Witamy na stronie Parafii pw. św. Walentego w Konopiskach

"Jeśli nikt od Was nie wymaga, to Wy sami wymagajcie od siebie.."

Jan Paweł II

Ogłoszenia duszpasterskie
22 stycznia 2023
III Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy w całym Kościele Niedzielę Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje”.

2. Dziś o godz. 16.30 odbędzie się Koncert Kolęd i Pastorałek. Wystąpią: Chór Basilica Cantans Archikatedry Częstochowskiej pod kierownictwem Włodzimierza Krawczyńskiego, Gminne Koło Emerytów i Rencistów – Zespół „Walentynki”, Zespół Ludowy „Konopielki”.

3. Parafia organizuje wyjazd dla dzieci i młodzieży do Wisły w sobotę 28 stycznia. W ramach wyjazdu kulig i poczęstunek przy ognisku oraz park wodny Tropikana Gołębiewski. Zapisy do wtorku 24 stycznia.

4. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

5. Terminarz wizyty kolędowej:
Poniedziałek 23. 01. 2023 – od 9.00
I Ksiądz: ul. Wrzosowa – Aleksandria, ul. Wrzosowa – Kopalnia od ul. Leśnej
II Ksiądz: ul. Szkolna od ul. Brzozowej

Kolęda dodatkowa – dla osób, które nie mogły przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie - odbędzie się we wtorek 24 stycznia – zapisy w kancelarii lub zakrystii.