BÓG nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych wszyscy bowiem dla Niego żyją

(Łk 20,38)

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela Adwentu 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Adwentu

13 grudnia 2020

 

1. Dziś 3 niedziela Adwentu. Nazywana jest ona niedzielą Gaudete – „radujcie się”, kolor szat liturgicznych różowy. Rozpoczynamy dziś czas świętych rekolekcji przez, który poprowadzi nas ks. Piotr Klekociński, wikariusz parafii św. Józefa w Częstochowie. Słuchajmy nauk rekolekcyjnych, nawracajmy nasze serca przez sakrament spowiedzi z którego będzie można skorzystać w poniedziałek od godz. 8.15 do 9.30 i od 16.00 do 19.00.

 

2. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W natłoku wielu ważnych spraw niech nie umknie naszej uwadze fakt, że pragniemy razem, rodzinnie wyjść na spotkanie przychodzącego Pana. Rodzina bowiem dla każdego z nas jest przestrzenią wzrastania w świętości na co dzień.

 

3. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00 odbędzie się kolejne spotkanie do bierzmowania dla tych, którzy nie przyjęli sakramentu bierzmowania z różnych powodów a chcieliby teraz uczynić.

 

4. Zapraszamy do udziału w roratach: dzieci, młodzież i dorosłych. Dzieci komunijne i kandydaci do bierzmowania przychodzą na roraty w ramach przygotowania do tych sakramentów. Roraty w poniedziałek i wtorek  ze względu na rekolekcje o godz. 16.30, w pozostałe dni o godz. 17.00.

 

5. W kościele i kancelarii można nabywać opłatki, świece „Caritas” na stół wigilijny, kalendarz parafialny oraz lampiony dla dzieci na roraty.

 

6. Do chorych przed świętami Bożego Narodzenia udamy się we wtorek  22 grudnia od godz. 9.00. Chorych prosimy zapisywać w zakrystii.

 

7. W tym roku, wyjątkowo ze względu na sytuację, aby umożliwić większej ilości osób uczestnictwo w Pasterce, w naszej świątyni w Wigilię odbędą się dwie Msze Święte o godz. 22.00 i 24.00. Nie odbędzie się jednak Pasterka w kaplicy na Kopalni.

 

8.  Na cmentarzu od 1,5 roku  robiona jest elektroniczna inwentaryzacja cmentarza stąd na pomnikach pojawiły się oznaczenia sektorów i numery kwater a także tabliczki z informacją o wolnym lub zajętym miejscu czy też z prośbą o kontakt w celu ustalenia dysponenta grobu. Prosimy wszystkich, którzy jeszcze się nie zgłosili w celu ustalenia dysponent grobu, aby uczynili to do końca roku. Groby, które nie będą miały oznaczeń i ustalonego dysponenta będą traktowane jako groby przeznaczone do likwidacji i będą sukcesywnie usuwane zgodnie z prawem państwowym i regulaminem cmentarnym. Jeśli, ktoś likwiduję grób i rezygnuje z miejsca na cmentarzu prosimy o zgłoszenie do kancelarii. Jeśli numeracja na grobie jest zniszczona lub jej nie ma prosimy, aby zgłosić się po duplikat.

 

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: śp. Violetta Wójcicka, śp. Tadeusz Gomoluch Wieczny odpoczynek…