Witamy na stronie Parafii pw. św. Walentego w Konopiskach

"Nasza ojczyzna jest w niebie, stamtąd wyczekujemy jako Zbawcy naszego Pana, Jezusa Chrystusa"

(Flp 3,20)

Ogłoszenia duszpasterskie

07 luty 2021

V Niedziela Zwykła

1. Dziś adoracja i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 15.15.

 

2. W czwartek w liturgii wspominamy NMP z Lourdes. Tego dnia przypada Światowy Dzień Chorych. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich chorych i cierpiących.

 

3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość ku czci św. Walentego – patrona naszej parafii. W tym roku obchodzić będziemy - tak jak wszystkie inne uroczystości - zupełnie inaczej z dwóch powodów: pandemii koronawirusa i trwającego remontu świątyni. Od strony zewnętrznej odpust będzie bardzo skromny. Nie zapraszamy księży z dekanatu, nie będzie procesji, asysty i tego wszystkiego co zazwyczaj było związane z uroczystością patrona parafii. Natomiast od strony duchowej, religijnej niech ten odpust będzie bardziej uroczysty niż zwykle. Przyjdźmy na Mszę Świętą - Suma Odpustowa o godzinie 11.30, bądźmy w stanie łaski uświęcającej, przyjmijmy Komunię Świętą, żeby zyskać odpust zupełny. Uczcijmy naszego patrona i zamanifestujmy przywiązanie do wspólnoty parafii.

 

4. Jak już kiedyś ogłaszaliśmy brat ks. Łukasza Sakowskiego uległ ciężkiemu wypadkowi. Potrzebna jest długa i kosztowana rehabilitacja. Fundacja Aktywnej Rehabilitacji FAR organizuje zbiórkę pieniędzy by pokryć koszty rehabilitacji i powrotu do zdrowia pana Grzegorza. Bardzo serdecznie zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz Grzegorza. Szczegółowe informacje jak to uczynić znajdują się na ulotkach, które są na stolikach.

 

5. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Konopiskach informuje, że osoby niepełnosprawne w znacznym stopniu lub ich opiekunowie mogą składać wnioski o świadczenie usług w formie opieki wytchnieniowej. Szczegółowe informacje w gablocie.

 

6. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”, ponadto jest kilka egzemplarzy pisma dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki” poświęcony w dużej części biskupowi św. Walentemu.

 

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: śp. Zygmunt Nawrocki, śp. Waldemar Chudy Wieczny odpoczynek…