Witamy na stronie Parafii pw. św. Walentego w Konopiskach

"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie."

(J 11,25)

Ogłoszenia duszpasterskie
XXIX Niedziela Zwykła
17 października 2021

1. Dziś o godz. 15.30 w kościele akademickim w Częstochowie rozpocznie się spotkanie wspólnoty rodzin naszej parafii.

2. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.30 obejrzymy przedstawienie poświęcone osobie i nauczaniu Papieża Polaka. Inscenizacja ta została przygotowana przez dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Łaźcu. Tego dnia będziemy wsłuchiwać się w głos naszego wielkiego rodaka a także będzie można zabrać ze sobą cytaty św. Jana Pawła II by przypomnieć sobie jego nauczanie. Na zakończenie Mszy Świętej o godz. 11.30 wszyscy wyjdziemy na plac przed kościołem, gdzie odmówmy litanię do św. Jana Pawła II a najmłodsi wypuszczą białe i żółte balony wypełnione helem.

3. W piątek po Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie Oazy.

4. W sobotę o godz. 10.00 na plebanii próba Scholki Dziecięcej a godz. 11.30 zbiórka kandydatów, ministrantów i lektorów.

5. Październik to miesiąc różańca. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia. Zapraszamy codziennie o godz. 17:20 na nabożeństwa różańcowe a w niedzielę różaniec o godz. 15.20.

W poniedziałek i środę zapraszamy na różaniec uczniów klas od I do IV.
W wtorek i czwartek uczniów klas od V do VIII.
W piątek zapraszamy młodzież szkół średnich i starszą. Młodzież z Oazy oraz Liturgiczną Służbę Ołtarza.

6. Powoli przygotowujemy się do Uroczystości Wszystkich Świętych. Porządkujmy groby naszych bliskich. Pamiętajmy o modlitwie wypominek za naszych zmarłych. Kartki do wypisywania są na stolikach przy wejściu.

7. Zapraszamy na „Bal wszystkich Świętych”, który rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 16.00 w dniu 31 października. Zapisy na bal trwają do 26 października. Jeśli sytuacja epidemiologiczna uniemożliwi organizację balu w wyznaczonym terminie odbędzie się on w późniejszym czasie. Szczegółowe informacje na plakatach.

8. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

Ogłoszenia duszpasterskie
XXVIII Niedziela Zwykła
10 października 2021

1. Dziś po Mszy Świętej o 16.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z 8 klasy SP i I klasy Szkoły Średniej. Natomiast w poniedziałek o godz. 18.30 spotkanie do bierzmowania dla młodzieży z klasy 6 i 7 Szkoły Podstawowej.

2. Dzisiaj obchodzimy 21 Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”, a w sobotę 16 października będziemy wspominać 43. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Dziś zbiórka do puszek na stypendia dla młodzieży z ubogich i wielodzietnych rodzin naszej Ojczyzny. My jako parafia, osobę i nauczanie Papieża Polaka w sposób szczególny przypomni sobie w niedzielę 24 października dzięki młodzieży ze SP w Łaźcu, która pod opieką pani Anety Baor przygotowała inscenizację na Dzień Papieski i na Mszy Św. o godz. 11.30 nam ją przedstawi. Tego dnia będziemy wsłuchiwać się w głos naszego wielkiego rodaka a także będzie można zabrać ze sobą cytaty św. Jana Pawła II by przypomnieć sobie jego nauczanie. Na zakończenie Mszy Świętej o godz. 11.30 wszyscy wyjdziemy na plac przed kościołem, gdzie odmówmy litanię do św. Jana Pawła II i odśpiewamy „Barkę” a najmłodsi wypuszczą białe i żółte balony wypełnione helem.

3. W środę 13 października po Mszy Świętej o godz. 18.00 zostanie odprawione nabożeństwo fatimskie. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału we Mszy Świętej i nabożeństwie.

4. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.30 będziemy modlić w intencji nauczycieli i pracowników szkół z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

5. W piątek, 15 października obchodzić będziemy Dzień Dziecka Utraconego. Serdeczną myślą i modlitwą otaczamy rodziny przeżywające cierpienie z powodu utraty dziecka poczętego. Rodziny te zapraszamy do wspólnej modlitwy w piątek 15 października w sanktuarium św. Józefa w Częstochowie. Szczegółowe informacje na plakacie.

6. W piątek po Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie Oazy.

7. W sobotę o godz. 10.00 na plebanii próba Scholki Dziecięcej a godz. 11.30 zbiórka kandydatów, ministrantów i lektorów.
8. Październik miesiąc różańca. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17:20. W niedzielę różaniec o godz. 15.20.

