Witamy na stronie Parafii pw. św. Walentego w Konopiskach

"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie."

(J 11,25)

Ogłoszenia duszpasterskie
11 lutego 2024
VI Niedziela Zwykła


1. Dziś obchodzimy uroczystość ku czci św. Walentego – patrona naszej parafii.

2. Dziś po Mszach Świętych zbiórka do puszek na katolicki ruch dobroczynny „Betel”.

3. Dziękujemy paniom za posprzątanie naszej świątyni.

4. W poniedziałek o godz. 18.40 Krąg Biblijny.

5. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla kandydatów do bierzmowania. W poniedziałek o godz. 17.00 dla klas 6 i 7 a we wtorek o godz. 17.00 dla klas 8.

6. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Zapraszam na Msze św. o godz. 9.00, 18.00 w kościele i 17.00 na Kopalni. Podczas każdej Mszy Świętej posypanie głów popiołem. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.

7. W Wielkim Poście odprawiamy jedno z najpiękniejszych nabożeństw o Męce Pańskiej – Gorzkie Żale. Chcielibyśmy, aby wszyscy choć odrobinę zasmakowali tej modlitwy. Stąd nabożeństwo to będziemy łączyć z Mszą Świętą niedzielną. Zamiast kazania będziemy śpiewać Gorzkie Żale. W najbliższą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 8.00.

8. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi krzyżowej dzieci i młodzież w każdy piątek o godz. 16.30 a dla dorosłych o godz. 17.15.

9. W trakcie Wielkiego Postu w każdy czwartek przed Mszą Świętą wieczorną będzie godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. Można wtedy w ciszy trwać przed Panem Jezusem obecnym w Sakramencie Eucharystii.

10. Jak już wspominaliśmy Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej odbędzie się 17 listopada 2024. Pragniemy 9 miesięcy przed tą uroczystością rozpocząć nasze duchowe przygotowanie. Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w każdą sobotę o godz. 17.15. Modlitwę tę poprowadzą członkinie i członkowie KŻR naszej parafii.

11. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

12. Przypominamy, że organizujemy pielgrzymkę do Rzymu – „Wiecznego Miasta” w terminie od 14 do 18 maja 2024. Spotkanie informacyjne odbędzie się 15 lutego o godz. 18.30. Prosimy o wpłatę pierwszej raty w wysokości 1500zł.