Witamy na stronie Parafii pw. św. Walentego w Konopiskach

"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie."

(J 11,25)

Ogłoszenia duszpasterskie
XI Niedziela Zwykła
13 czerwca 2021

1. Dziś po Mszy Świętej o godz. 16.00 nabożeństwo fatimskie.

2. Dziś 55 dzieci w naszej świątyni po raz pierwszy do swoich serc przyjmie Pana Jezusa podczas I Komunii Świętej. Otoczmy ich naszą modlitwą, aby byli wierni Chrystusowi na zawsze. Rodzicom życzymy a zarazem prosimy, aby stawali się wobec swoich dzieci pierwszymi świadkami wiary. Dziękujemy rodzicom za posprzątanie i przygotowanie kościoła i terenu wokół kościoła na tę piękną uroczystość.

3. W tym tygodniu od poniedziałku do piątku będziemy z dziećmi przeżywać ich Biały Tydzień. Dzieci z rodzicami i najbliższymi zapraszamy codziennie na Msze Świętą połączoną z nabożeństwem czerwcowym o godz. 18.00.

4. W poniedziałek bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo św. Walentego naszego patrona o godz. 18.00.

5. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych po Mszy Św. o godz. 18.00.

6. We wtorek o godz. 17.20 spotkanie organizacyjne przed wyjazdem do Energylandii. Zapisy trwają do wtorku. Przypominamy również, że organizowany jest wakacyjny wyjazd dla młodzieży nad morze w terminie od 16 do 20 sierpnia. Nasza baza noclegowa będzie w Stegnie koło Gdańska w ośrodku wypoczynkowym „Koral”. Koszt wyjazdu to 800zł. Zapisy do końca czerwca.

7. W piątek czcić będziemy Boże Miłosierdzie, zapraszamy na Mszę Świętą
i nabożeństwo o godz. 18.00.

8. Spotkanie wspólnoty młodzieżowej naszej parafii w piątek o godz. 19.00.

9. Kolejne spotkanie wspólnoty rodziny naszej parafii odbędzie się w przyszłą niedzielę 20 czerwca w ośrodku „Święta Puszcza” w Olsztynie k. Częstochowy. Zapraszamy wszystkie chętne rodziny, które chciałby tworzyć tę wspólnotę.

10. Bierzmowanie dla tych, którzy ukończyli formację w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 27 czerwca o godz. 18.00. Próby w tym tygodniu dla bierzmowanych we wtorek i czwartek o godz. 19.00

11. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Irena Kędzia, śp. Aleksy Konopa

Ogłoszenia duszpasterskie

X Niedziela Zwykła

06 czerwca 2021

 

 1. Dziś Adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo czerwcowe o godz. 15.15 a po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie dla młodzieży klasy I i II szkoły średniej i wszystkich, którzy mają przystąpić do bierzmowania 27 czerwca 2021 o godz. 18.00.

 

 1. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych po Mszy Św. o godz. 18.00.

 

 1. Zakończenie oktawy z poświęceniem wianków i błogosławieństwem małych dzieci w czwartek o godz. 18.00. Na tę Msze Świętą zapraszamy wszystkie dzieci oraz młodzież przygotowującą się do bierzmowania z klas VI, VII i VIII. Po Mszy Świętej odbędzie się krótkie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

 

 1. W piątek 11 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

 

 1. Próby dla dzieci, które mają przystąpić do I Komunii Świętej w tym tygodniu odbywać się będą w następującym porządku:

W poniedziałek i wtorek o godz. 15.30 dla dzieci ze Szkoły w Konopiskach  a o godz. 16.30 dla dzieci z pozostałych szkół naszej parafii. Jeśli będzie taka potrzeba i konieczność dzieci przyjdą także w kolejne dni.

 

 1. Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych, dla rodziców, dla chrzestnych oraz najbliższej rodziny przed I Komunią Świętą w piątek o godz. 19.00.

 

 1. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych prosimy o przygotowania kościoła i otoczenia kościoła na uroczystość pierwszokomunijne swoich dzieci. Proponujemy, żeby te prace rozpocząć wcześniej, np. od środy. Sprzątanie generalne kościoła będzie w sobotę.

 

 1. Informujemy, że Msza Święta zbiorowa 13 czerwca będzie odprawiona nie o 10.00 a o godz. 9.30.

 

 1. Przypominamy, że parafia we współpracy z biurem podróży „Wesley” organizuje wyjazd do Energylandii w dniu 19 czerwca tj. sobota. Koszt wyjazdu to 80zł + bilet wstępu w zależności od wieku. Zapisy do 13 czerwca. Przypominamy również, że organizowany jest wakacyjny wyjazd dla młodzieży nad morze w terminie od 16 do 20 sierpnia. Nasza baza noclegowa będzie w Stegnie koło Gdańska w ośrodku wypoczynkowym „Koral”. Koszt wyjazdu to 800zł. Zapisy do końca czerwca.

