Witamy na stronie Parafii pw. św. Walentego w Konopiskach

BÓG nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych wszyscy bowiem dla Niego żyją

(Łk 20,38)

Ogłoszenia duszpasterskie

24 stycznia 2021

III Niedziela Zwykła

 

1. Dziś po Mszy Świętej o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

 

2. Zakończyliśmy spotkania kolędowe w kościele oraz tradycyjną wizytę duszpasterską na wyraźną prośbę konkretnych rodzin. Składamy serdeczne Bóg zapłać za udział w spotkaniach kolędowych w kościele, za indywidualne zaproszenia i życzliwe przyjęcie w domach oraz składane ofiary.

 

3. W kościele trwają prace termomodernizacyjne, dlatego też odwołujemy Mszę Świętą o godz. 7.00, aby prace mogły być wykonywana w sposób ciągły. Msze Święte w ciągu tygodnia w naszym kościele będą sprawowane o godz. 17.00 i 17.30.

 

4. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 w budynku gdzie mieści się obecnie kancelaria odbędzie się pierwsze spotkanie wspólnoty Domowego Kościoła. Zapraszamy wszystkie chętne rodziny, które chciałby tworzyć tę wspólnotę.

 

5. 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. będą miały poświęcone świece na Mszy Świętej o godz. 17.00.

 

6. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.