"Jeśli nikt od Was nie wymaga, to Wy sami wymagajcie od siebie.."

Jan Paweł II

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Chrztu Pańskiego 2021

Ogłoszenia duszpasterskie

10 stycznia 2021

Święto Chrztu Pańskiego

 

1. Chrzest Chrystusa także jest objawieniem – epifanią. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga, naznaczony mocą Ducha świętego, który przychodzi, by objawić Boga światu. Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego.  Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej.

 

2. Dziś po Mszy Świętej o godz. 16.00 odbędzie się kolejne spotkanie do bierzmowania dla tych, którzy nie przyjęli sakramentu bierzmowania z różnych powodów a chcieliby teraz uczynić.

 

3. W czwartek bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo św. Walentego naszego patrona. Msza Świętą o świętym Walentym a po Mszy Świętej litania do naszego patrona. Módlmy się dla swoich dzieci i wnuków przez wstawiennictwo świętego Walentego o dobrych małżonków. Święty Walenty jest patronem nie tylko zakochanych ale przede wszystkim na początku czczony był jako patron chorych. Wielu w naszych rodzinach boryka się z różnymi chorobami; chciejmy więc przez wstawiennictwo św. Walentego wypraszać dla nich wszystkich łaskę uzdrowienia.

 

4. W piątek czcić będziemy Boże Miłosierdzie, zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo o godz. 17.00.

 

5. W niedzielę 24 stycznia po Mszy Świętej o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

 

6. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”, kalendarza parafialnego a także parafialnej gazetki „Święty Walenty”.

MSZE ŚWIĘTE KOLĘDOWE 2020 – 2021

Z uwagi na panującą pandemię i obowiązujące wskazania sanitarne, a przede wszystkim w trosce o bezpieczeństwo Parafian nie odbędą się w tym roku wizyty duszpasterskie w domach.

Chcemy jednak zaprosić Was, Kochani Parafianie na Msze święte w Waszych intencjach do kościoła, na wspólne rozważanie Słowa Bożego, kolędowanie i omówienie bieżących spraw duszpasterskich.

          Wiemy, że nie wszyscy będą mogli być w kościele. Zapraszamy choć jednego przedstawiciela rodziny.

Nasze spotkanie odbywać się będzie według następującego porządku:

18.30 Msza święta

Po Mszy Świętej omówienie spraw parafialnych.

W czasie spotkań otrzymacie jak zawsze pamiątkę kolędową.

Podajemy plan spotkań na nadchodzący tydzień. Oczywiście można wybrać termin dla siebie dogodny.

11. 01. 2021r. godz. 18.30 – Aleksandria I, Wygoda

12. 01. 2021r. godz. 18.30 – ul. Częstochowska, Źródlana, Jodłowa, Świerkowa, Dębowa, Bukowa, Lipowa, Brzozowa

13. 01. 2021r. godz. 18.30 – ul. Przemysłowa, Rolnicza, Różana, Ogrodowa, Towarowa, Spacerowa, Wiosenna, Jesienna, Letnia, Zielona, Spółdzielcza, Włościańska, Stawowa, Skośna

14. 01. 2021r. godz. 18.30 – ul. Śląska, Przejazdowa, Brylantowa, Szmaragdowa, Modrzewiowa, Sosnowa

15. 01. 2021r. godz. 18.30 – ul. Sportowa, Księżycowa, Kosmiczna, Kosmonautów, Mikołaja Kopernika, Gwiezdna, Słoneczna, Jana Heweliusza, Jowisza, Marsjańska, Awicenny, Jurija Gagarina

16. 01. 2021r. godz. 18.30 – ul. Opolska, Polna, Sosnowa, Leśna

Nie rezygnujemy jednak całkowicie z wizyt duszpasterskich w domu. Kto chciałby zaprosić kapłana do swojego domu osobiście może to zgłosić w zakrystii , kancelarii lub telefonicznie a my udamy się osobiście do tego domu w takiej formie jak to zawsze czyniliśmy do tej pory.