Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

22 listopada 2020

1. Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem. Po Mszy Św. o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi.

2. Dziś również po Mszy Świętej o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Od poniedziałku do soboty roraty o godz. 17:00. W zakrystii można zamówić lampiony dla dzieci, by nimi rozświetlać drogę na Roraty.

4. Dziś zostały poświęcone opłatki. Nie będą one tradycyjnie roznoszone do domów ale można nabywać je w kościele i kancelarii. Dostępny jest również kalendarz parafialny 2021 w cenie 10zł, kalendarz rolniczy 2021 w cenie 25zł.

5. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafialne: 2 x 100zł z Walaszczyk, 420zł z Korzonka-Leśniaki, 100zł z ul. Opolskiej

6. W niedzielę 6 grudnia po Mszy Świętej o godz. 16.00 odbędzie się pierwsze spotkanie do bierzmowania dla tych, którzy nie przyjęli sakramentu bierzmowania z różnych powodów a chcieliby teraz uczynić. Spotkanie organizowane jest na prośbę samych zainteresowanych.

7. Przypominamy o możliwości włączenia się w akcję Caritas dla bezdomnych i akcję Fundacji Małych Stópek - „Paczuszka dla Maluszka”.

Kto chce wspomóc osoby ubogie i bezdomne może to uczynić poprzez składanie do kartonu w kruchcie takich rzeczy jak: nowa odzież (czapki, rękawiczki, szaliki, spodnie, swetry), używane kurtki, środki czystości, które zostaną przekazane do Caritasu w Częstochowie.

Jest również, drugi kosz do którego można składać przede wszystkim artykuły higieniczne: pieluszki jednorazowe, chusteczki nawilżane, kosmetyki do pielęgnacji niemowląt oraz również artykuły dla mam i w ten sposób włączyć się w akcję „Paczuszka dla Maluszka”, do której zaprasza Fundacja Małych Stópek. Jej adresatami są znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej maluszki oraz mamy, oczekujące narodzin swojego nienarodzonego dzieciątka.

8. Przypominamy o zaproszeniu wspólnoty Rodzin Emaus na rekolekcje dla małżeństw pod hasłem Remont Małżeński. W tym roku można w tych rekolekcjach uczestniczyć również online w dniach 27 - 29. 11. 2020.

9. Na cmentarzu od 1,5 roku robiona jest elektroniczna inwentaryzacja cmentarza stąd na pomnikach pojawiły się oznaczenia sektorów i numery kwater a także tabliczki z informacją o wolnym lub zajętym miejscu czy też z prośbą o kontakt w celu ustalenia dysponenta grobu. Prosimy wszystkich, którzy jeszcze się nie zgłosili w celu ustalenia dysponent grobu, aby uczynili to do końca roku. Groby, które nie będą miały oznaczeń i ustalonego dysponenta będą traktowane jako groby przeznaczone do likwidacji i będą sukcesywnie usuwane zgodnie z prawem państwowym i regulaminem cmentarnym. Jeśli, ktoś likwiduję grób i rezygnuje z miejsca na cmentarzu prosimy o zgłoszenie do kancelarii. Jeśli numeracja na grobie jest zniszczona lub jej nie ma prosimy, aby zgłosić się po duplikat.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: śp. Krzysztof Dyl, śp. Jadwiga Turek Wieczny odpoczynek…