzegorz Kowalscy, Jan, Józefa, Stanisława Nowiccy

         † Robert 11 r. śm., Teresa 5 r. śm., Edward Sieradzcy

         † Robert Wiśniewski od rodziny Wiewiórów

         † Lech Kołodziejczyk od chrześnicy Aleksandry Gawrońskiej z rodziną

         † Małgorzata Kuban 3 r. śm., Elżbieta Stępniak, Tadeusz, Krzysztof Kołodziejczyk

         † Irena Żurek od wnuczka Marka z żoną

         † Zenon Tomżyński od córki Urszuli z mężem

         † Jarosław Błaszczyk od matki chrzestnej z rodziną; Adrian Błaszczyk 14 r. śm.

         † Władysław Łączkowski od rodziny Skuzów i Łączkowskich

         † Henryka 4 r. śm., Józef, Witold Kołodziejczyk

         † Henryk Sosnowski, Antonina, Jan, Józef Klama, Anna, Wacława Bukowscy

         † Jan Musik od siostry

         †

         †

         †

 

 

 

1130 * Za parafian

      

 

 

 

1600    † Daniel Kozik od pracowników Poczty Polskiej w Konopiskach

         † Ryszard Kowalski od rodziny Kiełbasów

         † Marianna Ślusarczyk od rodziny Ziaja, Dzięba, Leśniczek

         † Antonina 8 r. śm., Aleksander 16 r. śm., Adam 4 r. śm. Kromołowscy

         † Jarosław Błaszczyk od 1 r. śm. od żony i syna

         † Klaudia, Adrian Błaszczyk od mamy i brata

         † Krzysztof Musik od syna Przemysława z rodziną

         † Czesław Pierz od syna Sylwestra z rodziną

         † Damian Katryniok od teściów

         † W intencji Bogu wiadomej

         †

 

 

 

900 † Anna Słodek od sąsiadów Kasprzaków z rodziną

       † Małgorzata Jagusiak od teściowej Lucyny

Poniedziałek 11.10.2021                     wspomnienie św. Jana XXIII

1800 † Marianna Ślusarczyk od Mieczysława i Grażyny Szwengiel z dziećmi i rodzinami

       † Marian Kościelniak od „Impulso-Bojarek”

 

Wtorek 12.10.2021                                        

1800 † Lech Kołodziejczyk od Elżbiety Bolek i rodziny Calbek i Kochanowskich

         † Irena Żurek od chrześnicy Mirosławy z rodziną

 

Środa 13.10.2021        wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego / Nabożeństwo Fatimskie

1800 * O Boże błogosławieństwo dla członkiń ŻR i ich rodzin

 

Czwartek 14.10.2021               wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque

1800 † Anna Słodek od Danuty i Marka Jóźwik

         † Irena Żurek od zakładu pogrzebowego „Cieśla” z Konopisk

 

Piątek 15.10.2021                       wspomnienie św. Teresy od Jezusa

1800 † Ks. Sławomir Kaczmarek od Krzysztofa, Lucyny, Kamila Janik i Zofii Jończyk

         † Stefan Kromołowski

         † Ryszard Kowalski od Ewy Bednarczyk z córką Agnieszką

         † Józef Kromołowski

         † Ireneusz Chmielewski od sąsiadów

         † Elżbieta, Tomasz Nowak i zmarli z rodziny Nowak, Waleria, Bolesław Gorzelak i zmarli z rodziny Gorzelak

         †

         †

 

Sobota 16.10.2021                           wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

1400 Ślub: Natalia Stachurska i Konrad Dzianok

 

1500 Ślub: Daria Bronis i Robert Rozumek

 

1800 † Andrzej Gorzelak od Janiny i Henryka Bazan

         † Jerzy Modławski od żony Jolanty

 

Niedziela 17.10.2021r.

XXIX Niedziela Zwykła

 

 

800 † Grzegorz Gajzner, Ks. Stanisław Jarosz

 

1000    † Ks. Sławomir Kaczmarek od Wandy Ciuk i syna Mariusza z rodziną

         † Irena Żurek od wnuczka Dariusza z żoną

         † Łukasz Kościelniak od mamy

         † Emil 21 r. śm., Danuta, Marek Trzepizur

         † Andrzej, Henryk Janik, Wawrzyniec, Marianna Kościelniak

         † Lech Kołodziejczyk od rodziny Rybaków

         † Ryszard Kowalski od żony

         † Antoni 9 r. śm., Alfreda 4 r. śm. Morzyk od córki Zenony z rodziną

         † Jadwiga Szymanek od koleżanek

         † Zenon Tomżyński od syna Grzegorza z rodziną

         † Emilia, Helena Idziak i zmarli z rodziny Idziaków

         † Barbara Janik od Janiny Janik z rodziną

         †

         †

         †

 

