Witamy na stronie Parafii pw. św. Walentego w Konopiskach

"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie."

(J 11,25)

III Niedziela Wielkanocy

18 kwietnia 2021

1. W trzecią niedzielę Wielkanocy, czyli dziś, we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do każdego wierzącego. Pismo Święte, zwłaszcza księgi Nowego Testamentu, przybliżają nam Chrystusa jako naszego Pana i Mistrza. Nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte w Ewangeliach. Warto dziś przywołać słowa św. Hieronima: „nieznajomość Pisma Świętego to nieznajomość Chrystusa”.

1. W piątek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujemy do Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. Będziemy dziękować Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę Świętego Wojciecha na naszej ziemi. Jako spadkobiercy Świętego Wojciecha nie możemy się wstydzić wiary.

1. Przyszła niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

1. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela” oraz gazetki parafialnej „Święty Walenty”.

Niedziela Miłosierdzia Bożego

11 kwietnia 2021

1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna w Kościele polskim Tydzień Miłosierdzia. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Zachęcamy także do podjęcia dzieł miłosierdzia w swoim najbliższym otoczeniu. Dzisiaj o godz. 15:00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

1. Dziś po Mszy Świętej o godz. 16.00 odbędzie się kolejne spotkanie do bierzmowania dla tych, którzy nie przyjęli sakramentu bierzmowania z różnych powodów a chcieliby teraz uczynić.

1. Dziś również o godz. 18.00 w budynku gdzie mieści się obecnie kancelaria odbędzie się kolejne spotkanie wspólnoty rodziny naszej parafii. Zapraszamy wszystkie chętne rodziny, które chciałby tworzyć tę wspólnotę.

1. W środę bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo św. Walentego naszego patrona. Msza Świętą o świętym Walentym a po Mszy Świętej litania do naszego patrona. Módlmy się dla swoich dzieci i wnuków przez wstawiennictwo świętego Walentego o dobrych małżonków. Święty Walenty jest patronem nie tylko zakochanych ale przede wszystkim na początku czczony był jako patron chorych. Wielu w naszych rodzinach boryka się z różnymi chorobami; chciejmy więc przez wstawiennictwo św. Walentego wypraszać dla nich wszystkich łaskę uzdrowienia.

1. W czwartek o godz. 20.00 Wieczór Uwielbienia. Zapraszamy.

1. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela” oraz nowej gazetki parafialnej „Święty Walenty”.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

04 kwietnia 2021

1. Choć po raz kolejny przeżywaliśmy Pamiątkę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa w sposób tak niezwykle ograniczony, to jednak głęboko wierzymy, że był to dla nas wszystkich święty czas. Kiedy kobiety przyszły do grobu po szabacie i zastały go pustym, były zaniepokojone i pełne obaw, dopóki nie usłyszały słów aniołów. My już wiemy, że pusty grób nie jest powodem do lęku, lecz znakiem Zmartwychwstania Pańskiego. Niech zatem nie smuci nas owa ograniczoność w celebracji liturgii, a słowa naszego Pana – gdzie dwaj albo trzej zbierają się w imię moje, tam jestem pośród nich (Mt 18, 20) – niech w tym szczególnym czasie napełnią nasze serca otuchą i nadzieją. Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Niech zmartwychwstaje również naszych sercach i rodzinach.
  1. Jutro II dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Święte w porządku niedzielnym. Tradycyjnie w drugi dzień Świąt Wielkanocnych do puszek przed kościołem złożymy ofiary na uczelnie katolickie.
  1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy wzięli udział w Rekolekcjach, Triduum Paschalny i Mszy Świętej Rezurekcyjnej. Dziękujemy Służbie Liturgicznej za przygotowanie liturgii Wielkiego Tygodnia.
  1. W piątek w Oktawie Wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękujemy również wszystkim, którzy przygotowali dekorację w kościele.
  1. W najbliższą niedzielę obchodzimy święto Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na nabożeństwo i Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
  1. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00 odbędzie się kolejne spotkanie do bierzmowania dla tych, którzy nie przyjęli sakramentu bierzmowania z różnych powodów a chcieliby teraz uczynić. Również w przyszłą niedzielę o godz. 18.00 w budynku gdzie mieści się obecnie kancelaria odbędzie się kolejne spotkanie wspólnoty rodziny naszej parafii. Zapraszamy wszystkie chętne rodziny, które chciałby tworzyć tę wspólnotę.

1. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.