BÓG nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych wszyscy bowiem dla Niego żyją

(Łk 20,38)

Intencje mszalne parafii w Konopiskach

Intencje mszalne 22.02 - 28.02. 2021r.

Intencje Mszalne 22. 02. - 28. 02. 2021r.

 

Poniedziałek 22.02.2021        Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła

1700 † Teresę Cierpiał od koleżanek i kolegów z firmy „Tuttolina”

         † Walentynę Jagusiak od zakładu pogrzebowego „Cieśla” z Konopisk

 

Wtorek 23.02.2021                              

1700 * O Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie, Dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla Jana Podolskiego z racji urodzin

       † Czesławę Pakuła 7 r. śm.

 

Środa 24.02.2021                                       

1700 † Ks. Sławomira Kaczmarka od rodziny Woźniaków i Chmielewskich

         † Tadeusza Gomolucha od sąsiadów Szydłowskich, Marzeny Morzyk z rodziną, Tomasza Szydłowskiego z rodziną

         † Genowefę Banasiak od sąsiadów

         † Stefana Kromołowskiego od członkiń Żywego Różańca św. Walentego

         † Longinę Swat od rodziny Boguszów

         † Feliksa Marciniaka 2 r. śm.

         † Małgorzatę Jagusiak od swata Stanisława Staszowskiego

         † Ireneusza Ślusarczyka od rodziców Henryki i Walentego Ślusarczyk

         † Stanisławę Scisła od syna Zbigniewa z żoną i córką

         †      

         †

 

Czwartek 25.02.2021                       

1700 † Teresę Cierpiał od cioci Heni z córkami i rodziną

        

        † Walentynę Jagusiak od córki Edyty z rodziną

 

Piątek 26.02.2021                              

1700 † Tadeusza Kołodziejczyka od sąsiadów Duneckich, Kocelów, Wołczyków, Czopików

         † Zygmunta Nawrockiego od rodziny Fornalik

 

1730 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej

 

Sobota 27.02.2021            

1700 † Stefana Matyja od rodziny Piątków

         † Halinę Pyrkosz od zakładu pogrzebowego „Cieśla” z Konopisk

 

Niedziela 28.02.2021r.

II Niedziela Wielkiego Postu

800 † Władysława Jagusiak 5 r. śm.

 

 

1000         † Ks. Sławomira Kaczmarka od Zenony i Krzysztofa Fornalik

               † Tadeusza Gomolucha od rodziny Hochuł

               † Jadwigę Szymanek od Wiesławy Loch

               † Ignacego Locha

               † Edwardę, Lucjana Pyrkoszów

               † Janinę 4 r. śm., Tadeusza Żurek, Helenę, Stefana Cuglewskich

               † Mariana Święcickiego 1 r. śm.

               † Zbigniewa Płaczka od rodziny Staniszów

               † Wojciecha Haramzę od chrześnicy Izabeli z rodziną

               † Longinę Swat od Asi i Darka z dziećmi

               † Helenę, Ludwika Jeziorskich od córki Mari z mężem

               † Walentynę Jagusiak od Władka z żoną i dziećmi

               † Halinę Pyrkosz od syna Stanisława z rodziną

               † Romualda, Witolda Arciszewskich

               † Małgorzatę Jagusiak od szwagra Jarosława z rodziną

               † Ireneusza Ślusarczyka od brata Zbigniewa z rodziną

               † Stanisławę Scisła od Zofii Kuśmierskiej z rodziną

               † Helenę, Zdzisława Hojnackich, Edmunda Sosnowskiego

              

              

              

 

 

1130 * Za parafian

 

 

1600 † Stefana Matyja od rodziny Sporków

 

 

900 † Stanisławę Badora od Stanisława i Jerzego Flacha

Intencje mszalne 15.02 - 21.02. 2021r.

Intencje Mszalne 15. 02. - 21. 02. 2021r.

