Witamy na stronie Parafii pw. św. Walentego w Konopiskach

"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie."

(J 11,25)

Ogłoszenia duszpasterskie

33 Niedziela zwykła

15 listopada 2020

 

                      1. Dziś w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak np. Caritas, aby pomagać innym.

 

     Od przyszłej niedzieli aż do 20 grudnia, każdy kto chce wspomóc osoby ubogie
i bezdomne będzie mógł to uczynić poprzez składanie do kartonu w kruchcie takich rzeczy jak: nowa odzież (czapki, rękawiczki, szaliki, spodnie, swetry), używane kurtki, środki czystości, które zostaną przekazane do Caritasu w Częstochowie.

Będzie również, drugi kosz do którego można składać przede wszystkim artykuły higieniczne: pieluszki jednorazowe, chusteczki nawilżane, kosmetyki do pielęgnacji niemowląt oraz również artykuły dla mam i w ten sposób włączyć się w akcję „Paczuszka dla Maluszka”, do której zaprasza Fundacja Małych Stópek. Jej adresatami są znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej maluszki oraz mamy, oczekujące narodzin swojego nienarodzonego dzieciątka.

2. Wspólnota Rodzin Emaus zaprasza na rekolekcje dla małżeństw pod hasłem Remont Małżeński. W tym roku można w tych rekolekcjach uczestniczyć również online w dniach 27 - 29. 11. 2020. Szczegóły i odnośnik do transmisji na stronie internetowej i plakacie.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

4. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 22 listopada to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem. Po Mszy Św. o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi.

5. Sakrament Bierzmowania ze względu na obecną sytuację nie odbędzie się jak zwykle w listopadzie. Nie ustalamy nowego terminu, gdyż sytuacja w której się znajdujemy jest ciągle dynamiczna i zmienna (Mamy nadzieję, że odbędzie się w tym roku szkolnym). Zawieszone są również spotkania formacyjne do bierzmowania.

6. Na cmentarzu od 1,5 roku robiona jest elektroniczna inwentaryzacja cmentarza stąd na pomnikach pojawiły się oznaczenia sektorów i numery kwater a także tabliczki z informacją o wolnym lub zajętym miejscu czy też z prośbą o kontakt w celu ustalenia dysponenta grobu. Prosimy wszystkich, którzy jeszcze się nie zgłosili w celu ustalenia dysponent grobu, aby uczynili to do końca roku. Groby, które nie będą miały oznaczeń i ustalonego dysponenta będą traktowane jako groby przeznaczone do likwidacji i będą sukcesywnie usuwane zgodnie z prawem państwowym i regulaminem cmentarnym. Jeśli, ktoś likwiduję grób i rezygnuje z miejsca na cmentarzu prosimy o zgłoszenie do kancelarii. Jeśli numeracja na grobie jest zniszczona lub jej nie ma prosimy, aby zgłosić się po duplikat.

7. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć w kościele i kancelarii opłatek wigilijny oraz kalendarza parafialny na 2021. Uwzględniliśmy wasze zeszłoroczne podpowiedzi i w kalendarzu zamieściliśmy informacje o imieninach, będzie w nim również miejsce na robienie różnego rodzaju zapisków a także w kalendarzu zostały umieszczone jak zawsze zdjęcia z różnych wydarzeń parafialnych.

8. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafialne: 200zł z ul. Częstochowskiej, 200zł z Łaźca, 150zł z Wąsosza za rzeką, 100zł z Kijasa