Witamy na stronie Parafii pw. św. Walentego w Konopiskach

"Jeśli nikt od Was nie wymaga, to Wy sami wymagajcie od siebie.."

Jan Paweł II

Ogłoszenia duszpasterskie
XXXIII Niedziela Zwykła
19 listopada 2023

1. Dziękujemy paniom za posprzątanie naszej świątyni.

2. Dziś zapraszamy nowe małżeństwa na spotkanie wspólnoty Rodzin naszej parafii o godz. 17.00 w budynku plebanii.

3. W poniedziałek spotkanie „Kręgu Biblijnego” o godz. 18.30 w budynku plebanii. Zapraszamy chętne osoby, aby dołączyły do wspólnego czytania i rozważania Pisma Świętego. W ten poniedziałek spotkanie pt. „Msza Święta i Apokalipsa” poprowadzi ks. Michał Pabiańczyk.

4. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 26 listopada to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem. Po Mszy Św. o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa
i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00 odbędzie się dodatkowe spotkanie dla bierzmowanych, którzy z różnych powodów
w zeszłym tygodniu nie mogli uczestniczyć w spotkaniach.

6. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i młodzieży, którzy uczestniczyli w nabożeństwach różańcowych. Wszystkich, którzy oddali plansze z obrazkami zapraszamy po odbiór nagród. Najbardziej gorliwymi byli: Ania Kościelniak, Alan Polak, Amelia Bielecka, Antoni Bielecki, Oliwia Zajder, Laura Janik, Nikola Ciura gratulujemy.

7. W sobotę 25 listopada odbędzie się diecezjalne spotkanie dla młodzieży - Kana Młodych. Od 14.00 do 20.00 na Hali Polonia w Częstochowie chcemy dać młodym doświadczenie żywego Boga w żywym Kościele. Serdecznie zapraszamy młodzież (od 8 klasy wzwyż) do uczestnictwa w tym szczególnym czasie! Koszt 10zł. Jeśli chcesz brać udział w tym wydarzeniu prosimy o kontakt.

8. Parafia wraz ze Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II w Łaźcu przy pomocy Biura Turystycznego „Alf” organizuje pielgrzymkę do Rzymu – „Wiecznego Miasta” w terminie od 14 do 18 maja 2024. Koszt pielgrzymki: 3150zł + 130 Euro. Szczegółowe informacje w gablocie. Zainteresowanych prosimy o kontakt.

9. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.