Witamy na stronie Parafii pw. św. Walentego w Konopiskach

"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie."

(J 11,25)

Ogłoszenia duszpasterskie
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
19 maja 2024


1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Duch Świętego, która kończy okres czasu wielkanocnego. Kończy się również okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Odmrażajmy serca dla Boga, który daje życie i łaskę.

2. Dziś Nabożeństwo majowe o godz. 15.30.

3. Dziękujemy paniom za posprzątanie naszej świątyni.

4. W poniedziałek Krąg Biblijny o godz. 18.45.

5. Próby dla dzieci, które mają przystąpić do I Komunii Świętej w poniedziałek i środę o godz. 16.30.

6. Zapraszamy codzienne po Mszy Świętej o godz. 18.00 na nabożeństwa majowe z litanią loretańską.

7. W piątek o godz. 19.00 zapraszamy chętną młodzież z klas 6, 7, 8 i starszą na spotkanie młodzieżowe w naszej parafii.

8. W przyszłą niedzielę Uroczystość I Komunii Świętej o godz. 11.30. Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych, dla rodziców, dla chrzestnych oraz najbliższej rodziny przed I Komunią Świętą w sobotę o godz. 8.30.

9. W przyszłą niedzielę, obchodzimy Dzień Mamy. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

10. 30 maja przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Prosimy KGW, Górników, Strażaków i Młodzież o przygotowanie ołtarzy. Procesja w tym roku przechodzić będzie taką samą trasą jak podczas Drogi Krzyżowej.

11. Sakramentalny Związek Małżeński zamierzają zawrzeć:

• Piotr MORAWIEC – kawaler, pochodzący z naszej parafii i Angelika SOKOŁOWSKA – panna, zamieszkała na terenie naszej parafii – zapowiedź II.

Jeżeli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach, które zachodzą między tymi osobami, a które uniemożliwiałyby ważne zawarcie sakramentu małżeństwa, zobowiązany jest powiadomić o tym duszpasterzy w kancelarii parafialnej.

12. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.