Witamy na stronie Parafii pw. św. Walentego w Konopiskach

"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie."

(J 11,25)

Ogłoszenia duszpasterskie
II Niedziela Adwentu
04 grudnia 2022

1. Dzisiejszą niedzielę adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek przed Kościołem.

2. Dziś Adoracja i zmiana Tajemnic Różańcowych o godz. 15.15.

3. W czwartek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte o godz. 9.00 i 18.00. Na Mszy Świętej o godz. 18.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają medaliki.

4. „Roraty” w dni powszednie o godz. 18.00.

5. Opłatki, świece „Caritas” można nabywać w kościele i kancelarii. W przyszłą niedzielę będzie również można zakupić kalendarz parafialny w cenie 20zł.

6. Do chorych przed świętami Bożego Narodzenia udamy się w ostatnim tygodniu adwentu. Prosimy zgłaszać chorych.

7. Już dziś zapowiadamy i zapraszamy na rekolekcje adwentowe, które rozpoczniemy 18 grudnia. Rekolekcje te poprowadzi ks. Biskup Andrzej Przybylski. Wraz z rekolekcjami dokona wizytacji kanonicznej parafii.

8. W zeszłą niedzielę Filip Ciura, Bartek Kopyt, Igor Kowalik, Oliwier Kulej i Mikołaj Polak podczas uroczystej Mszy Świętej w kościele seminaryjnym sprawowanej przez Ks. Arcybiskupa Wacława Depo zostali ustanowieni lektorami. Gratulujemy nowym lektorom i ich rodzinom.

9. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

10. Poproszono nas o podanie następującej informacji: 11 grudnia 2022 roku o godz. 17.00 w Gminnej Hali Sportowej Konopiskach odbędzie się prezentacja Stołów Bożonarodzeniowych oraz Jubileusz 15-lecia Zespołu Ludowego Konopielki. W programie wspólne kolędowanie, stoiska świąteczne, degustacja świątecznych potraw.