BÓG nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych wszyscy bowiem dla Niego żyją

(Łk 20,38)

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 2021

Ogłoszenia duszpasterskie

03 stycznia 2021

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

1. Dziś nasza wspólnota parafialna w szczególny sposób modli się w intencji Księdza Proboszcza Eugeniusza, który 4 stycznia obchodził swoje urodziny i imieniny.

 

Czcigodny Księże Proboszczu!

Przyjmij, Te słowa ciepłe i szczere, w dniu Twych urodzin i imienin Niech Bóg da Ci łask wiele. Niech wzmacnia powołanie, osłania, kiedy trzeba i prostą, pewną drogą prowadzi Cię do Nieba. Śpiewaj sercem kapłańskim radosne dziękczynienie: za służbę Chrystusowi, za wielkie wyróżnienie. A my się dziś do Ciebie serdecznie uśmiechamy i wszystkie swe życzenia w modlitwę przemieniamy. Szczęść Boże!

Wszelkiej Bożej łaski życzą: ksiądz Wikariusz, Młodzież i Parafianie.

2. Przeżywamy dziś pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy na zmianę tajemnic różańcowych i adorację o godz. 15.15.

3. W środę 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Zapraszamy na Porządek Mszy Świętych niedzielny. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. W tym roku nie będzie tradycyjnego orszaku Trzech Króli, zapraszamy jednak wszystkich, którzy chcieliby oddać pokłon Nowonarodzonemu wraz z Mędrcami ze wschodu na Mszę Święta o godz. 16.00 (otrzymamy korony) a następnie do wspólnego kolędowania ze wspólnotą Młodych Duchem po Mszy Świętej.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W modlitwie wspólnotowej i indywidualnej pamiętajmy prosić Boga o nowe i święte powołania kapłańskie zakonne i misyjne. Ja co miesiąc zapraszamy na Wieczór Uwielbienia o godz. 20.00.

5. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela” oraz kalendarza parafialnego w cenie 10zł a także kadzidło z kredą i węgielkiem do poświęcenia w Uroczystość Trzech Króli za dobrowolną ofiarą.

6. W przyszłą niedzielę, 10 stycznia, święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00 odbędzie się kolejne spotkanie do bierzmowania dla tych, którzy nie przyjęli sakramentu bierzmowania z różnych powodów a chcieliby teraz uczynić. Wkrótce rozpoczną się również regularne spotkania dla wszystkich kandydatów do bierzmowania.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła: śp. Marianna Gorzelak, śp. Waldemar Sawicki, Wieczny odpoczynek…

MSZE ŚWIĘTE KOLĘDOWE 2020 – 2021

Z uwagi na panującą pandemię i obowiązujące wskazania sanitarne, a przede wszystkim w trosce o bezpieczeństwo Parafian nie odbędą się w tym roku wizyty duszpasterskie w domach.

Chcemy jednak zaprosić Was, Kochani Parafianie na Msze święte w Waszych intencjach do kościoła, na wspólne rozważanie Słowa Bożego, kolędowanie i omówienie bieżących spraw duszpasterskich.

          Wiemy, że nie wszyscy będą mogli być w kościele. Zapraszamy choć jednego przedstawiciela rodziny.

Nasze spotkanie odbywać się będzie według następującego porządku:

18.30 Msza święta

Po Mszy Świętej omówienie spraw parafialnych.

W czasie spotkań otrzymacie jak zawsze pamiątkę kolędową.

Podajemy plan spotkań na nadchodzący tydzień. Oczywiście można wybrać termin dla siebie dogodny.

 

04. 01. 2021r. godz. 18.30 – Kopalnia ( w kaplicy na Kopalni )

05. 01. 2021r. godz. 18.30 – Kowale, Walaszczyki, Kijas

07. 01. 2021r. godz. 18.30 – Wąsosz

08. 01. 2021r. godz. 18.30 – Łaziec

Nie rezygnujemy jednak całkowicie z wizyt duszpasterskich w domu. Kto chciałby zaprosić kapłana do swojego domu osobiście może to zgłosić w zakrystii , kancelarii lub telefonicznie a my udamy się osobiście do tego domu w takiej formie jak to zawsze czyniliśmy do tej pory. Zgłoszenia te prosimy dostarczyć nam najpóźniej do przyszłej niedzieli. Od 4 stycznia będziemy odwiedzać te rodziny, które wyrażą chęć na kolędę w tradycyjnej formie.