BÓG nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych wszyscy bowiem dla Niego żyją

(Łk 20,38)

XXIII Niedziela Zwykła

06 września 2020

1. Dziś na Mszy Świętej o godz. 11.30 odbędzie się poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych dla uczniów klas pierwszej. Po Mszy Świętej spotkanie dla uczniów  i rodziców klasy IV SP a po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie do bierzmowania dla I i II klasy szkoły średniej.

2. Dziś również w naszej świątyni Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 15.15.

3.Wracamy do regularnych spotkań przygotowawczych do bierzmowania.

Odbędą się one następującym porządku:

Klasa 6 – w poniedziałek 7 września o godz. 19.00

Klasa 7 i 8 – we wtorek 8 września o godz. 19.00

Przypominamy wszystkim przygotowującym się do bierzmowania i I Komunii Świętej, że Msza Święta niedzielna i spotkania formacyjne są główną formą przygotowania. Jeśli ktoś nie będzie uczestniczył w spotkaniach i niedzielnej Mszy Świętej nie ma możliwości aby przystąpił do tych sakramentów. Rodzicom i przygotowującym się do bierzmowania przypomnianym, że jeśli ktoś nie uczestniczy w lekcjach religii nie może być bierzmowany ani nie może dostąpić godności rodzica chrzestnego. Jeśli, ktoś nie będzie uczestniczył w przygotowaniu z obawy przed pandemią prosimy o informację, abyśmy przygotowanie i Sakrament tej osoby odroczyć w czasie.

4. Wszystkich parafian, którzy nie przyjęli sakramentu bierzmowania z różnych powodów a chcieliby to teraz uczynić bardzo serdecznie zapraszamy, aby skontaktowali się z duszpasterzami parafii.

5. Spotkania dla dzieci mających przystąpić do I Komunii Świętej odbywać się będą w następującym porządku:

08. 09. 2020r. godz. 16.30 – SP w Łaźcu, Korzonku i Kopalni

09. 09. 2020r. godz. 16.30 – SP w Konopiskach

10. 09. 2020r. godz. 16.30 – SP w Łaźcu, Korzonku i Kopalni

15. 09. 2020r. godz. 16.30 – SP w Łaźcu, Korzonku i Kopalni

16. 09. 2020r. godz. 16.30 – SP w Konopiskach

17. 09. 2020r. godz. 16.30 – SP w Łaźcu, Korzonku i Kopalni

23. 09. 2020r. godz. 16.30 – SP w Konopiskach

24. 09. 2020r. godz. 16.30 – SP w Konopiskach

6. Zapraszamy na spotkanie Oazy w piątek o godz. 18.00. Spotkania odbywają się w dawnym budynku agronomówki.

7. W sobotę o godzinie 11.00 zbiórka dla kandydatów, ministrantów i lektorów.

8. W przyszłą niedzielę suma odpustowa na Kopalni o godz. 12.30.

9. W przyszłą niedzielę przypada 13 września. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na Mszę Świętą i nabożeństwo fatimskie o godz. 16.00.

10. Już dziś bardzo serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę Świętą 18 września o godz. 18.00. do naszego parafialnego Kościoła. W tym dniu przeżywać będziemy wspomnienie św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Będziemy modlić się szczególnie w intencji dzieci i młodzieży z naszej parafii.

11. W tym dniu dzieci z III klasy SP rozpoczną swoje przygotowanie bliższe do Komunii Świętej. Otrzymają wówczas książeczki do nabożeństwa.

12. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

13. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek podczas wszelkich sprawowanych obrzędów w Kościele.

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Kazimierz Minkina, śp. Wiesław Fraszczyk Wieczny odpoczynek…