VI Niedziela Wielkanocy

09 maja 2021

1. Dziś nabożeństwo majowe o godz. 15.30.

1. I Komunia Święta w naszej Parafii odbędzie się 13 czerwca 2021 w dwóch grupach: I grupa o godz. 11.00 dla dzieci ze Szkoły w Konopiskach i II grupa o godz. 12.30 dla dzieci z pozostałych szkół naszej parafii oraz dla dzieci spoza naszej parafii. Próby dla dzieci, które mają przystąpić do I Komunii Świętej odbywać się będą w następującym porządku:

W każdy poniedziałek o godz. 16.30 dla dzieci ze Szkoły w Konopiskach

W każdy wtorek o godz. 16.30 dla dzieci z pozostałych szkół naszej parafii oraz dla dzieci spoza naszej parafii.

1. Już dziś informujemy, że Msza Święta zbiorowa 13 czerwca będzie odprawiona nie o 10.00 a o godz. 9.30.

1. Zapraszamy codzienne po Mszy Świętej o godz. 18.00 na nabożeństwa majowe z litanią loretańską. W niedzielę nabożeństwo majowe o godz. 15.40.

1. W czwartek, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Jest to również kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r. Zapraszamy wszystkich w czwartek o godz. 18.00.

1. W piątek rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego. Dzieje Apostolskie mówią o tym, że Apostołowie wraz z Maryją trwali na modlitwie oczekując na zesłanie Duch Świętego. Stąd też zwyczaj odprawiania nowenny przed tą uroczystością. Zapraszamy do dziewięciodniowej modlitwy.

1. Kancelaria parafialna ze względu na nabożeństwo majowe czynna od poniedziałku do czwartku od godz. 19.00 do 19.30 a w piątek i sobotę o godz. 8.00 do 9.00.

1. Dziękujemy paniom, które w sobotę posprzątały naszą świątynię.

1. W piątek spotkanie młodzieży naszej parafii o godz. 19.00 a w sobotę o godz. 14.30 zbiórka dla kandydatów, ministrantów i lektorów.

1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Również w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie dla młodzieży klasy I i II szkoły średniej, która ma przystąpić do bierzmowania. Na spotkanie przychodzą również osoby, które są w tzw. „Spóźnionej grupie do bierzmowania”.

1. Od kilku lat na naszym cmentarzu prowadzone są prace inwentaryzacyjne. Niestety, ciągle brak pełnych informacji dotyczących szczególnie dysponentów grobów. W świetle przepisów Ministerstwa Infrastruktury „celem utrzymania ciągłości funkcjonowania cmentarzy, administrator ma obowiązek prowadzenia pełnej ewidencji, i prawo do usuwania grobów bez ustalonego opiekuna lub przedawnionych – bez względu na stan utrzymania grobu”. Ponieważ na naszym cmentarzu wiele grobów nie ma ustalonego dysponenta, ignorowane są wielokrotne wezwania do kontaktu z administracją, dzierżawa skończyła się wiele lub nawet kilkadziesiąt lat temu - te groby zostaną oznaczone jako groby do likwidacji. Prosimy w takich przypadkach o kontakt, czasami tylko w celu sprostowanie niektórych danych. Prosimy także o kontakt i udokumentowanie opłaty dzierżawnej miejsc grzebalnych, które oznaczone są jako zajęte, a nie są oficjalnie oznaczone. Rezerwacja miejsca oznaczona może być jedynie przez umieszczenie odpowiedniej tabliczki wydanej przez administrację cmentarza.

1. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Krystyna Keller, śp. Andrzej Gondro, śp. Daniel Kozik,