Witamy na stronie Parafii pw. św. Walentego w Konopiskach

BÓG nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych wszyscy bowiem dla Niego żyją

(Łk 20,38)

Ogłoszenia duszpasterskie
XIV Niedziela Zwykła
07 lipca 2024

1. Dziękujemy Paniom, które co tydzień sprzątają i przygotowują naszą świątynię do niedzielnej Eucharystii.

2. Dziś o godz. 15.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

3. W sobotę 13 lipca po Mszy Świętej o godz. 18.00 zostanie odprawione nabożeństwo fatimskie. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału we Mszy Świętej i nabożeństwie.

4. Trwa czas wakacji dla dzieci i młodzieży i dla wielu dorosłych okres urlopowy. Pamiętajmy w tym czasie o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. Na ten błogosławiony czas odpoczynku życzymy obfitości Bożych łaski i dobrej pogody.

5. W niedzielę 1 września na zakończenie wakacji pragniemy zorganizować III Parafialny Festyn Rodzinny. Nim jednak będziemy wspólnie razem świętować prosimy wszystkich chętnych o pomoc w przygotowaniu tego festynu. Pomoc ta może wyrażać się w przynoszeniu różnych upominków, pieczeniu ciast, składanych ofiarach a także poprzez osobiste zaangażowanie w dniu festynu. Tych, którzy w jakikolwiek sposób chcieliby zaangażować się w organizację festynu prosimy o kontakt z ks. Wikariuszem.

6. Sakramentalny Związek Małżeński zamierzają zawrzeć:
• Przemysław FOLHOLC – kawaler, pochodzący z parafii św. Teresy o Dzieciątka Jezus w Częstochowie i Martyna MISIAK– panna, zamieszkała na terenie naszej parafii– zapowiedź I.
• Patryk MUSIAŁ – kawaler, pochodzący z naszej parafii i Patrycja CUGLEWSKA – panna, zamieszkała na terenie naszej parafii
– zapowiedź I.
• Łukasz KOŚCIELNIAK – kawaler, pochodzący z naszej parafii i Marta PRZYTULSKA – panna, zamieszkała na terenie parafii św. Maksymiliana w Aleksandrii– zapowiedź I.

Jeżeli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach, które zachodzą między tymi osobami, a które uniemożliwiałyby ważne zawarcie sakramentu małżeństwa, zobowiązany jest powiadomić o tym duszpasterzy w kancelarii parafialnej.

7. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela” oraz „Magazynu Niedziela”.