Witamy na stronie Parafii pw. św. Walentego w Konopiskach

BÓG nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych wszyscy bowiem dla Niego żyją

(Łk 20,38)

Ogłoszenia duszpasterskie

14 luty 2021

VI Niedziela Zwykła

 

1. Dziś obchodzimy uroczystość ku czci św. Walentego – patrona naszej parafii.

 

2. Dziś po Mszach Świętych zbiórka do puszek na stowarzyszenie „Betel” opiekujące się niepełnosprawnymi.

 

3. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu.

 

4. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Zapraszam na Msze św. o godz. 9.00, 17.00 i 18.00 na Kopalni. Podczas każdej mszy świętej posypanie głów popiołem. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.

 

5. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi krzyżowej, Gorzkich żali: dorosłych, młodzież i dzieci. Nabożeństwo Drogi krzyżowej będzie w każdy piątek po Mszy Świętej ok. godz. 17.30, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.30 z kazaniem pasyjnym. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania przypominamy, że te nabożeństwa to jedna z form przygotowania się do tych sakramentów.

 

6. W piątek 19 lutego zapraszamy młodzież z klasy I i II szkoły średniej na nabożeństwo Drogi Krzyżowej a następnie na spotkanie przygotowujące do bierzmowania.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. 

 

8. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”, ponadto jest kilka egzemplarzy pisma dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki” poświęcony w dużej części biskupowi św. Walentemu oraz nowy numer parafialnej gazetki „Święty Walenty”.

 

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: śp. Małgorzata Jagusiak, śp. Ireneusz Ślusarczyk Wieczny odpoczynek…