Witamy na stronie Parafii pw. św. Walentego w Konopiskach

"Nasza ojczyzna jest w niebie, stamtąd wyczekujemy jako Zbawcy naszego Pana, Jezusa Chrystusa"

(Flp 3,20)

Ogłoszenia duszpasterskie
X Niedziela Zwykła
09 czerwca 2024

1. Dziś nabożeństwo czerwcowe o godz. 15.30.

2. W poniedziałek Krąg Biblijny o godz. 19.00.

3. We wtorek o godz. 17.00 spotkanie do bierzmowania dla klas 6, 7 i 8.

4. Nabożeństwo czerwcowe każdego dnia po Mszy Świętej o godz. 18.00.

5. W czwartek o godz. 16.30 próba dla kandydatów do bierzmowania a o godz. 17.00 spowiedź dla bierzmowanych, dla świadków, dla rodziców oraz najbliższej rodziny.

6. W czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00 w naszej parafii zostanie odprawione nabożeństwo fatimskie. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału we Mszy Świętej i nabożeństwie fatimskim.

7. Młodzież i rodziców tych, którzy będą przyjmować sakrament bierzmowania, prosimy o przygotowania kościoła i otoczenia kościoła na tę uroczystość w czwartek o godz. 19.30.

8. W piątek na Mszy Świętej o godz. 18.00 ks. Biskup Andrzej Przybylski udzieli Sakramentu Bierzmowania kandydatom do bierzmowania. Po zakończeniu Mszy Świętej przejdziemy na nową część cmentarza, gdzie ks. Biskup dokona poświęcenia terenu przeznaczonego na cmentarz grzebalny.

9. Sakramentalny Związek Małżeński zamierzają zawrzeć:

• Jakub TAJBER – kawaler, pochodzący z parafii św. Michała Archanioła w Kamienicy Polskiej i Karolina WĄSOWICZ – panna, zamieszkała na terenie naszej parafii– zapowiedź I.

Jeżeli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach, które zachodzą między tymi osobami, a które uniemożliwiałyby ważne zawarcie sakramentu małżeństwa, zobowiązany jest powiadomić o tym duszpasterzy w kancelarii parafialnej.

10. Wszystkich, którzy zgłosili się na wakacyjny wyjazd z Bogiem, prosimy o wypełnienie karty uczestnika oraz wpłatę zaliczki w wysokości 300zł.

11. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

Ogłoszenia duszpasterskie
IX Niedziela Zwykła
02 czerwca 2024

1. Dziś Adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych
i nabożeństwo czerwcowe o godz. 15.15.

2. Dziś po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy 8.

3. W poniedziałek Krąg Biblijny o godz. 19.00.

4. We wtorek nasza wspólnota parafialna będzie przeżywać Dobę Eucharystyczną. Tego dnia będzie Msza Święta o godz. 7.00, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich parafian do modlitwy i adoracji Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Plan adoracji w gablocie i na drzwiach kościoła a także stronie parafialnej.

5. Wieczór Uwielbienia w tym miesiącu wyjątkowo nie w czwartek ale we wtorek w o godz. 20.00 w dzień Doby Eucharystycznej.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W tych dniach również Msza Święta o godz. 7.00.

7. Zakończenie oktawy z poświęceniem wianków i z błogosławieństwem małych dzieci w czwartek o godz. 18.00.

8. W piątek chorych odwiedzać będziemy od godz. 9.30. Spowiedź w kościele od godz. 17.30.

9. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to dzień modlitw
o uświęcenie kapłanów.

10. Nabożeństwo czerwcowe każdego dnia po Mszy Świętej o godz. 18.00.

11. Sakramentalny Związek Małżeński zamierzają zawrzeć:

• Jakub BANASIAK – kawaler, pochodzący z naszej parafii i Joanna SPIK – panna, zamieszkała na terenie parafii Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Myszkowie– zapowiedź II.

Jeżeli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach, które zachodzą między tymi osobami, a które uniemożliwiałyby ważne zawarcie sakramentu małżeństwa, zobowiązany jest powiadomić o tym duszpasterzy w kancelarii parafialnej.

12. Wszystkich, którzy zgłosili się na wakacyjny wyjazd z Bogiem, prosimy o wypełnienie karty uczestnika oraz wpłatę zaliczki w wysokości 300zł do 9 czerwca.

13. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

Ogłoszenia duszpasterskie
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
26 maja 2024

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.

2. Dziś 68 dzieci w naszej świątyni po raz pierwszy do swoich serc przyjmie Pana Jezusa podczas I Komunii Świętej. Otoczmy ich naszą modlitwą, aby byli wierni Chrystusowi przez całe życie. Rodzicom życzymy a zarazem prosimy, aby stawali się wobec swoich dzieci pierwszymi świadkami wiary. Dziękujemy rodzicom za posprzątanie i przygotowanie kościoła i terenu wokół kościoła na tę piękną uroczystość.

3. Dziś Nabożeństwo majowe o godz. 15.30.

4. W tym tygodniu od poniedziałku do piątku będziemy z dziećmi przeżywać ich Biały Tydzień. Dzieci z rodzicami i najbliższymi zapraszamy codziennie, z wyjątkiem czwartku, na Msze Świętą połączoną z nabożeństwem majowym o godz. 18.00.

5. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.30 przeżywać będziemy Rocznicę I Komunii Świętej. Próba dla dzieci rocznicowych będzie w poniedziałek 27 maja o godz. 16.00 w kościele. Po próbie ok. 16.30 odbędzie się spowiedź dla dzieci, rodziców i najbliższej rodziny.

6. W poniedziałek nie będzie Kręgu Biblijnego.

7. Próba dla dzieci, które będą sypać kwiatki podczas procesji Bożego Ciała w środę o godz. 19.00.

8. W czwartek – uroczystość Bożego Ciała. Z kościołów wyruszą procesje z Najświętszym Sakramentem. Udekorujmy nasze domy, by pokazać Jezusowi, jak bardzo cieszymy się z tego Jego nawiedzenia. Msze Święte o godzinie 8:00, 10:00, 16:00. Nasza parafialna procesja Bożego Ciała odbędzie się do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godzinie 10:00 i przejdzie tą samą trasą co nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zapraszamy: Koła Żywego Różańca, KGW, Orkiestrę, Strażaków, Służbę Liturgiczną Ołtarza, dzieci do sypania kwiatków szczególnie te, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej i dzieci obchodzące rocznicę pierwszej Komunii Świętej. Wszystkich parafian i gości zapraszamy do udziału w procesji.

9. Od piątku przeżywać będziemy Oktawę Bożego Ciała. Zapraszamy na codzienną Eucharystię o godz. 18:00.

10. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota i niedziela miesiąca. W sobotę będzie również Msza Święta o godz. 7.00 a w niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo czerwcowe o godz. 15.15.

11. W sobotę rozpocznie się miesiąc czerwiec, który tradycyjnie jest miesiącem szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe będą każdego dnia po Mszy Świętej o godz. 18.00.

12. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy 8.

13. Sakramentalny Związek Małżeński zamierzają zawrzeć:

• Jakub BANASIAK – kawaler, pochodzący z naszej parafii i Joanna SPIK – panna, zamieszkała na terenie parafii Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Myszkowie– zapowiedź I.

Jeżeli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach, które zachodzą między tymi osobami, a które uniemożliwiałyby ważne zawarcie sakramentu małżeństwa, zobowiązany jest powiadomić o tym duszpasterzy w kancelarii parafialnej.

14. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.