Poniedziałek 15.02.2021        

1700 † Bronisławę Badora od rodziny Skrobarczyk

         † Walentynę Jagusiak od męża Lecha

 

Wtorek 16.02.2021                              

1700 † Kazimierza Wąsowicza od Elżbiety i Józefa Dubas z rodziną

       † Zygmunta Nawrockiego od syna Tomasza z żoną i wnukiem Karolem

 

Środa 17.02.2021                                       Środa Popielcowa

900   Małgorzatę Jagusiak od zakładu pogrzebowego „Cieśla” z Konopisk

 

1700 † Ks. Sławomira Kaczmarka od Barbary Herba z rodziną

         † Zbyszka Dudka od Jadwigi, Andrzeja i Oli z rodzinami

         † Aleksandra Urbańskiego od szwagierki Haliny Jagusik z rodziną

         † Tadeusza Gomolucha od swatów Romy i Jerzego Podsiadlik

         † Jadwigę Szymanek od Urszuli i Janusza Kosowskich z rodziną

         † Waldemara Sawickiego od chrzestnej Heleny Kuśmierskiej z rodziną

         † Genowefę Banasiak od Wiesława Banasiak i Stefanowskich

         † Walentynę Jagusiak od rodziny Łapetów i Pazur

         †

         †      

         †

 

1800 † Za parafian (Kopalnia)

 

Czwartek 18.02.2021                       

1700 † Teresę Cierpiał od dyrekcji firmy „Tuttolina”

        

        † Longinę, Mieczysława Słomczyńskich, Justynę Czekała, Marię, Witolda Jackowskich

        

        † Zygmunta Nawrockiego od zakładu pogrzebowego „Cieśla” z Konopisk

 

Piątek 19.02.2021                              III piątek m-ca / Boże Miłosierdzie    

1700 † Ks. Sławomira Kaczmarka od Iwony i Leszka Wójcickich

        † Jadwigę Szymanek od sąsiadów z ul. Opolskiej

        † Stefana, Piotra Kromołowskich, Grzegorza Szymczyk

        † Jadwigę Wolską od kuzynek Teresy i Henryki    

        † Mariannę, Henryka Górniak, Zofię, Władysławę Pająk

        † Józefa, Marię Kromołowskich

        

 

1730 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej

 

Sobota 20.02.2021            

1700 † Kazimierza Wąsowicza od Dominika i Krystiana Dubas

        † Krzysztofa Grabarczyka, Halinę Lewicką, Alfreda Mrowca 29 r. śm. od Joanny Nalewajka i syna Janusza z rodziną

Niedziela 21.02.2021r.

I Niedziela Wielkiego Postu

 

800 † Stefana Matyja od Janiny i Tadeusza Kozioł z rodziną

 

1000         † Bronisławę, Stanisława, Czesława Szymoników

               † Józefa, Janinę Kościelniaków

               † Mirosława Urbańskiego od rodziny Zadwornych i Klecha

               † Henrykę Strach od kuzyna Andrzeja Mercik z rodziną

               † Jadwigę Szymanek od Druhów OSP Konopiska i przyjaciół syna Andrzeja

               † Zbigniewa Matyszczaka od żony i syna z małżonką

               † Zofię Kuśmierską 9 r. śm. od męża Zdzisława i syna Marcina

               † Irenę 2 r. śm., Tadeusza Pyrkoszów od córek z rodzinami

               † Mariana Smyła 5 r. śm., Jana i Władysławę Smyła

               † Zygmunta Nawrockiego od Krystyny i Andrzeja Dróżdż z rodziną

              

              

              

 

1130 * O Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie, Dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla Członkiń Żywego Różańca św. Walentego

       * O Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie, Dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla Marcina Lamch z okazji 6tych urodzin

       * O Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie, Dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla Filipa Kucharskiego z racji 10tych urodzin

 

 

