Witamy na stronie Parafii pw. św. Walentego w Konopiskach

BÓG nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych wszyscy bowiem dla Niego żyją

(Łk 20,38)

XVII Niedziela Zwykła
25 lipca 2021

1. Dziś po Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone zostaną na środki transportu dla misjonarzy.

2. Dziękujemy panom, którzy pomagali przy wnoszeniu ławek do kościoła. Dziękujemy również paniom, które przygotowały i posprzątały kościół.

3. W przyszłą niedzielę Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 15.15.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się miesiąc sierpień – obchodzony w Kościele jako miesiąc abstynencji. Zachęcamy do miesięcznego lub całkowitego powstrzymania się od picia alkoholu z motywów religijno-moralnych, wychowawczych i patriotycznych. Sierpień jako miesiąc trzeźwości jest przeżywany od 1984 roku. Wybrano sierpień ze względu na szczególne czczenie i „nagromadzenie” świąt maryjnych w tym czasie. Również w dniu 26 sierpnia 1956 roku w święto Matki Bożej Częstochowskiej, w dzień odnowienia Jasnogórskich Ślubów Narodu jedno z przyrzeczeń brzmiało: „Przyrzekamy wypowiedzieć walkę lenistwu i lekkomyślności, marnotrawstwu, pijaństwu, rozwiązłości”. Stąd też nasza zachęta do podjęcia choćby miesięcznej abstynencji.

5. W niedzielę 1 sierpnia wspominamy rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Zapraszamy do modlitwy osobistej i na Mszę Świętą w intencji poległych w walce o wolność Ojczyzny.

6. Już dziś zapraszamy wszystkich parafian do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę dnia 26 sierpnia. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisania się na listę do zakrystii. Przygotowaniem do naszej pielgrzymki będzie Wieczór Uwielbienia 25 sierpnia o godz. 18.30. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tej modlitwie. Podczas tego wieczoru będzie można skorzystać z Sakramentu Pokuty i złożyć na kartkach intencje modlitewne, które zabierzemy ze sobą na drogę pielgrzymki i w tych intencjach będziemy się modlić i pielgrzymować.

7. Wraz z parafią św. Klemensa w Lgocie Wielkiej organizujemy 8 dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej – „Ziemia Święta Starego Testamentu”. Termin pielgrzymki od 23 do 30 listopada 2021. Koszt pielgrzymki to 3490zł. Chętnych zapraszamy do zapisania się na listę w zakrystii.

8. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

9. Trwa okres letniego wypoczynku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł: śp. Czesław Wąsowicz, śp. Grażyna Czaja

XVI Niedziela Zwykła
18 lipca 2021

1. Dziękujemy Paniom za troskę, posprzątanie i przygotowanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę.

2. W przyszłą niedzielę wspomnienie św. Krzysztofa, będziemy modlili się za kierowców i podróżujących. Zachęcamy do odmawiania modlitwy przed każdą podróżą. Niech pod opieką patrona kierowców wszyscy szczęśliwie dotrą do celu podróży. Po Mszach Świętych błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone zostaną na samochody dla misjonarzy.

3. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

4. Trwa okres letniego wypoczynku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł: śp. Mieczysław Pijet

XV Niedziela Zwykła
11 lipca 2021

1. Jutro o godz. 17.30 odbędzie się spotkanie dla wszystkich wyjeżdżających nad morze w terminie od 16 do 20 sierpnia. Są jeszcze wolne miejsca.

2. We wtorek 13 lipca po Mszy Świętej o godz. 18.00 zostanie odprawione nabożeństwo fatimskie. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału we Mszy Świętej i nabożeństwie.

3. W środę serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo św. Walentego naszego patrona.

4. W piątek czcić będziemy Boże Miłosierdzie, zapraszamy na Mszę Świętą
i nabożeństwo o godz. 18.00.

5. Poświęcenie pojazdów w niedzielę 25 lipca ( za dwa tygodnie) po Mszach Świętych.

6. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

7. Trwa czas wakacji dla dzieci i młodzieży i dla wielu dorosłych okres urlopowy. Pamiętajmy w tym czasie o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. Na ten błogosławiony czas odpoczynku życzymy obfitości Bożych łaski i dobrej pogody.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Stanisława Haładaj, śp. Antoni Kijas, śp. Gabriela Kita, śp. Lech Kołodziejczyk