"Jeśli nikt od Was nie wymaga, to Wy sami wymagajcie od siebie.."

Jan Paweł II

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

Ogłoszenia duszpasterskie 3 Niedziela Zwykła 2021

Ogłoszenia duszpasterskie

24 stycznia 2021

III Niedziela Zwykła

 

1. Dziś po Mszy Świętej o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

 

2. Zakończyliśmy spotkania kolędowe w kościele oraz tradycyjną wizytę duszpasterską na wyraźną prośbę konkretnych rodzin. Składamy serdeczne Bóg zapłać za udział w spotkaniach kolędowych w kościele, za indywidualne zaproszenia i życzliwe przyjęcie w domach oraz składane ofiary.

 

3. W kościele trwają prace termomodernizacyjne, dlatego też odwołujemy Mszę Świętą o godz. 7.00, aby prace mogły być wykonywana w sposób ciągły. Msze Święte w ciągu tygodnia w naszym kościele będą sprawowane o godz. 17.00 i 17.30.

 

4. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 w budynku gdzie mieści się obecnie kancelaria odbędzie się pierwsze spotkanie wspólnoty Domowego Kościoła. Zapraszamy wszystkie chętne rodziny, które chciałby tworzyć tę wspólnotę.

 

5. 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. będą miały poświęcone świece na Mszy Świętej o godz. 17.00.

 

6. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

Ogłoszenia duszpasterskie 2 Niedziela Zwykła 2021

Ogłoszenia duszpasterskie

17 stycznia 2021

II Niedziela Zwykła

 

1. W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno. Nasza osobista komunia z Panem Bogiem musi przekładać się na relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.

 

2. Od wtorku w kościele rozpoczną się prace termomodernizacyjne.

 

3. W czwartek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w piątek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

 

4. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

 

5. W niedzielę 31 stycznia o godz. 18.00 w budynku gdzie mieści się obecnie kancelaria odbędzie się pierwsze spotkanie wspólnoty Domowego Kościoła. Zapraszamy wszystkie chętne rodziny, które chciałby tworzyć tę wspólnotę.

 

6. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Chrztu Pańskiego 2021

Ogłoszenia duszpasterskie

10 stycznia 2021

Święto Chrztu Pańskiego

 

1. Chrzest Chrystusa także jest objawieniem – epifanią. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga, naznaczony mocą Ducha świętego, który przychodzi, by objawić Boga światu. Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego.  Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej.

 

2. Dziś po Mszy Świętej o godz. 16.00 odbędzie się kolejne spotkanie do bierzmowania dla tych, którzy nie przyjęli sakramentu bierzmowania z różnych powodów a chcieliby teraz uczynić.

 

3. W czwartek bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo św. Walentego naszego patrona. Msza Świętą o świętym Walentym a po Mszy Świętej litania do naszego patrona. Módlmy się dla swoich dzieci i wnuków przez wstawiennictwo świętego Walentego o dobrych małżonków. Święty Walenty jest patronem nie tylko zakochanych ale przede wszystkim na początku czczony był jako patron chorych. Wielu w naszych rodzinach boryka się z różnymi chorobami; chciejmy więc przez wstawiennictwo św. Walentego wypraszać dla nich wszystkich łaskę uzdrowienia.

 

4. W piątek czcić będziemy Boże Miłosierdzie, zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo o godz. 17.00.

 

5. W niedzielę 24 stycznia po Mszy Świętej o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

 

6. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”, kalendarza parafialnego a także parafialnej gazetki „Święty Walenty”.

MSZE ŚWIĘTE KOLĘDOWE 2020 – 2021

Z uwagi na panującą pandemię i obowiązujące wskazania sanitarne, a przede wszystkim w trosce o bezpieczeństwo Parafian nie odbędą się w tym roku wizyty duszpasterskie w domach.

Chcemy jednak zaprosić Was, Kochani Parafianie na Msze święte w Waszych intencjach do kościoła, na wspólne rozważanie Słowa Bożego, kolędowanie i omówienie bieżących spraw duszpasterskich.

          Wiemy, że nie wszyscy będą mogli być w kościele. Zapraszamy choć jednego przedstawiciela rodziny.

Nasze spotkanie odbywać się będzie według następującego porządku:

18.30 Msza święta

Po Mszy Świętej omówienie spraw parafialnych.

W czasie spotkań otrzymacie jak zawsze pamiątkę kolędową.

Podajemy plan spotkań na nadchodzący tydzień. Oczywiście można wybrać termin dla siebie dogodny.

