Witamy na stronie Parafii pw. św. Walentego w Konopiskach

BÓG nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych wszyscy bowiem dla Niego żyją

(Łk 20,38)

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

22 listopada 2020 

 

1. Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem. Po Mszy Św. o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi.

 

2. Dziś również po Mszy Świętej o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. 

 

3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Od poniedziałku do soboty roraty o godz. 17:00. W zakrystii można zamówić lampiony dla dzieci, by nimi rozświetlać drogę na Roraty. 

 

4. Dziś zostały poświęcone opłatki. Nie będą one tradycyjnie roznoszone do domów ale można nabywać je w kościele i kancelarii. Dostępny jest również kalendarz parafialny 2021 w cenie 10zł, kalendarz rolniczy 2021 w cenie 25zł.

 

5. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafialne: 2 x 100zł z Walaszczyk, 420zł z Korzonka-Leśniaki, 100zł z ul. Opolskiej

 

6. W niedzielę 6 grudnia po Mszy Świętej o godz. 16.00 odbędzie się pierwsze spotkanie do bierzmowania dla tych, którzy nie przyjęli sakramentu bierzmowania z różnych powodów a chcieliby teraz uczynić. Spotkanie organizowane jest na prośbę samych zainteresowanych.

7. Przypominamy o możliwości włączenia się w akcję Caritas dla bezdomnych i akcję Fundacji Małych Stópek - „Paczuszka dla Maluszka”.

Kto chce wspomóc osoby ubogie i bezdomne może to uczynić poprzez składanie do kartonu w kruchcie takich rzeczy jak: nowa odzież (czapki, rękawiczki, szaliki, spodnie, swetry), używane kurtki, środki czystości, które zostaną przekazane do Caritasu w Częstochowie.

Jest również, drugi kosz do którego można składać przede wszystkim artykuły higieniczne: pieluszki jednorazowe, chusteczki nawilżane, kosmetyki do pielęgnacji niemowląt oraz również artykuły dla mam i w ten sposób włączyć się w akcję „Paczuszka dla Maluszka”, do której zaprasza Fundacja Małych Stópek. Jej adresatami są znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej maluszki oraz mamy, oczekujące narodzin swojego nienarodzonego dzieciątka. 

 

8. Przypominamy o zaproszeniu wspólnoty Rodzin Emaus na rekolekcje dla małżeństw pod hasłem Remont Małżeński. W tym roku można w tych rekolekcjach uczestniczyć również online w dniach 27 - 29. 11. 2020.

 

9. Na cmentarzu od 1,5 roku robiona jest elektroniczna inwentaryzacja cmentarza stąd na pomnikach pojawiły się oznaczenia sektorów i numery kwater a także tabliczki z informacją o wolnym lub zajętym miejscu czy też z prośbą o kontakt w celu ustalenia dysponenta grobu. Prosimy wszystkich, którzy jeszcze się nie zgłosili w celu ustalenia dysponent grobu, aby uczynili to do końca roku. Groby, które nie będą miały oznaczeń i ustalonego dysponenta będą traktowane jako groby przeznaczone do likwidacji i będą sukcesywnie usuwane zgodnie z prawem państwowym i regulaminem cmentarnym. Jeśli, ktoś likwiduję grób i rezygnuje z miejsca na cmentarzu prosimy o zgłoszenie do kancelarii. Jeśli numeracja na grobie jest zniszczona lub jej nie ma prosimy, aby zgłosić się po duplikat.

 

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: śp. Krzysztof Dyl, śp. Jadwiga Turek Wieczny odpoczynek…