II Niedziela Adwentu

06 grudnia 2020

1. Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Zbiórka do puszek przed Kościołem.

2. Dzisiaj wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich.

3. Dziś o godz. po Mszy Świętej o godz. 16.00 odbędzie się pierwsze spotkanie do bierzmowania dla tych, którzy nie przyjęli sakramentu bierzmowania z różnych powodów a chcieliby teraz uczynić. Spotkanie organizowane jest na prośbę samych zainteresowanych.

4. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratnej codziennie o godz. 17:00. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i kandydaci do bierzmowania przychodzą na roraty w ramach przygotowania do tych Sakramentów. Od przyszłego tygodnia w niedzielę przed Mszą Świętą o godz. 8.00 będą śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

5. W kościele i kancelarii można nabywać opłatki, świece „Caritas” na stół wigilijny, kalendarz parafialny oraz lampiony dla dzieci na roraty.

6. We wtorek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszy Świętej o godz. 17.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają medaliki.

7. Od przyszłej nadzieli rozpoczynamy czas relokacji adwentowych w naszej parafii. Nie zmarnujmy czasu łaski, którą daje Bóg. Słuchajmy nauk rekolekcyjnych, odnawiajmy naszą wiarę, skorzystajmy ze spowiedzi świętej. Tylko wtedy będziemy cieszyć się prawdziwie z Bożego Narodzenia. Programy rekolekcji w gablocie i na stronie internetowej parafii.

8. Do chorych przed świętami Bożego Narodzenia udamy się w ostatnim tygodniu adwentu. W przyszłą niedzielę podamy szczegóły.

9. Dziękujemy paniom, które co tydzień sprzątają i ubierają kwiatami kościół.

10. Cieszymy się, że kilka rodzin zadeklarowało chęć uczestnictwa w spotkaniach Domowego Kościoła. Wszystkie małżeństwa, które chciałyby tworzyć tą wspólnotę prosimy o kontakt z duszpasterzami.

11. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela” i gazetki „Święty Walenty”.

12. Na cmentarzu od 1,5 roku robiona jest elektroniczna inwentaryzacja cmentarza stąd na pomnikach pojawiły się oznaczenia sektorów i numery kwater a także tabliczki z informacją o wolnym lub zajętym miejscu czy też z prośbą o kontakt w celu ustalenia dysponenta grobu. Prosimy wszystkich, którzy jeszcze się nie zgłosili w celu ustalenia dysponent grobu, aby uczynili to do końca roku. Groby, które nie będą miały oznaczeń i ustalonego dysponenta będą traktowane jako groby przeznaczone do likwidacji i będą sukcesywnie usuwane zgodnie z prawem państwowym i regulaminem cmentarnym. Jeśli, ktoś likwiduję grób i rezygnuje z miejsca na cmentarzu prosimy o zgłoszenie do kancelarii. Jeśli numeracja na grobie jest zniszczona lub jej nie ma prosimy, aby zgłosić się po duplikat.

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: śp. Mirosława Urbański, śp. Iwona Kromołowska, śp. Zbyszko Dudek, Wieczny odpoczynek…

Plan rekolekcji adwentowych w parafii
św. Walentego KM w Konopiskach

13-15 grudnia 2020