BÓG nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych wszyscy bowiem dla Niego żyją

(Łk 20,38)

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
04 czerwca 2023

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.

2. Dziś Adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo czerwcowe o godz. 15.15.

3. Dziś również po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie do bierzmowania dla uczniów klas 8.

4. W poniedziałek o godz. 16.00 egzamin do bierzmowania dla młodzież z klas 8 ze szkoły w Konopiskach a w piątek o godz. 16.00 dla młodzież z klas 8 z pozostałych szkół. Obowiązkowo młodzież na egzamin zabiera indeksy.

5. W poniedziałek nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego.

6. We wtorek spotkanie do bierzmowania dla uczniów klas 6 i 7 o godz. 17.00.

7. Próba dla dzieci, które będą sypać kwiatki podczas procesji Bożego Ciała w środę o godz. 19.00.

8. W czwartek – uroczystość Bożego Ciała. Z kościołów wyruszą procesje z Najświętszym Sakramentem. Udekorujmy nasze domy, by pokazać Jezusowi, jak bardzo cieszymy się z tego Jego nawiedzenia. Msze Święte o godzinie 8:00, 10:00, 16:00. Nasza parafialna procesja Bożego Ciała odbędzie się do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godzinie 10:00 i przejdzie następującymi ulicami: Lipową, Brzozową i Częstochowską. Prosimy Górników, Koło Gospodyń Wiejskich, Straż i Młodzież o przygotowanie ołtarzy. Zapraszamy: Koła Żywego Różańca, KGW, Orkiestrę, Strażaków, Służbę Liturgiczną Ołtarza, dzieci do sypania kwiatków szczególnie te, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej i dzieci obchodzące rocznicę pierwszej Komunii Świętej. Wszystkich parafian i gości zapraszamy do udziału w procesji.

9. Od piątku przeżywać będziemy Oktawę Bożego Ciała. Zapraszamy na codzienną Eucharystię o godz. 18:00.

10. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe każdego dnia po Mszy Świętej o godz. 18.00.

11. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 odbędzie się ognisko dla wszystkich rodzin, które chciałby dołączyć do Wspólnoty Rodzin Naszej Parafii. Serdecznie zapraszamy.

12. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.