Witamy na stronie Parafii pw. św. Walentego w Konopiskach

"Nasza ojczyzna jest w niebie, stamtąd wyczekujemy jako Zbawcy naszego Pana, Jezusa Chrystusa"

(Flp 3,20)

Ogłoszenia duszpasterskie

31 stycznia 2021

IV Niedziela Zwykła

 

1. Dziś o godz. 18.00 w budynku gdzie mieści się obecnie kancelaria odbędzie się pierwsze spotkanie wspólnoty Domowego Kościoła. Zapraszamy wszystkie chętne rodziny, które chciałby tworzyć tę wspólnotę.

 

2. Dziękujemy panom, którzy pomagali w pracach w kościele i przy wynoszeniu ławek z kościoła. Dziękujemy również paniom, które przygotowały i sprzątały kościół.

 

3. We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Na Msza Świętych pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan. Msza Święta o godz. 16.00 na Kopalni a o godz. 17:00 w Konopiskach, podczas tej Mszy Świętej dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. będą miały poświęcone świece. Po tej Mszy Św. spotkanie rodziców tych dzieci.

 

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek oraz pierwsza sobota i niedziela miesiąca.

 

5. W czwartek zapraszamy na Wieczór Uwielbienia o godz. 20.00. Na modlitwę uwielbienia w ramach przygotowania do bierzmowania zapraszam grupę tych osób, którzy nie przyjęli sakramentu bierzmowania z różnych powodów a chcieliby teraz uczynić.

 

6. W piątek od godz. 9.30 odwiedzimy chorych, którzy zostaną zgłoszeni w kancelarii lub telefonicznie. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz.: 16:15.

 

7. W przyszłą niedzielę adoracja i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 15.15.

 

8. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.