Witamy na stronie Parafii pw. św. Walentego w Konopiskach

BÓG nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych wszyscy bowiem dla Niego żyją

(Łk 20,38)

XIX Niedziela Zwykła
07 sierpnia 2022

1. Dziś w parafii przeżywamy odpust ku czci św. Wawrzyńca. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian oraz gości na wspólną odpustową modlitwę oraz udział w uroczystej Eucharystii o godz. 11.30, której przewodniczyć będzie ks. Dariusz Jończyk – nasz rodak. Ks. Dariuszowi z okazji Jubileuszu 25-lecia Święceń Kapłańskich życzymy Bożego Błogosławieństwa, obfitości darów Ducha Świętego i opieki Maryi, Matki Kapłanów.

2. Dziękujemy paniom za posprzątanie i przygotowanie naszej świątyni na uroczystość odpustową.

3. Dziś nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 15.15, zmiana tajemnic różańcowych i adoracja odbędzie się w ramach sumy odpustowej.

4. W sobotę 13 sierpnia po Mszy Świętej o godz. 18.00 zostanie odprawione kolejne nabożeństwo fatimskie. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału we Mszy Świętej i nabożeństwie.

5. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę dnia 26 sierpnia. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisania się na listę do zakrystii. Przygotowaniem do naszej pielgrzymki będzie Wieczór Uwielbienia 25 sierpnia o godz. 18.30.

6. Trwa okres letniego wypoczynku. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

7. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

XVIII Niedziela Zwykła
31 lipiec 2022

1. Jutro rozpoczyna się miesiąc sierpień – obchodzony w Kościele jako miesiąc abstynencji. Zachęcamy do miesięcznego lub całkowitego powstrzymania się od picia alkoholu z motywów religijno-moralnych, wychowawczych i patriotycznych. Jedno z przyrzeczeń Jasnogórskich Ślubów Narodu brzmi: „Przyrzekamy wypowiedzieć walkę lenistwu i lekkomyślności, marnotrawstwu, pijaństwu, rozwiązłości”.

2. We wtorek przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Porcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunie św., oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny.

3. W czwartek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca. W tych dniach Msza Święta również o godz. 7.00.

5. W piątek jak zawsze chorych odwiedzać będziemy od godz. 9.30. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej w tym dniu od godz. 17:30.

6. W sobotę będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00.

7. Za tydzień w niedzielę przeżywać będziemy Odpust św. Wawrzyńca, patrona naszej Parafii. Msza Święta odpustowa w intencji Parafian zostanie odprawiona o godz. 11.30 przez ks. Dariusza Jończyka, naszego rodaka, który tego dnia będzie obchodził jubileusz 25lecia Kapłaństwa. Serdecznie na tą szczególnie uroczystą Mszę św. zapraszamy wszystkie grupy parafialne, Koła Żywego Różańca, liturgiczną służbę ołtarza, asystę, strażaków, KGW, wszystkich parafian i gości.

8. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę dnia 26 sierpnia. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisania się na listę do zakrystii. Przygotowaniem do naszej pielgrzymki będzie Wieczór Uwielbienia 25 sierpnia o godz. 18.30.

9. Trwa okres letniego wypoczynku. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

10. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

XVII Niedziela Zwykła
24 lipiec 2022

1. Dziś w całym Kościele obchodzimy II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych pod hasłem „Wydadzą owoc nawet i w starości” (Psalm 92,15). Ma on na celu podkreślenie, że dziadkowie i osoby starsze są wartością i darem zarówno dla społeczeństwa, jak i dla wspólnot kościelnych.

2. Dziękujemy Paniom za troskę, posprzątanie i przygotowanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę.

3. Jutro będzie wspomnienie Świętego Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Dlatego jak zapowiadaliśmy już dziś modlimy się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze a także po wszystkich Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy.

4. Trwa czas wakacji dla dzieci i młodzieży i dla wielu dorosłych okres urlopowy. Pamiętajmy w tym czasie o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. Na ten błogosławiony czas odpoczynku życzymy obfitości Bożych łaski i dobrej pogody.

5. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.