1600         † Ks. Sławomira Kaczmarka od pracowników sklepu „Delikatesy u Niny”

               † Adriannę Łuszczyńską 1 r. śm. od chrzestnej z rodziną

               † Emila Szydłowskiego od syna Romana z rodziną

               † Ewę Morzyk od syna Artura z rodziną

               † Genowefę Banasiak od wnuków Anny, Mariusza, Przemysława z rodziną

               † Bożenę Myślikowską od rodziny Kołodziejczyków i Rędziniaków

               † Waldemara Sawickiego od rodziny Braszczyńskich

               † Zofię Woźniak-Ciura od Zarządu i Druhów Strażaków OSP Konopiska

               † Henrykę, Jolantę, Stanisława Wysockich i zmarłych z rodziny Wysockich

               † Halinę Pyrkosz od córki Krystyny z rodziną

               † Cecylię, Stefana Ciekot, Mateusza Frydrych 7 r. śm.

               † Wiesławę 14 r. śm., Stefana Skuzów, Zofię, Stefana Dziedziców

               † Zbyszka Dudka od pracowników firmy „X-Kom”

              

 

900 † Walentynę Jagusiak od Jarosława z żoną i dziećmi

Intencje mszalne 08.02 - 14.02. 2021r.

Intencje Mszalne 08. 02. - 14. 02. 2021r.

Poniedziałek 08.02.2021        

1700 † Kazimierza Wąsowicza od żony, córki i wnuczki z mężem

        † Andrzeja Hochuł od rodziny Wójcików

 

Wtorek 09.02.2021                              

1700 † Bronisławę Badora od wnuków Kasi i Krzysia

        † Andrzeja Hochuł od rodziny Kuźniarów

 

Środa 10.02.2021                    wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy

1700 † Ks. Sławomira Kaczmarka od Kół Żywego Różańca z parafii Konopiska

         † Teresę Cierpiał od rodziny Baryłów

         † Zbyszka Dudka od koleżanek i kolegów córki Magdy z pracy

         † Mirosława Urbańskiego od kolegów Bogusława Kleć i Zenona Ziental

         † Aleksandra Urbańskiego od sąsiadów Gorzelaków

         † Tadeusza Gomolucha od wnuczki Juli

         † Jadwigę Szymanek od rodziny Stachurskich

         † Zofię Woźniak-Ciura od sąsiadów Kościelniaków z ul. Częstochowskiej

         † Longinę Swat od córki Anny z mężem

         †      

         † Andrzeja Hochuł od Kazimiery Foltyniewicz 

 

Czwartek 11.02.2021                       wspomnienie NMP z Lourdes                        

1700  † Kazimierza Wąsowicz od syna Mariusza z rodziną

 

         † Waldemara Sawickiego od zakładu pogrzebowego „Cieśla” z Konopisk

 

Piątek 12.02.2021                                  

1700 † Jarosława Błaszczyka od chrzestnej z mężem i rodziną

       † Genowefę Banasiak od zakładu pogrzebowego „Cieśla” z Konopisk

 

Sobota 13.02.2021            

1500 * O Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie, Dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla Laury Kurdyk z racji roczku i Antoniego Trejtowicz z racji 13tych urodzin

 

1700 † Helenę, Antoniego, Jana, Zenona, Halinę, Juliannę, Wojciecha Polaczkiewiczów, Włodzimierza, Anastazję, Frnaciszka, Kazimierza Ociepa, Stanisławę, Władysława, Tadeusza, Gabriela Warwas, Małgorzatę Ryzner, Roberta Wajzer, Helenę Wróbel, Franciszka Kwietniowskiego, Alicję Pawlak i zmarłych z rodziny Polaczkiewiczów, Warwasów, Klusków, Kołaczyków, Ociepów, Fajerów

 

Niedziela 14.02.2021r.

