BÓG nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych wszyscy bowiem dla Niego żyją

(Łk 20,38)

IV Niedziela Wielkanocy
21 kwietnia 2024

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Obecna niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. W naszej Archidiecezji na prośbę ks. Arcybiskupa Wacława Depo w niedzielę tę rozpoczyna się akcja modlitwy o powołania. Każdy, kto włączy się w tę akcję, będzie poprzez modlitwę "Pod Twoją Obronę", każdego dnia przez okres jednego roku (na czas trwania Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej) wypraszał dar powołań do Służby Bożej. Chętne osoby prosimy o kontakt.

2. Dziękujemy paniom za posprzątanie naszej świątyni.

3. W poniedziałek spotkanie Kręgu Biblijnego o godz. 18.40.

4. Próby dla dzieci, które mają przystąpić do I Komunii Świętej odbywać się będą w każdy poniedziałek i środę o godz. 16.30. Zaczynamy od poniedziałku.

5. We wtorek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o godz. 18.00.

6. Parafia organizuje wakacje z Bogiem w Pieninach. W dniach od 12 do 16 sierpnia. Szczegółowe informacje na plakacie i stronie internetowej parafii.

7. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.