Witamy na stronie Parafii pw. św. Walentego w Konopiskach

"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie."

(J 11,25)

Ogłoszenia duszpasterskie
26 marca 2023
V Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu Scholki Parafialnej i Liturgicznej Służby Ołtarza po Mszy Świętej o godz. 16.00. Zapraszamy!

2. Dziękujemy paniom za posprzątanie naszej świątyni.

3. W poniedziałek nie będzie Kręgu Biblijnego.

4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.15, Gorzkie Żale i Zmiana Tajemnic Różańcowych w przyszłą niedzielę o godz. 15.30.

5. Przypominamy, że w trakcie Wielkiego Postu w każdy czwartek przed Mszą Świętą wieczorną jest godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00.

6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu będzie sprawowana Msza Święta o godz. 7.00.

7. Do chorych udamy się z Najświętszym Sakramentem w Wielką Środę 5 kwietnia od godz. 9.00 Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie.

8. Zachęcamy do udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która obędzie się już w ten piątek 31 marca. Wszystkich, którzy wyrażają chęć uczestnictwa prosimy o zgłoszenie się poprzez formularz internetowy tak jak we wcześniejszych latach. Biorący udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej gromadzą się na Mszy Świętej o godz. 19.00 w Kościele Akademickim.

9. Za tydzień Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej. Tego dnia rozpoczynamy w naszej wspólnocie czas świętych rekolekcji, które poprowadzi ks. Tomasz Podlewski. Program rekolekcji w gablocie i stronie internetowej parafii.

10. Zachęcamy aby dzieci przygotowały palmę wielkanocną. Wykonane palmy przynosimy do kościoła w przyszłą niedzielę na Mszę o godz. 11.30. Gdzie podczas poświęcenia palm i procesji zaprezentujemy wszystkim obecnym pięknie wykonane palmy, podczas procesji z palmami będzie prawdziwy osiołek. Procesja odbędzie się wokół kościoła. Dzieci gromadzą się wcześniej przed kościołem o godz. 11.15 przed kościołem. Dla wszystkich dzieci, które przygotują palmy będą drobne upominki.

11. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 spotkanie wspólnoty rodzin naszej parafii. Zapraszamy wszystkie chętne rodziny, które chciałby tworzyć tę wspólnotę.

12. W przyszłą niedzielę 2 kwietnia o godz. 21.00 zapraszamy wszystkich na Apel Jasnogórski połączony z różańcem i modlitwą w łączności ze św. Janem Pawłem II.

13. Tradycyjnie przed świętami można nabyć świecę - paschalik na stół wielkanocny.

14. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

15. Raz w roku taca niedzielna przeznaczona jest na koszty związane z ogrzewaniem kościoła. W najbliższą niedzielę będzie możliwość złożenia ofiary na ogrzewanie.

16. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

17. Proszono nas o podanie następującej informacji: OSP Konopiska organizuję zbiórkę złomu. Pieniądze pozyskane ze sprzedaży złomu zostaną przeznaczone na doposażenie jednostki w sprzęt ratowniczy i gaśniczy. Złom można przywozić do remizy w piątki w godzinach
od 14 do 18 i w soboty w godzinach od 8 do 12. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.

Plan rekolekcji wielkopostnych w parafii
św. Walentego w Konopiskach
02-04 kwietnia 2023

Niedziela 02 IV 2023
8.00 Msza Święta z nauką rekolekcyjną
9.00 Msza Święta z nauką rekolekcyjną
10.00 Msza Święta z nauką rekolekcyjną
11.30 Msza Święta z nauką rekolekcyjną dla dzieci
15.30 Gorzkie Żale
16.00 Msza Święta z nauką rekolekcyjną
21.00 Apel Jasnogórski i Różaniec ze św. Janem Pawłem II

Poniedziałek 03 IV 2023             Dzień Spowiedzi Świętej
9.00 Msza Święta z nauką rekolekcyjną
10.10 Nauka dla dzieci z klas I – IV
11.10
Nauka dla dzieci i młodzieży z klas V – VIII
16.30 Msza Święta z nauką rekolekcyjną
18.00 Msza Święta z nauką rekolekcyjną

Wtorek 04 IV 2023
9.00 Msza Święta z nauką rekolekcyjną
10.10
Msza Święta z nauką dla dzieci z klas I – IV
11.10
Msza Święta z nauką dla dzieci i młodzieży z klas V – VIII
16.30 Msza Święta z nauką rekolekcyjną
18.00
Msza Święta z nauką rekolekcyjną

Spowiedź: Poniedziałek 8.00 – 9.00; Spowiedź dla młodzieży - 10.00 i 11.00;
16.00 – 16.30; 17.15 – 18.15

Ogłoszenia duszpasterskie
19 marca 2023
IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziękujemy paniom za posprzątanie naszej świątyni.

