"Nasza ojczyzna jest w niebie, stamtąd wyczekujemy jako Zbawcy naszego Pana, Jezusa Chrystusa"

(Flp 3,20)

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

Ogłoszenia duszpasterskie 6 Niedziela Zwykła 2021

Ogłoszenia duszpasterskie

14 luty 2021

VI Niedziela Zwykła

 

1. Dziś obchodzimy uroczystość ku czci św. Walentego – patrona naszej parafii.

 

2. Dziś po Mszach Świętych zbiórka do puszek na stowarzyszenie „Betel” opiekujące się niepełnosprawnymi.

 

3. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu.

 

4. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Zapraszam na Msze św. o godz. 9.00, 17.00 i 18.00 na Kopalni. Podczas każdej mszy świętej posypanie głów popiołem. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.

 

5. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi krzyżowej, Gorzkich żali: dorosłych, młodzież i dzieci. Nabożeństwo Drogi krzyżowej będzie w każdy piątek po Mszy Świętej ok. godz. 17.30, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.30 z kazaniem pasyjnym. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania przypominamy, że te nabożeństwa to jedna z form przygotowania się do tych sakramentów.

 

6. W piątek 19 lutego zapraszamy młodzież z klasy I i II szkoły średniej na nabożeństwo Drogi Krzyżowej a następnie na spotkanie przygotowujące do bierzmowania.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. 

 

8. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”, ponadto jest kilka egzemplarzy pisma dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki” poświęcony w dużej części biskupowi św. Walentemu oraz nowy numer parafialnej gazetki „Święty Walenty”.

 

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: śp. Małgorzata Jagusiak, śp. Ireneusz Ślusarczyk Wieczny odpoczynek…