BÓG nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych wszyscy bowiem dla Niego żyją

(Łk 20,38)

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

Ogłoszenia duszpasterskie Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

Ogłoszenia duszpasterskie

27 grudnia 2020

Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

 

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2020 roku, jest świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Świętą Rodzinę, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Ona jest wzorem dla naszych rodzin. Pamiętajmy, że zadaniem każdego chrześcijanina jest przede wszystkim troska o własne zbawienie. Dla wszystkich powołanych do życia małżeńskiego i rodzinnego ta troska wyraża się poprzez dobre i przykładne, godne życie w rodzinie i poprzez rodzinę. Prośmy Pana Boga, aby w tych niełatwych czasach i mimo zagrożeń nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem. 

 

2. W czwartek przeżywać będziemy ostatni dzień roku 2020. O godzinie 16.00 odprawimy Mszę Świętą, a po niej specjalne nabożeństwo. Przed Najświętszym Sakramentem dziękować będziemy Bogu za przeżyty czas. Patrząc w przyszłość prosić będziemy Pana Boga o jego obecność w naszym życiu, o opiekę Matki Bożej w nowym roku. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej modlitwie dziękczynno-błagalnej

 

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. W przyszłą niedzielę adoracja i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 15.15. W tym miesiącu nie będziemy odwiedzali chorych.

 

4. W tegorocznym konkursie na Wieczernikową Choinkę organizowanym przez Radio Jasna Góra, wziął udział jeden z wychowanków Publicznego Przedszkola w Konopiskach a także wychowanek z oddziału przedszkola w Łaźcu. Zadaniem uczestników Konkursu było przygotowanie przez dziecko samodzielnie lub wspólnie z rodziną „ozdoby” nawiązującej do jubileuszu Zakonu Paulinów - 750. rocznicy śmierci ich założyciela bł. Euzebiusza. Ozdoba przygotowana przez naszego wychowanka z Konopisk ma numer 16 a z Łaźca numer 37.

W tym roku głosowanie odbywa się online poprzez stronę internetową Radia Jasna Góra, w dniach od 24 grudnia 2020 do 2 stycznia 2021. Serdecznie prosimy o Państwa głosy! Link do głosowania dostępny na stronie internetowej parafii. https://www.radiojasnagora.pl/33-konkur

5. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję fundacji Małych Stópek „Paczuszka dla Maluszka” oraz w akcję Caritas „Wyciągnij rękę do ubogiego”. Zebrane rzeczy zostały przekazane do tych organizacji.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła: śp. Jadwiga Szymanek, śp. Edward Kuzior Wieczny odpoczynek…

 

MSZE ŚWIĘTE KOLĘDOWE 2020 – 2021

Z uwagi na panującą pandemię i obowiązujące wskazania sanitarne, a przede wszystkim w trosce o bezpieczeństwo Parafian nie odbędą się w tym roku wizyty duszpasterskie w domach.

Chcemy jednak zaprosić Was, Kochani Parafianie na Msze święte w Waszych intencjach do kościoła, na wspólne rozważanie Słowa Bożego, kolędowanie i omówienie bieżących spraw duszpasterskich.

          Wiemy, że nie wszyscy będą mogli być w kościele. Zapraszamy choć jednego przedstawiciela rodziny.

Nasze spotkanie odbywać się będzie według następującego porządku:

18.30 Msza święta

Po Mszy Świętej omówienie spraw parafialnych.

W czasie spotkań otrzymacie jak zawsze pamiątkę kolędową.

Podajemy plan spotkań na nadchodzący tydzień. Oczywiście można wybrać termin dla siebie dogodny.

28. 12. 2020r. godz. 18.30 – Jamki

29. 12. 2020r. godz. 18.30 – Korzonek

30. 12. 2020r. godz. 18.30 – Leśniaki

Nie rezygnujemy jednak całkowicie z wizyt duszpasterskich w domu. Kto chciałby zaprosić kapłana do swojego domu osobiście może to zgłosić w zakrystii , kancelarii lub telefonicznie a my udamy się osobiście do tego domu w takiej formie jak to zawsze czyniliśmy do tej pory. Zgłoszenia te prosimy dostarczyć nam najpóźniej do przyszłej niedzieli. Od 4 stycznia będziemy odwiedzać te rodziny, które wyrażą chęć na kolędę w tradycyjnej formie.