"Jeśli nikt od Was nie wymaga, to Wy sami wymagajcie od siebie.."

Jan Paweł II

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Adwentu 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Adwentu

20 grudnia 2020

 

1. Dziś po Mszy Świętej o godz. 16.00 odbędzie się kolejne spotkanie do bierzmowania dla tych, którzy nie przyjęli sakramentu bierzmowania z różnych powodów a chcieliby teraz uczynić.

 

2. Dziś ostatnia niedziela Adwentu. Ufam, że wielu parafian skorzystała z czasu rekolekcji i dzięki sakramentowi pojednania przygotowała serce na spotkanie z nadchodzącym Panem. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas. W ciągu tego tygodnia spowiadać będziemy przed każdą Mszą Święta.

 

3. W poniedziałek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy młodzież i wszystkich, którzy chcieliby pomóc w dekoracji kościoła na Święta Bożego Narodzenia.

 

4. Do chorych udamy się we wtorek od godz. 9.00. Chorych prosimy zapisywać w zakrystii.

 

5. Również we wtorek zapraszamy wszystkie dzieci na ostatnią Mszę Świętą Roratnią. Wówczas wszystkie dzieci otrzymają upominki za uczestnictwo w roratach.

 

6. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych w czasie wieczerzy wigilijnej. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

 

7. W tym roku, wyjątkowo ze względu na sytuację, aby umożliwić większej ilości osób uczestnictwo w Pasterce, w naszej świątyni w Wigilię odbędą się dwie Msze Święte o godz. 22.00 i 24.00. Nie odbędzie się jednak Pasterka w kaplicy na Kopalni.

 

8. Zapraszamy do wspólnego kolędowania przed Pasterką o północy ze wspólnotą, która prowadzi Wieczory Uwielbienia w naszej parafii. Wspólne śpiewanie rozpocznie się o godz. godz. 23.15.

 

9. W Boże Narodzenie i święto św. Szczepana Msze św. w porządku niedzielnym. W drugi dzień świąt poświęcenie owsa.

 

10. Na cmentarzu od 1,5 roku robiona jest elektroniczna inwentaryzacja cmentarza stąd na pomnikach pojawiły się oznaczenia sektorów i numery kwater a także tabliczki z informacją o wolnym lub zajętym miejscu czy też z prośbą o kontakt w celu ustalenia dysponenta grobu. Prosimy wszystkich, którzy jeszcze się nie zgłosili w celu ustalenia dysponent grobu, aby uczynili to do końca roku. Groby, które nie będą miały oznaczeń i ustalonego dysponenta będą traktowane jako groby przeznaczone do likwidacji i będą sukcesywnie usuwane zgodnie z prawem państwowym i regulaminem cmentarnym. Jeśli, ktoś likwiduję grób i rezygnuje z miejsca na cmentarzu prosimy o zgłoszenie do kancelarii. Jeśli numeracja na grobie jest zniszczona lub jej nie ma prosimy, aby zgłosić się po duplikat.

 

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: śp. Henryka Strach, śp. Andrzej Hochuł, śp. Aleksander Urbański, śp. Stefan Matyja Wieczny odpoczynek…