 

 1. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

 

 1. Informacje dotyczące bieżących prac w kościele, na plebanii i na cmentarzu…

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

30 maja 2021

 

 1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.

 

 1. Dziś nabożeństwo majowe o godz. 15.40 a po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie dla młodzieży klasy I i II szkoły średniej, która ma przystąpić do bierzmowania. Na spotkanie przychodzą również osoby, które są w tzw. „Spóźnionej grupie do bierzmowania”.

 

 1. Dziś również o godz. 17.30 odbędzie się kolejne spotkanie wspólnoty rodziny naszej parafii. Zapraszamy wszystkie chętne rodziny, które chciałby tworzyć tę wspólnotę.

 

 1. Jutro ostatni dzień maja. Nabożeństwo majowe po Mszy Świętej o godz.: 18:00.

 

 1. We wtorek obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy na Eucharystię przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach. Pamiętajmy również o nich w indywidualnych modlitwach.

 

 1. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe każdego dnia po Mszy Świętej o godz. 18.00.

 

 1. W czwartek – uroczystość Bożego Ciała. Z kościołów wyruszą procesje
  z Najświętszym Sakramentem. Udekorujmy nasze domy, by pokazać Jezusowi, jak bardzo cieszymy się z tego Jego nawiedzenia. Msze Święte o godzinie 8:00, 10:00, 16:00. Nasza parafialna procesja Bożego Ciała odbędzie się do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godzinie 10:00 wokół kościoła. Prosimy Górników, Koło Gospodyń Wiejskich, Straż i Młodzież o przygotowanie ołtarzy. Zapraszamy: Koła Żywego Różańca, KGW, Orkiestrę, Strażaków, Służbę Liturgiczną Ołtarza, dzieci do sypania kwiatków. Wszystkich parafian i gości zapraszamy do udziału w procesji. W tym dniu nie będzie Wieczoru Uwielbienia.

 

 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.30. Spowiedź i Komunia Święta dla chorych w piątek od godz. 9.00. Potrzebny jest jednak wcześniejszy kontakt telefoniczny i zgoda na odwiedziny.
 2. W przyszłą niedzielę Adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo czerwcowe o godz. 15.15 a po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie dla młodzieży klasy I i II szkoły średniej, która ma przystąpić do bierzmowania. Na spotkanie przychodzą również osoby, które są w tzw. „Spóźnionej grupie do bierzmowania”.

 

 1. Informujemy, że Msza Święta zbiorowa 13 czerwca będzie odprawiona nie o 10.00 a o godz. 9.30.

 

 1. Parafia we współpracy z biurem podróży „Wesley” organizuje wyjazd do Energylandii w dniu 19 czerwca tj. sobota. Koszt wyjazdu to 80zł + bilet wstępu w zależności od wieku. Zapisy do 13 czerwca. Przypominamy również, że organizowany jest wakacyjny wyjazd dla młodzieży nad morze w terminie od 16 do 20 sierpnia. Nasza baza noclegowa będzie w Stegnie koło Gdańska w ośrodku wypoczynkowym „Koral”. Koszt wyjazdu to 800zł. Zapisy do końca czerwca.

 

 1. Od kilku lat na naszym cmentarzu prowadzone są prace inwentaryzacyjne. Niestety, ciągle brak pełnych informacji dotyczących szczególnie dysponentów grobów. W świetle przepisów Ministerstwa Infrastruktury „celem utrzymania ciągłości funkcjonowania cmentarzy, administrator ma obowiązek prowadzenia pełnej ewidencji, i prawo do usuwania grobów bez ustalonego opiekuna lub przedawnionych – bez względu na stan utrzymania grobu”. Ponieważ na naszym cmentarzu wiele grobów nie ma ustalonego dysponenta, ignorowane są wielokrotne wezwania do kontaktu z administracją, dzierżawa skończyła się wiele lub nawet kilkadziesiąt lat temu - te groby zostaną oznaczone jako groby do likwidacji. Prosimy w takich przypadkach o kontakt, czasami tylko w celu sprostowanie niektórych danych. Prosimy także o kontakt i udokumentowanie opłaty dzierżawnej miejsc grzebalnych, które oznaczone są jako zajęte, a nie są oficjalnie oznaczone. Rezerwacja miejsca oznaczona może być jedynie przez umieszczenie odpowiedniej tabliczki wydanej przez administrację cmentarza.

 

 1. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł: śp. Robert Wiśniewski