6 Niedziela Zwykła

Odpust Świętego Walentego KM

800 † Stefana Matyja od wnuczki Igi z rodziną

 

 

1000         † Ks. Sławomira Kaczmarka od Kół Żywego Różańca z parafii Konopiska

               † Annę, Edwarda Kościelniaków, Stanisławę, Jana Wróblów od rodziny Kamińskich

               † Eleonorę 24 r. śm., Jana Pyrkoszów, Janinę, Władysława Włodarczyk

               † Jana Frąszczaka 8 r. śm. od żony Grażyny i synów Adriana, Michała i Tomasza z rodzinami

               † Bogdana Ciuk 10 r. śm.

               † Iwonę Kromołowską od rodziny Kowalików i Kozłów

               † Zbyszka Dudka od Ireny Musik

         † Mirosława Urbańskiego od sąsiadów Roda, Grzybowskich, Maklesów, Tadeusza Jagusiaka i Danuty Jakubowskiej

               † Henrykę Strach od kuzyna Mariana Gruszczyńskiego

               † Tadeusza Gomolucha od szwagierki Renaty Celeban z rodziną

               † Wiesława Witeckiego od rodziny

               † Józefa, Damiana, Pawła Ślusarczyków

               † Jadwigę Szymanek od sąsiadów z ul. Opolskiej

               † Stanisława, Zofię, Grzegorza Kowalskich, Stanisławę, Jana, Józefę Nowickich

               † Waldemara Sawickiego od Janiny i Grzegorza Ciurów z dziećmi

               † Józefa Majera, Jana, Mariannę Kapitan, Mariannę, Józefa Majer

               † Longinę Swat od siostry Ewy z mężem

              

              

              

 

 

1130 * Za parafian

          * O Sakrament Małżeństwa dla Emilii i Łukasza

 

1600 † Helenę Brzostek od syna Jana

 

 

900 † Stanisławę Badora od Adriana i Malwiny Kosowskich

Intencje mszalne 01.02 - 07.02. 2021r.

Intencje Mszalne 01. 02. - 07. 02. 2021r.

Poniedziałek 01.02.2021        

1700 † Danutę Ślusarczyk, Kazimierza Wąsowicza, Bronisławę Badora, Edwarda Czaję, Grażynę Sitek, Wiesławę Lara, Jarosława Błaszczyka, Mariana Kromołowskiego, Jadwigę Paczkowską, Jadwigę Turek, Krzysztofa Dyla, Danielę Michalik, Stanisławę Badora, Teresę Cierpiał, Danutę Gajczyk, Marka Lecińskiego, Iwonę Kromołowską, Grzegorza Kuzior, Tadeusza Kołodziejczyka, Zbyszka Dudka, Tadeusza Kołodziejczyka, Mirosława Urbańskiego, Violettę Wójcicką, Aleksandra Urbańskiego, Henrykę Strach, Andrzeja Hochuł, Tadeusza Gomolucha, Jadwigę Szymanek, Stefana Matyja, Edwarda Kuzior, Mariannę Gorzelak, Waldemara Sawickiego, Genowefę Banasiak, Walentynę Jagusiak, Halinę Pyrkosz od uczestników pogrzebu

         † Andrzeja Hochuł od wspólnoty „Młodych Duchem”

 

Wtorek 02.02.2021                              Święto Ofiarowania Pańskiego

 

1600 Za parafian (Kopalnia) 
1700 † Tadeusza Kołodziejczyka od żony, dzieci i wnuków; Mariannę, Mariana Kołodziejczyk, Kazimierę, Jerzego Kałędkiewiczów

       † Andrzeja Hochuł od Janiny i Mieczysława Zielińskich z rodziną

 

Środa 03.02.2021                    wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika

