Witamy na stronie Parafii pw. św. Walentego w Konopiskach

"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie."

(J 11,25)

Ogłoszenia duszpasterskie

21 luty 2021

I Niedziela Wielkiego Postu

 

 

1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.

 

 

2. Dziś po Mszy Świętej o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

 

 

3. Dziś o godzinie 15.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

 

 

4. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w piątek o godz. 17.30, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.30 z kazaniem pasyjnym. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania przypominamy, że te nabożeństwa to jedna z form przygotowania się do tych sakramentów.

 

 

5. Przyszła niedziela jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przed Kościołem zbiórka do puszek na misje „Ad gentes”.

 

 

6. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela” oraz gazetka parafialna „Święty Walenty”.

 

 

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: śp. Ignacy Loch, śp. Jan Kędzia, śp. Janina Kowal Wieczny odpoczynek…