XX międzynarodowy turniej  parafialny w tenisie stołowym - Warszawa 28-29 grudnia 2010.

Turniej rozgrywany był na 50 stołach, przy których stanęło 420 uczestników z rakietkami z różnych stron Polski oraz z Białorusi. Zawodnicy (chłopcy i dziewczynki) grali w 9 kategoriach wiekowych podzieleni na grupy liczące ok.10-12 zawodników. Każdy rozgrywał dziennie około 10 spotkań. W ciągu 2 dni w sumie rozegrano ponad 3.000 gier.

O prawidłowy przebieg troszczyło się 50 sędziów wolontariuszy. Karty z wynikami spływały do sędziów MZTs Zbigniewa Zyśka i Roberta Kosińskiego, a rozpisywaniem meczów, stołów i sal oraz układaniem tabel zajmował się Rafał Czerwiński. Parafianie z Radości i Miedzeszyna przyjęli na noclegi ok.200 uczestników, a wielu z nich wieczorem pokazywało im Warszawę i obdarowało ich upominkami. W ciągu dwóch dni turnieju uczestnicy mieli drugie śniadanie ( smacznymi bułkami, pączkami i ciastem obdarował uczestników Ryszard Gajewski) i obiad w stołówce szkolnej, nad czym czuwała dyrektor szkoły Monika Prochot. Organizacją w przygotowaniu stołów i sal zajmował się Marek Frelek i zawodnicy z PKS "Radość". Na zakończenie wszyscy uczestnicy i sędziowie dostawali nagrody rzeczowe i puchary, które ufundowali: Totalizator Sportowy, Rada i Biuro Sportu m.st.Warszawy, Urząd Gminy Wawer, , K.i E.Darżynkiewicz i Roman Orlik. Turniej swoją obecnością uświetnili: Burmistrz Dzielnicy Radość Jolanta Kaczorowska, Piotr Kalbarczyk, radny Miasta Warszawy - Przewodniczący Komisji Doraźnej Komisji ds. Organizacji EURO 2012. Przemysław Zaboklicki i Janusz Olędzki i sportowiec Jacek Wszoła - dwukrotny uczestnik igrzysk olimpijskich w skoku wzwyż– w pierwszym swoim starcie w Montrealu (1976) zdobył złoty, a cztery lata później w Moskwie srebrny medal. W przeprowadzeniu turnieju ks. Mirosławowi Mikulskiemu pomagali Zofia Szuba, Elżbieta i Andrzej Dryl, Dorota Szlachetka, Janina Piłka i Beata Wąsowska. W drugim dniu rozgrywki open sędziował p. Stanisław Jędrek.

Turniej traktowany jest jako jedna z form pomocy Kościoła dla rodziców, w wychowywaniu ich dzieci, przy okazji sportu. Turniej spełnił swoje zadanie. W czasie tych dwóch dni nie było żadnych przekleństw, kłótni, protestów i szkód w salach. Dzieci zapoznawały się ze sobą, zawierały przyjaźnie, co ma duże znaczenie w stosunkach polsko-białoruske.

Galeria zdjęć z turnieju na >>stronie internetowej<< z Dankowa.

Z reprezentacji z Dankowa najlepsze miejsca w poszczególnych kategoriach zajęli:

1. Piotr Cierpiał - Konopiska

1. Martyna Michalak - Danków