Witamy na stronie Parafii pw. św. Walentego w Konopiskach

"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie."

(J 11,25)

25 lutego 2024
II Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przed Kościołem zbiórka do puszek na misje „Ad gentes”.

2. Dziś po Mszy Świętej o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

2. Dziękujemy paniom za posprzątanie naszej świątyni.

3. W poniedziałek o godz. 18.30 Krąg Biblijny.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek oraz pierwsza sobota i niedziela miesiąca. W piątek i sobotę będzie również Msza Święta o godz. 7.00.

5. W czwartek od godz. 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. Chorych jak zawsze w I piątek miesiąca odwiedzać będziemy od godz. 9.30. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej od godz. 16:00.

7. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dzieci i młodzież w piątek o godz. 16.30 a dla dorosłych o godz. 17.15.

8. W przyszłą sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna.

9. Modlitwa różańcowa w intencji całej wspólnoty parafialnej w sobotę o godz. 17.15.

10. Nabożeństwo Gorzkich Żali w najbliższą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.30.

11. W przyszłą niedzielę o godz. 15.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

12. Od przyszłej niedzieli w kruchcie głównej będzie kosz, do którego można składać żywności długoterminową. Z otrzymanych produktów przygotujemy świąteczne paczki dla rodzin z naszej parafii.

13. W niedzielę 17 marca o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie dla nowych małżeństw, które chciałby dołączyć do wspólnoty rodzin naszej parafii.

14. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

18 lutego 2024
I Niedziela Wielkiego Postu

1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w Mszy Świętej odpustowej ku czci św. Walentego, patrona naszej parafii. Dziękujemy za wspólną modlitwę i obecność.

3. Dziękujemy paniom za posprzątanie naszej świątyni.

4. W poniedziałek o godz. 18.30 Krąg Biblijny.

5. W czwartek przed Mszą Świętą wieczorną od godz. 17.00 do 18.00 godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy by trwać przed Panem Jezusem obecnym w Sakramencie Eucharystii.

6. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi krzyżowej dla dzieci i młodzież w piątek o godz. 16.30 a dla dorosłych o godz. 17.15.

7. Modlitwa różańcowa w intencji całej wspólnoty parafialnej w sobotę o godz. 17.15.

8. Nabożeństwo Gorzkich Żali w najbliższą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 10.00.

9. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

10. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

11. Proszono nas o podanie następującej informacji: Młodzieżowa Orkiestra Dęta Konopiska ogłasza nabór do Akademii Młodego Muzyka. Przesłuchania odbędą się 23 lutego o godz. 17.00 oraz 24 lutego o godz. 13.00 w siedzibie orkiestry – ul. Towarowa 6.

11 lutego 2024
VI Niedziela Zwykła

1. Dziś obchodzimy uroczystość ku czci św. Walentego – patrona naszej parafii.

2. Dziś po Mszach Świętych zbiórka do puszek na katolicki ruch dobroczynny „Betel”.

3. Dziękujemy paniom za posprzątanie naszej świątyni.

4. W poniedziałek o godz. 18.40 Krąg Biblijny.

5. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla kandydatów do bierzmowania. W poniedziałek o godz. 17.00 dla klas 6 i 7 a we wtorek o godz. 17.00 dla klas 8.

6. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Zapraszam na Msze św. o godz. 9.00, 18.00 w kościele i 17.00 na Kopalni. Podczas każdej Mszy Świętej posypanie głów popiołem. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.

7. W Wielkim Poście odprawiamy jedno z najpiękniejszych nabożeństw o Męce Pańskiej – Gorzkie Żale. Chcielibyśmy, aby wszyscy choć odrobinę zasmakowali tej modlitwy. Stąd nabożeństwo to będziemy łączyć z Mszą Świętą niedzielną. Zamiast kazania będziemy śpiewać Gorzkie Żale. W najbliższą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 8.00.

8. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi krzyżowej dzieci i młodzież w każdy piątek o godz. 16.30 a dla dorosłych o godz. 17.15.

9. W trakcie Wielkiego Postu w każdy czwartek przed Mszą Świętą wieczorną będzie godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. Można wtedy w ciszy trwać przed Panem Jezusem obecnym w Sakramencie Eucharystii.

10. Jak już wspominaliśmy Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej odbędzie się 17 listopada 2024. Pragniemy 9 miesięcy przed tą uroczystością rozpocząć nasze duchowe przygotowanie. Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w każdą sobotę o godz. 17.15. Modlitwę tę poprowadzą członkinie i członkowie KŻR naszej parafii.

11. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

12. Przypominamy, że organizujemy pielgrzymkę do Rzymu – „Wiecznego Miasta” w terminie od 14 do 18 maja 2024. Spotkanie informacyjne odbędzie się 15 lutego o godz. 18.30. Prosimy o wpłatę pierwszej raty w wysokości 1500zł.