1700 † Ks. Sławomira Kaczmarka od rodziny Gapików

         † Teresę Cierpiał od rodziny Sowów i Budzik

         † Zbyszka Dudka od sąsiadów z ul. Gwiezdnej

         † Mirosława Urbańskiego od Tomasza Urbańskiego z żoną i córką

         † Edwarda Kuzior od chrześnicy Grażyny z rodziną

         † Jadwigę Szymanek od sąsiadów Stadlerów, Szczerbaków, Kromołowskich

         † Waldemara Sawickiego od kuzyna Zygmunta z rodziną

         † Ks. Sławomira Kaczmarka, Grzegorza 22 r. śm., Genowefę, Władysława Szymczyk, Włodzimierza Szymanka, Stefana Kromołowskiego, Teresę Cierpiał, Agnieszkę Sobota

         † Zofię Woźniak-Ciura od przyjaciół Maryli i Grzegorza Dyner z Konopisk

        

         † Andrzeja Hochuł od Danuty Żurek od Władysławy i Stefana Loch

 

Czwartek 04.02.2021                                 I czwartek m-ca

1700  † Grzegorza Kuzior od znajomej Władysławy

        

         † Andrzeja Hochuł od Janiny i Mieczysława Zielińskich z rodziną

 

2000 Wieczór Uwielbienia

 

Piątek 05.02.2021                                  wspomnienie św. Agaty /I piątek m-ca

1700 † Bronisławę Badora od syna Zbyszka z żoną

       † Andrzeja Hochuł od Marii Zielińskiej, Małgorzaty i Wiesława Świeboda

 

Sobota 06.02.2021            wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy /I sobota m-ca

1700 † Tomasza Machała od kuzyna Adama z rodziną

       † Andrzeja Hochuł od rodziny Sytniewskich

 

Niedziela 07.02.2021r.

5 Niedziela Zwykła

800 † Stefana Matyja od syna Adama z rodziną

 

 

1000         † Ks. Sławomira Kaczmarka od Arkadiusza Sosny

               † Jana 33 r. śm., Janinę, Zdzisława Kitów

               † Teresę Ciarpiał od koleżanek z klasy

               † Zbyszka Dudka od Pyrkoszów z rodziną

               † Mirosława Urbańskiego od swatki Marianny Koza

               † Violettę Wójcicką od Danuty i Henryka Kosowskich z dziećmi

               † Aleksandra Urbańskiego od siostry Wandy Sternak z rodziną

               † Henrykę Strach od rodziny Rycombel

               † Tadeusza Gomolucha od wnuka Bartka z żoną

               † Andrzeja Hochuł od Adeli Święcickiej

               † Jadwigę Szymanek od Ani Skwarczyńskiej

               † Mariannę Gorzelak od sąsiadów Pyrkoszów i Sienkiewiczów

               † Henrykę, Bronisława Pasek, Annę, Józefa Pyrkoszów

               † Marię, Kazimierza Knapczyk, Krystynę, Wiesława Haryłek

               † Zofię Woźniak-Ciura od Teresy i Zenona Kościelniaków

               † Teofilę, Kazimirza Dudek

               † Zdzisława Kruk 3 r. śm.

              

               

               

 

 

 

1130 * O Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie, Dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla Szymona Pijet z racji Chrztu Świętego

     * O Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie, Dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla Neli Cuglewskiej z racji 1 rocznicy urodzin od rodziców

 

 

 

1600        † Marka Lecińskiego do siostry Beaty z rodziną

               † Iwonę Kromołowską od rodziny Bednarskich z Leśnej

           † Konstantego 10 r. śm., Helenę Giełzak, Kamila, Edytę, Eugeniusza Budzik, Józefa, Stanisławę Płaneta

               † Waldemara Sawickiego od rodziny Broncel

               † Genowefę Banasiak od synowej Zofii z dziećmi

               † Longinę Swat od kuzyna Leszka Konopy z synem Adamem

              

               

              

 

900 † Janinę, Stefana Polaków od córki Wacławy

Intencje mszalne 25.01 - 31.01. 2021r.

Intencje Mszalne 25. 01. - 31. 01. 2021r.