11. 01. 2021r. godz. 18.30 – Aleksandria I, Wygoda

12. 01. 2021r. godz. 18.30 – ul. Częstochowska, Źródlana, Jodłowa, Świerkowa, Dębowa, Bukowa, Lipowa, Brzozowa

13. 01. 2021r. godz. 18.30 – ul. Przemysłowa, Rolnicza, Różana, Ogrodowa, Towarowa, Spacerowa, Wiosenna, Jesienna, Letnia, Zielona, Spółdzielcza, Włościańska, Stawowa, Skośna

14. 01. 2021r. godz. 18.30 – ul. Śląska, Przejazdowa, Brylantowa, Szmaragdowa, Modrzewiowa, Sosnowa

15. 01. 2021r. godz. 18.30 – ul. Sportowa, Księżycowa, Kosmiczna, Kosmonautów, Mikołaja Kopernika, Gwiezdna, Słoneczna, Jana Heweliusza, Jowisza, Marsjańska, Awicenny, Jurija Gagarina

16. 01. 2021r. godz. 18.30 – ul. Opolska, Polna, Sosnowa, Leśna

Nie rezygnujemy jednak całkowicie z wizyt duszpasterskich w domu. Kto chciałby zaprosić kapłana do swojego domu osobiście może to zgłosić w zakrystii , kancelarii lub telefonicznie a my udamy się osobiście do tego domu w takiej formie jak to zawsze czyniliśmy do tej pory.

Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 2021

Ogłoszenia duszpasterskie

03 stycznia 2021

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

1. Dziś nasza wspólnota parafialna w szczególny sposób modli się w intencji Księdza Proboszcza Eugeniusza, który 4 stycznia obchodził swoje urodziny i imieniny.

 

Czcigodny Księże Proboszczu!

Przyjmij, Te słowa ciepłe i szczere, w dniu Twych urodzin i imienin Niech Bóg da Ci łask wiele. Niech wzmacnia powołanie, osłania, kiedy trzeba i prostą, pewną drogą prowadzi Cię do Nieba. Śpiewaj sercem kapłańskim radosne dziękczynienie: za służbę Chrystusowi, za wielkie wyróżnienie. A my się dziś do Ciebie serdecznie uśmiechamy i wszystkie swe życzenia w modlitwę przemieniamy. Szczęść Boże!

Wszelkiej Bożej łaski życzą: ksiądz Wikariusz, Młodzież i Parafianie.

2. Przeżywamy dziś pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy na zmianę tajemnic różańcowych i adorację o godz. 15.15.

3. W środę 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Zapraszamy na Porządek Mszy Świętych niedzielny. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. W tym roku nie będzie tradycyjnego orszaku Trzech Króli, zapraszamy jednak wszystkich, którzy chcieliby oddać pokłon Nowonarodzonemu wraz z Mędrcami ze wschodu na Mszę Święta o godz. 16.00 (otrzymamy korony) a następnie do wspólnego kolędowania ze wspólnotą Młodych Duchem po Mszy Świętej.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W modlitwie wspólnotowej i indywidualnej pamiętajmy prosić Boga o nowe i święte powołania kapłańskie zakonne i misyjne. Ja co miesiąc zapraszamy na Wieczór Uwielbienia o godz. 20.00.

5. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela” oraz kalendarza parafialnego w cenie 10zł a także kadzidło z kredą i węgielkiem do poświęcenia w Uroczystość Trzech Króli za dobrowolną ofiarą.

6. W przyszłą niedzielę, 10 stycznia, święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00 odbędzie się kolejne spotkanie do bierzmowania dla tych, którzy nie przyjęli sakramentu bierzmowania z różnych powodów a chcieliby teraz uczynić. Wkrótce rozpoczną się również regularne spotkania dla wszystkich kandydatów do bierzmowania.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła: śp. Marianna Gorzelak, śp. Waldemar Sawicki, Wieczny odpoczynek…

MSZE ŚWIĘTE KOLĘDOWE 2020 – 2021

Z uwagi na panującą pandemię i obowiązujące wskazania sanitarne, a przede wszystkim w trosce o bezpieczeństwo Parafian nie odbędą się w tym roku wizyty duszpasterskie w domach.

Chcemy jednak zaprosić Was, Kochani Parafianie na Msze święte w Waszych intencjach do kościoła, na wspólne rozważanie Słowa Bożego, kolędowanie i omówienie bieżących spraw duszpasterskich.

          Wiemy, że nie wszyscy będą mogli być w kościele. Zapraszamy choć jednego przedstawiciela rodziny.

Nasze spotkanie odbywać się będzie według następującego porządku:

18.30 Msza święta

Po Mszy Świętej omówienie spraw parafialnych.

W czasie spotkań otrzymacie jak zawsze pamiątkę kolędową.

Podajemy plan spotkań na nadchodzący tydzień. Oczywiście można wybrać termin dla siebie dogodny.

