29 stycznia 2023
IV Niedziela Zwykła

1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Serdecznie dziękuję za chwile wspólnej modlitwy, świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary. Podczas kolędy spotkaliśmy się również z wieloma chorymi, którzy nie są w stanie przyjść do kościoła, chętnie odwiedzimy ich z posługą spowiedzi i Komunii św. oraz z sakramentem namaszczenia. Prosimy rodzinę, sąsiadów o pomoc w tej sprawie, aby przez posługę kapłana przynieść chorym ulgę w cierpieniu i umocnienie duchowe.

2. W poniedziałek o godz. 18.40 Krąg Biblijny.

3. W czwartek 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte z błogosławieństwem świec w naszej świątyni o godz. 9.00 i 18.00. Na Mszy Świętej o godz. 18.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej będą miały poświęcone świece.

4. Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego oraz I czwartek miesiąca. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W piątek i sobotę będzie Msza Święta o godz. 7.00.

6. W czwartek zapraszamy na Wieczór Uwielbienia o godz. 20.00.

7. Chorych jak zawsze w I piątek miesiąca odwiedzać będziemy od godz. 9.30. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej od godz. 17:30.

8. W niedzielę o godz. 15.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

9. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.