Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
28 maja 2023

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Duch Świętego, która kończy okres czasu wielkanocnego. Kończy się również okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Odmrażajmy serca dla Boga, który daje życie i łaskę.

2. Dziś 55 dzieci w naszej świątyni po raz pierwszy do swoich serc przyjmie Pana Jezusa podczas I Komunii Świętej. Otoczmy ich naszą modlitwą, aby byli wierni Chrystusowi przez całe życie. Rodzicom życzymy a zarazem prosimy, aby stawali się wobec swoich dzieci pierwszymi świadkami wiary. Dziękujemy rodzicom za posprzątanie i przygotowanie kościoła i terenu wokół kościoła na tę piękną uroczystość.

3. W tym tygodniu od poniedziałku do piątku będziemy z dziećmi przeżywać ich Biały Tydzień. Dzieci z rodzicami i najbliższymi zapraszamy codziennie na Msze Świętą połączoną z nabożeństwem majowym o godz. 18.00.

4. Dziś nabożeństwo majowe po Mszy Świętej o godz. 16.00.

5. W poniedziałek nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego.

6. We wtorek ognisko dla scholki, ministrantów i młodzieży oazowej z okazji Dnia Dziecka o godz. 18.00.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W tych dniach będzie Msza Święta o godz. 7.00.

8. W czwartek zapraszamy na Wieczór Uwielbienia o godz. 20.00.

9. W czwartek rozpocznie się miesiąc czerwiec, który tradycyjnie poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe każdego dnia po Mszy Świętej o godz. 18.00.

10. Chorych jak zawsze w I piątek miesiąca odwiedzać będziemy od godz. 9.30. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej od godz. 17:30.

11. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Tego dnia o godz. 11.30 będzie Rocznica I Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci rocznicowych, dla rodziców, oraz najbliższej rodziny w piątek o godz. 19.00.

12. Próba dla dzieci, które mają Rocznicę I Komunii Świętej we wtorek o godz. 16.30.

13. Rodziców dzieci rocznicowych prosimy o przygotowania kościoła i otoczenia kościoła na uroczystość swoich dzieci w sobotę o godz. 9.00.

14. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie do bierzmowania dla kandydatów z klas 8.

15. 8 czerwca przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Prosimy KGW, Górników, Strażaków i Młodzież o przygotowanie ołtarzy. Procesja w tym roku przechodzić będzie następującymi ulicami: Lipowa, Brzozowa, Częstochowska.

16. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.