"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie."

(J 11,25)

28 luty 2021

II Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przed Kościołem zbiórka do puszek na misje „Ad gentes”.

2. Dziś o godzinie 15.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

3. Dziękujemy panom, którzy pomagali przy wynoszeniu ławek z kościoła. Dziękujemy również paniom, które przygotowały i posprzątały kościół.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek oraz pierwsza sobota i niedziela miesiąca.

5. W czwartek zapraszamy na Wieczór Uwielbienia o godz. 20.00

6. W piątek od godz. 9.30 odwiedzimy chorych, którzy zostaną zgłoszeni w kancelarii lub telefonicznie. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz.: 16:15.

7. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w piątek o godz. 17.30, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.30 z kazaniem pasyjnym. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

8. Zachęcamy do udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. W tym roku wyruszymy 26 marca o godz. 20.00 szlakiem św. Anny. Trasa ma długość 40km. Zachęcamy do zapisania się na listę osób chętnych.

9. Są, jak w latach ubiegłych, do nabycia paschaliki wielkanocne w cenie 10 zł. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone dla biednych. Wykorzystamy je w Wielką Sobotę na liturgii, a potem przy wielkanocnym śniadaniu i możemy zanieść w święta na groby naszych bliskich.

10. Trwa okres Wielkiego Postu. Zachęcamy parafian do podejmowania praktyk pokutnych. Jedną z form w tym roku są wielkopostne koperty-cegiełki, którymi możemy wesprzeć budowę Kuchni Caritas w Częstochowie. Koperty są do wzięcia na stolikach.

11. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: śp. Jerzy Kromołowski, śp. Paweł Marszał, śp. Maria Pędoła, śp. Anita Maiwald-Patejuk Wieczny odpoczynek…