 

Poniedziałek 25.01.2021        święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła      

1700 † Tadeusza Gomolucha od córki Katarzyny z rodziną

       † Kazimierza Mukaj i dusze w czyśćcu cierpiące

 

1730 † Andrzeja Hochuł od rodziny Janickich

 

Wtorek 26.01.2021             wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa

1700 † Aleksandra Urbańskiego od pracowników Domu Pomocy Społecznej

 

1730 † Andrzeja Hochuł od rodziny Kościelniaków

 

Środa 27.01.2021                            

1700 † Ks. Sławomira Kaczmarka od wspólnoty „Młodych Duchem”

         † Krzysztofa Dyla od rodziny Janik

         † Teresę Cierpiał od KŻR św. Franciszka z parafii Konopiska

         † Grzegorza Kuzior od rodziny Święcickich

         † Tadeusza Kołodziejczyka od Marty, Ani, Mateusza Krawczyk

         † Zbyszka Dudka od swatów Grażyny i Jurka Baran

         † Edwarda Kuzior od rodziny Kubików

         † Jadwigę Szymanek od Zofii Szymanek z rodziną

         † Waldemara Sawickiego od Fredzi i Kazika Sawickich z Poraja

         †

         †

         †

 

1730 † Andrzeja Hochuł od Danuty Żurek

 

Czwartek 28.01.2021                 wspomnienie św. Tomasza z Akwinu  

1700 † Violettę Wójcicką od Heni Kowalik z rodziną

 

1730 † Andrzeja Hochuł od rodziny Lisów i Blukaczów

 

 

Piątek 29.01.2021           

1700 † Mirosława Urbańskiego od brata Andrzeja z żoną

 

1730 † Andrzeja Hochuł od Ewy Krowickiej z rodziną

 

Sobota 30.01.2021

1700 † Tadeusza Gomolucha od córki Marzeny z rodziną

       † Martynę Bińkowski z racji imienin

 

1730 † Andrzeja Hochuł od Danuty Opala z rodziną

 

Niedziela 31.01.2021r.

4 Niedziela Zwykła

800 † Kazimierza 4 r. śm., Franciszkę, Mateusza Cuglewskich

 

 

1000         † Ks. Sławomira Kaczmarka od rodziny Orlińskich

               † Kazimierza Janusiaka 17 r. śm.

               † Teresę Cierpiał od wszystkich KŻR w Konopiskach

               † Grzegorza Kuzior od sąsiadów Skuzów i Kotowiczów

               † Zbyszka Dudka od Jolanty i Wojciecha Fertacz

               † Mirosława Urbańskiego od chrześniaka Dawida z żoną i synem

               † Aleksandra Urbańskiego od siostry Jadwigi Pyrkosz z rodziną

               † Henrykę Strach od rodzinę Strachów, Kędziów, Lewandowskich

               † Andrzeja Hochuł od sąsiadów Jagusiaków i Rychlewskich

               † Edwarda Kuzior od rodziny Święcickich

               † Jadwigę Szymanek od Magdaleny Misiak

               † Waldemara Sawickiego od Anny i Józefa Musiał z rodziną

              

              

              

              

              

 

1130 * O Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie, Dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla Emilii z racji 10 rocznicy urodzin

 

 

 

1600        † Stanisława Jurczak 10 r. śm.

               † Marka Lecińskiego od sąsiadów z ul. Kosmonautów

               † Iwonę Kromołowską od bratowej Beaty z rodziną

               † Mariannę, Kazimierza Gorzelaków od rodziny Białków i Polaków

               † Genowefę Banasiak od córki Barbary

               † Zbigniewa Płaczka od swatów Haremzów

              † Wojciecha Haremzę od brata Bohdana z żoną

               † Zofię Woźniak-Ciura od Marioli i Janusza Jończyk z rodziną

              

              

 

900 † Stanisławę Badora od rodziny Badorów z Rększowic