W poniedziałek i środę zapraszamy na różaniec uczniów klas od I do IV.
W wtorek i czwartek uczniów klas od V do VIII.
W piątek zapraszamy młodzież szkół średnich i starszą. Młodzież z Oazy oraz Liturgiczną Służbę Ołtarza.

9. Powoli przygotowujemy się do Uroczystości Wszystkich Świętych. Porządkujmy groby naszych bliskich. Pamiętajmy o modlitwie wypominek za naszych zmarłych. Kartki do wypisywania są na stolikach przy wejściu.

10. W przyszłą niedzielę spotkanie wspólnoty rodzin naszej parafii odbędzie się kościele akademickim w Częstochowie. Chętne rodziny prosimy o kontakt. O godz. 14.40 wyjeżdżamy wspólnie samochodami spod kościoła.

11. Zapraszamy na „Bal wszystkich Świętych”, który rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 16.00 w dniu 31 października. Podobnie jak we wcześniejszych latach zachęcamy dzieci do przygotowania strojów i przebrania się za świętego. Prosimy, aby stroje były wykonywane przez dzieci i rodziców a nie wypożyczane. Pod ocenę i nagrody brane będą stroje wykonane własnoręcznie. Zapisy na bal trwają do 26 października. Jeśli sytuacja epidemiologiczna uniemożliwi organizację balu w wyznaczonym terminie odbędzie się on w późniejszym czasie.

12. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

Ogłoszenia duszpasterskie
XXVII Niedziela Zwykła
03 października 2021

1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo różańcowe o godz. 15.20.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W czwartek na Mszy Świętej o godz. 7.00 modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne a po Mszy Świętej nabożeństwo.

3. W czwartek przypada również 1 rocznica śmierci ks. Sławomira Kaczmarka. Zapraszamy wszystkich na Mszę Świętą o godz. 19.00, którą sprawować będą kapłani z dekanatu. Tego dnia wyjątkowo różaniec będzie o godz. 18.20. Natomiast o godz. 20.00 Wieczór Uwielbienia.

4. Październik miesiąc różańca. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17:20. W niedzielę różaniec o godz. 15.20.

W poniedziałek i środę zapraszamy na różaniec uczniów klas od I do IV.
W wtorek i czwartek uczniów klas od V do VIII.
W piątek zapraszamy młodzież szkół średnich i starszą. Młodzież z Oazy oraz Liturgiczną Służbę Ołtarza.

5. W piątek po Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie Oazy.

6. W sobotę o godz. 10.00 na plebanii próba Scholki Dziecięcej a godz. 11.30 zbiórka kandydatów, ministrantów i lektorów.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o 16.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z 8 klasy SP i I klasy Szkoły Średniej. Natomiast w poniedziałek o godz. 18.30 spotkanie do bierzmowania dla młodzieży z klasy 6 i 7 Szkoły Podstawowej.

8. Od poniedziałku w kancelarii będzie można już zamawiać intencje na 2022 rok.

9. Kolejne spotkanie wspólnoty rodzin naszej parafii odbędzie się 17 października w kościele akademickim w Częstochowie. Chętne rodziny prosimy o kontakt.

10. W przyszłą niedzielę – będziemy przeżywać XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Przed kościołem będzie przeprowadzona zbiórka na pomoc zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości, aby mogła podjąć naukę i kształcić się w szkołach i na uczelniach.

11. W przyszłą niedzielę w parafii Mokrzesz po Mszy Świętej o godz. 12.00 zostanie odsłonięta i poświęcona płyta pamiątkowa ku czci Pierwszego Proboszcza Ks. Sławomira Kaczmarka. Proboszcz Mokrzeszy zaprasza wszystkich na tę uroczystość.

12. Jeśli sytuacja epidemiologiczna pozwoli już dziś bardzo serdecznie zapraszamy na „Bal wszystkich Świętych”, który rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 16.00 w dniu 31 października. Podobnie jak we wcześniejszych latach zachęcamy dzieci do przygotowania strojów i przebrania się za świętego. Prosimy, aby stroje były wykonywane przez dzieci i rodziców a nie wypożyczane. Pod ocenę i nagrody brane będą stroje wykonane własnoręcznie. Zapisy na bal trwają do 26 października. Jeśli sytuacja epidemiologiczna uniemożliwi organizację balu w wyznaczonym terminie odbędzie się on w późniejszym czasie.

13. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela” oraz kalendarza rolników w cenie 25zł.