IV Niedziela Wielkanocy
21 kwietnia 2024

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Obecna niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. W naszej Archidiecezji na prośbę ks. Arcybiskupa Wacława Depo w niedzielę tę rozpoczyna się akcja modlitwy o powołania. Każdy, kto włączy się w tę akcję, będzie poprzez modlitwę "Pod Twoją Obronę", każdego dnia przez okres jednego roku (na czas trwania Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej) wypraszał dar powołań do Służby Bożej. Chętne osoby prosimy o kontakt.

2. Dziękujemy paniom za posprzątanie naszej świątyni.

3. W poniedziałek spotkanie Kręgu Biblijnego o godz. 18.40.

4. Próby dla dzieci, które mają przystąpić do I Komunii Świętej odbywać się będą w każdy poniedziałek i środę o godz. 16.30. Zaczynamy od poniedziałku.

5. We wtorek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o godz. 18.00.

6. Parafia organizuje wakacje z Bogiem w Pieninach. W dniach od 12 do 16 sierpnia. Szczegółowe informacje na plakacie i stronie internetowej parafii.

7. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

Niedziela Miłosierdzia Bożego
07 kwietnia 2024

1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Dziś o godz. 15:00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Dziś po Mszach Świętych zbiórka do puszek na dzieła miłosierdzia w diecezji.

2. Dziękujemy paniom za posprzątanie naszej świątyni.

3. Jutro będziemy przeżywać uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która została przeniesiona z 25 marca. Jest to także Dzień Świętości Życia
i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

4. W poniedziałek spotkanie Kręgu Biblijnego o godz. 18.40.

5. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla kandydatów do bierzmowania. W poniedziałek o godz. 17.00 dla klas 6 a w środę o godz. 17.00 dla klas 7 i 8.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

7. 16 kwietnia o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla osób pielgrzymujących do Rzymu – „Wiecznego Miasta”.

8. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

31 marca 2024

1. Kolejny raz w swoim życiu przeżywaliśmy Pamiątkę Męki, Śmierci
i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa w sposób tak bardzo uroczysty, głęboko wierzymy, że był to dla nas wszystkich święty czas. Kiedy kobiety przyszły do grobu po szabacie i zastały go pustym, były zaniepokojone i pełne obaw, dopóki nie usłyszały słów aniołów. My już wiemy, że pusty grób nie jest powodem do lęku, lecz znakiem Zmartwychwstania Pańskiego. Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Niech zmartwychwstaje również naszych sercach i rodzinach.

2. Jutro II dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Święte w porządku niedzielnym. Tradycyjnie tego dnia w naszych kościołach wspieramy modlitwą i ofiarami katolickie uczelnie KUL i PAT.

3. Dziękujemy paniom za posprzątanie naszej świątyni.

4. Dziękujemy tym wszystkim, którzy wzięli udział w Triduum Paschalnym i Mszy Świętej Rezurekcyjnej. Dziękujemy Służbie Liturgicznej za przygotowanie liturgii Wielkiego Tygodnia, osobą zaangażowanym w przygotowanie dekoracji, Orkiestrze, Druhom z OSP, KGW, KŻR, asyście.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca.
W czwartek, piątek i sobotę będzie również Msza Święta o godz. 7.00. W piątek Spowiedź Święta o godz. 17.15.

6. W czwartek zapraszamy na Wieczór Uwielbienia o godz. 20.00.

7. W najbliższą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.30 wystąpią przed nami dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Łaźcu, którzy przygotowali dla nas przedstawienie pt. „Wiara czyni Cuda”.

8. W najbliższą niedzielę obchodzimy święto Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na nabożeństwo i Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

9. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

10. Przypominamy, że w najbliższą sobotę 6 kwietnia organizujemy wyjazd do Wielunia na uroczystość rozpoczęcia Nawiedzenia kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej Archidiecezji. Jutro mija ostateczny termin zapisów na pielgrzymkę.

11. Wszystkim Parafianom i Drogim Gościom składamy serdeczne życzenia obfitości wszelkich łask od Chrystusa Zmartwychwstałego, umocnienia w wierze i wzajemnej miłości i radości w gronie rodziny, oraz radości ze spotkania zmartwychwstałego Pana.