Witamy na stronie Parafii pw. św. Walentego w Konopiskach

BÓG nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych wszyscy bowiem dla Niego żyją

(Łk 20,38)

Ogłoszenia duszpasterskie
XXV Niedziela Zwykła
24 września 2023


1. Dziękujemy paniom za posprzątanie naszej świątyni.

2. Jutro o godz. 18.30 spotkanie Kręgu Biblijnego.

3. W tym tygodniu o godz. 17.00 odbędą się spotkania dla kandydatów do bierzmowania. W poniedziałek dla klas VI a w środę dla klas VII i VIII.

4. Poświęcenie różańców dla dzieci I komunijnych w przyszłą niedzielę o godz. 11.30.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się październik. Przez cały miesiąc będą odprawiane nabożeństwa różańcowe o godz. 17.20. W niedzielę różaniec o godz. 15.15.

W poniedziałek i środę zapraszamy na różaniec uczniów klas od I do IV.
W wtorek i czwartek uczniów klas od V do VIII.
W piątek zapraszamy młodzież szkół średnich i starszą.

6. W sobotę 30 września dzieci ze scholki parafialnej będą brać udział w warsztatach muzycznych organizowanych w Sanktuarium Świętych Dzieci Fatimskich w Pajęcznie. Wyjazd o godz. 8.00.

7. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela” oraz „Magazynu Niedziela”.

Ogłoszenia duszpasterskie
XXIV Niedziela Zwykła
17 września 2023

1. Dziękujemy paniom za posprzątanie naszej świątyni.

2. Jutro, 18 września, przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Naszą modlitwą już dziś otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i w prawdziwej mądrości.

3. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w Mszy Świętej odpustowej w Kopalni. Dziękujemy za wspólną modlitwę i obecność.

4. Jutro o godz. 18.30 spotkanie Kręgu Biblijnego.

5. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela” oraz „Magazynu Niedziela”.

6. Proszono nas o podanie następującej informacji: OSP Konopiska przeprowadzać będzie zbiórkę śmieci elektrycznych w piątek od godz. 16.00 – Wygoda od Kijasa w stronę Konopisk, Źródlana, Bukowa, Dębowa, Świerkowa, Lipowa; w sobotę odbiór śmieci elektrycznych na zgłoszenia telefoniczne.

Ogłoszenia duszpasterskie
XXIII Niedziela Zwykła
10 września 2023

1. Dziś podczas Mszy Świętej o godz. 11.30 poświęcimy plecaki i przybory szkolne uczniom klas I, a po Mszy Świętej o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się w tym roku do I Komunii Świętej. Natomiast po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 6, 7 i 8.

2. Dziękujemy Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie II Parafialnego Festynu Rodzinnego. Dochód z festynu wyniósł: 19.500zł

3. Jutro o godz. 18.30 spotkanie Kręgu Biblijnego.

4. W środę 13 września po Mszy Świętej o godz. 18.00 w naszej parafii zostanie odprawione nabożeństwo fatimskie. Serdecznie zapraszamy.

5. W czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, Msza Święta w naszej świątyni o godz. 18.00 a o godz. 19.00 odpust na Kopalni.

6. W przyszłą niedzielę serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę Świętą o godz. 11.30. W tym dniu czcić będziemy św. Stanisława Kostkę– patrona dzieci i młodzieży. Będziemy modlić się szczególnie w intencji dzieci i młodzieży z naszej parafii. W tym dniu dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają książeczki do nabożeństwa.

7. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

8. Proszono nas o podanie następującej informacji: Wójt Gminy Konopiska, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Konopiskach oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Konopiskach zapraszają na Narodowe Czytanie – 17 września w niedzielę - Skwer Wojciecha Korwin Szymanowskiego o godz. 12.30.

OSP Konopiska przeprowadzać będzie zbiórkę śmieci elektrycznych w środę - Kopalnia, w czwartek - ul. Opolska, w piątek - ul. Śląska od godz. 16.00, natomiast w sobotę od godz. 9.00 – ul. Sportowa i Działki. Szczegółowe informacje na plakacie.