 

04. 01. 2021r. godz. 18.30 – Kopalnia ( w kaplicy na Kopalni )

05. 01. 2021r. godz. 18.30 – Kowale, Walaszczyki, Kijas

07. 01. 2021r. godz. 18.30 – Wąsosz

08. 01. 2021r. godz. 18.30 – Łaziec

Nie rezygnujemy jednak całkowicie z wizyt duszpasterskich w domu. Kto chciałby zaprosić kapłana do swojego domu osobiście może to zgłosić w zakrystii , kancelarii lub telefonicznie a my udamy się osobiście do tego domu w takiej formie jak to zawsze czyniliśmy do tej pory. Zgłoszenia te prosimy dostarczyć nam najpóźniej do przyszłej niedzieli. Od 4 stycznia będziemy odwiedzać te rodziny, które wyrażą chęć na kolędę w tradycyjnej formie.

                            

Ogłoszenia duszpasterskie Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

Ogłoszenia duszpasterskie

27 grudnia 2020

Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

 

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2020 roku, jest świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Świętą Rodzinę, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Ona jest wzorem dla naszych rodzin. Pamiętajmy, że zadaniem każdego chrześcijanina jest przede wszystkim troska o własne zbawienie. Dla wszystkich powołanych do życia małżeńskiego i rodzinnego ta troska wyraża się poprzez dobre i przykładne, godne życie w rodzinie i poprzez rodzinę. Prośmy Pana Boga, aby w tych niełatwych czasach i mimo zagrożeń nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem. 

 

2. W czwartek przeżywać będziemy ostatni dzień roku 2020. O godzinie 16.00 odprawimy Mszę Świętą, a po niej specjalne nabożeństwo. Przed Najświętszym Sakramentem dziękować będziemy Bogu za przeżyty czas. Patrząc w przyszłość prosić będziemy Pana Boga o jego obecność w naszym życiu, o opiekę Matki Bożej w nowym roku. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej modlitwie dziękczynno-błagalnej

 

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. W przyszłą niedzielę adoracja i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 15.15. W tym miesiącu nie będziemy odwiedzali chorych.

 

4. W tegorocznym konkursie na Wieczernikową Choinkę organizowanym przez Radio Jasna Góra, wziął udział jeden z wychowanków Publicznego Przedszkola w Konopiskach a także wychowanek z oddziału przedszkola w Łaźcu. Zadaniem uczestników Konkursu było przygotowanie przez dziecko samodzielnie lub wspólnie z rodziną „ozdoby” nawiązującej do jubileuszu Zakonu Paulinów - 750. rocznicy śmierci ich założyciela bł. Euzebiusza. Ozdoba przygotowana przez naszego wychowanka z Konopisk ma numer 16 a z Łaźca numer 37.

W tym roku głosowanie odbywa się online poprzez stronę internetową Radia Jasna Góra, w dniach od 24 grudnia 2020 do 2 stycznia 2021. Serdecznie prosimy o Państwa głosy! Link do głosowania dostępny na stronie internetowej parafii. https://www.radiojasnagora.pl/33-konkur

5. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję fundacji Małych Stópek „Paczuszka dla Maluszka” oraz w akcję Caritas „Wyciągnij rękę do ubogiego”. Zebrane rzeczy zostały przekazane do tych organizacji.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła: śp. Jadwiga Szymanek, śp. Edward Kuzior Wieczny odpoczynek…

 

MSZE ŚWIĘTE KOLĘDOWE 2020 – 2021

Z uwagi na panującą pandemię i obowiązujące wskazania sanitarne, a przede wszystkim w trosce o bezpieczeństwo Parafian nie odbędą się w tym roku wizyty duszpasterskie w domach.

Chcemy jednak zaprosić Was, Kochani Parafianie na Msze święte w Waszych intencjach do kościoła, na wspólne rozważanie Słowa Bożego, kolędowanie i omówienie bieżących spraw duszpasterskich.

          Wiemy, że nie wszyscy będą mogli być w kościele. Zapraszamy choć jednego przedstawiciela rodziny.

Nasze spotkanie odbywać się będzie według następującego porządku:

18.30 Msza święta

Po Mszy Świętej omówienie spraw parafialnych.

W czasie spotkań otrzymacie jak zawsze pamiątkę kolędową.

Podajemy plan spotkań na nadchodzący tydzień. Oczywiście można wybrać termin dla siebie dogodny.

28. 12. 2020r. godz. 18.30 – Jamki

29. 12. 2020r. godz. 18.30 – Korzonek

30. 12. 2020r. godz. 18.30 – Leśniaki

Nie rezygnujemy jednak całkowicie z wizyt duszpasterskich w domu. Kto chciałby zaprosić kapłana do swojego domu osobiście może to zgłosić w zakrystii , kancelarii lub telefonicznie a my udamy się osobiście do tego domu w takiej formie jak to zawsze czyniliśmy do tej pory. Zgłoszenia te prosimy dostarczyć nam najpóźniej do przyszłej niedzieli. Od 4 stycznia będziemy odwiedzać te rodziny, które wyrażą chęć na kolędę w tradycyjnej formie.