2. Jutro przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Zapraszamy na Mszę Święte o godz. 18.00.

3. W poniedziałek o godz. 18.40 Krąg Biblijny.

4. W wtorek odbędzie się spotkanie do bierzmowania dla klas 6 i 7 o godz. 17.00.

5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.15, Gorzkie Żale w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.00 w Kopalni. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania przypominamy, że te nabożeństwa to jedna z form przygotowania się do tych sakramentów.

6. Przypominamy, że w trakcie Wielkiego Postu w każdy czwartek przed Mszą Świętą wieczorną będzie godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00.

7. W sobotę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00.

8. Zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu Scholki Parafialnej i Liturgicznej Służby Ołtarza w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00.

9. Zachęcamy aby dzieci przygotowały palmę wielkanocną, która formą i użytym materiałem nawiązywać będzie do tradycji własnoręcznego przygotowania palm wielkanocnych. Wykonane palmy przynosimy do kościoła w Niedziele Palmową na godz. 11.30. Gdzie podczas poświęcenia palm i procesji zaprezentujemy wszystkim obecnym pięknie wykonane palmy. Dla wszystkich dzieci, które przygotują palmy będą drobne upominki.

10. Już dziś zapowiadamy i zapraszamy na rekolekcje wielkopostne, które rozpoczną się w Niedziele Palmową.

11. Z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu na letni (z 2.00 na 3.00).

12. Jak co roku zachęcamy do udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej.

13. Tradycyjnie przed świętami można nabyć świecę - paschalik na stół wielkanocny.

14. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

15. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

Ogłoszenia duszpasterskie
12 marca 2023
III Niedziela Wielkiego Postu


1. Dziękujemy paniom za posprzątanie naszej świątyni.

2. W poniedziałek o godz. 18.40 Krąg Biblijny.

3. We wtorek bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo św. Walentego naszego patrona. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do naszego patrona. Przez wstawiennictwo św. Walentego modlić się będziemy w intencji znalezienia dobrego męża lub dobrej żony. Do modlitwy zachęcamy nie tylko młodzież i dorosłych stanu wolnego, ale również starszych, którzy chcą modlić się w tej intencji dla swoich bliskich, np. dzieci, wnuków lub członków rodziny. Świętemu Walentemu powierzać będziemy również nasze rodziny, szczególnie rodziny w kryzysach, chorych i całą parafię.

4. W czwartek odbędzie się spotkanie do bierzmowania dla klas 8 o godz. 18.30. Obecność obowiązkowa dla wszystkich, którzy w tym roku pragną przyjąć sakrament bierzmowania.

5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.15, Gorzkie Żale w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania przypominamy, że te nabożeństwa to jedna z form przygotowania się do tych sakramentów.

6. Przypominamy, że trakcie Wielkiego Postu w każdy czwartek przed Mszą Świętą wieczorną będzie godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00.

7. Już dziś zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu Scholki Parafialnej i Liturgicznej Służby ołtarza w niedzielę 26 marca po Mszy Świętej o godz. 16.00.

8. Zachęcamy aby dzieci przygotowały palmę wielkanocną, która formą i użytym materiałem nawiązywać będzie do tradycji własnoręcznego przygotowania palm wielkanocnych. Młodszym dzieciom niech pomogą rodzice, wspólne tworzenie wielkanocnej palmy może być ciekawym sposobem na rodzinne spędzanie wolnego czasu i wspaniałą okazją do integracji. Wykonane palmy przynosimy do kościoła w Niedziele Palmową na godz. 11.30. Gdzie podczas poświęcenia palm i procesji zaprezentujemy wszystkim obecnym pięknie wykonane palmy. Dla wszystkich dzieci, które przygotują palmy będą drobne upominki.

9. Jak co roku zachęcamy do udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej.

10. Tradycyjnie przed świętami można nabyć świecę - paschalik na stół wielkanocny.

11. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

12. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.