 

1130 * O Boże błogosławieństwo dla nauczycieli i pracowników szkół z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

      

 

 

1600    † Daniel Kozik od rodziny Siwek z ul. Księżycowej

         † Robert Wiśniewski od kolegi Damiana Węgierka

         † Marianna Ślusarczyk od wnuków z rodzinami

         † Stanisław Polaczkiewicz 4 r. śm. od żony z rodziną

         † Włodzimierz Korbela 20 r. śm., Barbara, Roman Korbela

         † Antonina Morzyk 7 r. śm., Franciszek 31 r. śm., Józefa, Szczepan, Kazimierz, Marianna Morzyk, Emil 8 r. śm., Piotr, Helena Benduch, Jan, Anna Badora, Stanisława, Walenty Widła    

          † Krzysztof Musik od mamy

         †

         †

 

 

 

900 † Janina Beleć 11 r. śm.

       † Edward Czaja 1 r. śm.

Poniedziałek 04.10.2021                      wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

1800 † Ks. Sławomir Kaczmarek od Chóru Parafialnego

       † Irena Żurek, Marian Kościelniak, Zenon Tomżyński, Jerzy Modławski, Ireneusz Chmielewski od uczestników pogrzebu

 

Wtorek 05.10.2021                                          wspomnienie św. Faustyny              

1800 † Ks. Sławomir Kaczmarek od Sylwii i Marcina Fornalików z dziećmi

         * O Boże błogosławieństwo dla Lesława Podolskiego w rocznicę urodzin    

 

Środa 06.10.2021                           

1800 † Ks. Sławomir Kaczmarek od Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, Pracowników Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Jamkach-Korzonku

         † Ryszard Kowalski od Zbigniewa i Bogumiły Burghardt z rodziną z Muszyny

         † Anna Słodek od brata Wojciecha z córką

         † Irena Żurek od chrześnicy Wiesławy Książek z rodziną

         † Alfreda Paczkowska od szwagra Antosia z rodziną

         † Ireneusz Chmielewski od sióstr Zdzisławy i Bożeny z rodzinami

         †

         †    

Czwartek 07.10.2021               wspomnienie NMP Różańcowej / I czwartek m-ca

700 * O nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne

 

1900 † Ks. Sławomir Kaczmarek 1 r. śm.

 

2000 Wieczór Uwielbienia

 

Piątek 08.10.2021          

1800 † Lech Kołodziejczyk od Danuty i Zdzisława Najdeckich

         † Marianna Ślusarczyk od koleżanek i kolegów z Liceum Rolniczego w Żarkach

         † Irena Żurek od chrześnicy Mirosławy z rodziną    

 

Sobota 09.10.2021             

1800 † Tomasz Machała 1 r. śm. od mamy z rodziną

         † Andrzej Gorzelak od Angeliki Blukacz z mężem i dziećmi

 

 

Niedziela 10.10.2021r.

XXVIII Niedziela Zwykła

800 † Jerzy Hauer 21 r. śm.

 

1000    † Ks. Sławomir Kaczmarek od Wójta Gminy Konopiska Jerzego Żurka wraz z pracownikami Urzędu Gminy oraz jednostkami podległymi

         † Weronika, Zofia, Bolesław Krupińscy

         † Robert Wiśniewski od Artura Posmyka z rodziną

         † Lech Kołodziejczyk od Łukasza i Bogdana Golanowskich

         † Ryszard Kowalski od sąsiadów z ul. Kosmicznej

         † Anna Słodek od cioci Lewandowskiej

         † Irena Żurek od wnuczki Agnieszki z mężem

         † Marian Kościelniak od Teresy i Jurka Błaszczyków

         † Henryk, Ewa Paczkowscy

         † Zenon Tomżyński od syna Andrzeja z Beatą i wnuczką Darią

         † Ireneusz Chmielewski od córki Anety z Dominikiem

         †

         †

 

 

1130 * O Boże błogosławieństwo dla Wiktora Kita z racji Chrztu Świętego 

 

 

 

1600    † Daniel Kozik od rodziny Nowaków

 

 

 

 

 

 

 

 

900 † Ks. Sławomir Kaczmarek od mieszkańców z ul. Małej