"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie."

(J 11,25)

24 marca 2024
Niedziela Męki Pańskiej

1. Dziękujemy paniom za posprzątanie naszej świątyni.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali i wzięli udział w Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii.

3. Od poniedziałku do środy od godz. 17.30 do 18.00 możliwość spowiedzi świętej dla tych, którzy nie mogli brać udziału w rekolekcjach.

4. W poniedziałek o godz. 18:45 zapraszamy do pomocy w przygotowaniu dekoracji świątecznych w kościele.

5. Do chorych udamy się z Najświętszym Sakramentem w Wielką Środę. Ks. Proboszcz od godz. 9.00 a ks. Wikariusz od godz. 15.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie.

6. Wielki Czwartek: W naszej Parafii celebrowana jest w tym dniu Msza Św., zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00, na pamiątkę Ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii Św., Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Kaplicy Adoracji, tzw. Ciemnicy, upamiętniającej pojmanie w Ogrójcu. Na znak smutku zostanie obnażony ołtarz. W Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej obowiązkowo biorą udział dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej. Adoracja do godz. 21:30.

7. Wielki Piątek: Zachowajmy post ścisły (całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta; powstrzymania się od spożywania potraw mięsnych także w Wielką Sobotę). Niech towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad Tajemnicą Męki i Śmierci Chrystusa. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. O godz. 9:00 odprawimy Drogę Krzyżową. Do wspólnej modlitwy i rozważania Męki Pana Jezusa serdecznie zapraszam o godz. 18.00 wówczas rozpoczniemy Liturgię Wielkiego Piątku. Na zakończenie liturgii Wielkiego Piątku Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja do godziny 21:30.

8. Wielka Sobota: jest dniem Adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 7:00 do wieczornej liturgii o godz. 19.00. Na liturgię prosimy o zabranie świec. Poświęcenie pokarmów w kaplicy w Kopalni o godz. 9.00 i w kościele od godz. 09.00 do 14.00 co godzinę i o godzinie 16.00. Postarajmy się zatem tak zaplanować nasze przyjście do kościoła, abyśmy mogli zatrzymać się choć chwilę na adoracji. Warto w tym dniu zachować Post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. W wielką sobotę podczas poświęcenia pokarmów zbierać będziemy produkty dla potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej. Produkty można przynosić do kościoła.

9. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego: Msza Święta rezurekcyjna o godz. 6.00 rano z udziałem orkiestry i całej asysty. Procesja rezurekcyjna wokół kościoła. Pozostałe Msze Święte o godz. 10.00, 11.30 i 16.00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 8.00 i Mszy Świętej na Kopalni. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte wg porządku niedzielnego.

10. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela” oraz „Magazynu Niedziela”.