Witamy na stronie Parafii pw. św. Walentego w Konopiskach

"Nasza ojczyzna jest w niebie, stamtąd wyczekujemy jako Zbawcy naszego Pana, Jezusa Chrystusa"

(Flp 3,20)

Misyjne spotkanie z ojcem Tomaszem Pawlikiem

2018 09 02 13

 W pierwszą niedzielę września nasza parafia miała przyjemność gościć o. Tomasza Pawlika. Ten niezwykły misjonarz ze Zgromadzenia Klaretynów na co dzień posługuje na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Dzięki przywiezionym przez o.Tomasza licznym eksponatom, przedmiotom codziennego użytku, ubraniom czy ozdobom choć w nikłej części dotknęliśmy Czarnego Lądu. Za to dzięki filmom oraz opowieściom, które misjonarz przygotował poznaliśmy trudy jego posługi.

Słuchając opowiadań podpartych filmami uświadomiliśmy sobie jak wielki trud musi włożyć w swoją pracę w dalekiej Afryce, aby podziały plemienne połączyć ponad plemienną wiarą w Odkupiciela. Zaś żywiołowe reakcje rdzennych mieszkańców Wybrzeża Kości Słoniowej wzbudziły w nas chwilę zadumy, że jednak w każdym zakątku świata inaczej wyznajemy swoją wiarę. Misjonarz przybliżył nam realia pracy duszpasterskiej, usłyszeliśmy też wiele ciekawostek związanych ze zwyczajami i obrzędami mieszkańców.
Po Eucharystii każdy mógł podejść i z bliska przyjrzeć się przywiezionym eksponatom, porozmawiać z o. Tomaszem, czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. To krótkie spotkanie uświadomiło nam jak bardzo mocno dewiza Zgromadzenia Misjonarzy Synów Niepokalanego Serca Błogosławionej Maryi Dziewicy do którego należy o. Tomasz, potocznie zwanych Misjonarzami Klaretynami, która brzmi: Miłość Chrystusa przynagla nas (2 Kor 5, 14) wpisana jest w posługę misyjną w dalekiej Afryce.