Witamy na stronie Parafii pw. św. Walentego w Konopiskach

BÓG nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych wszyscy bowiem dla Niego żyją

(Łk 20,38)

Ogłoszenia duszpasterskie
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
20 listopada 2022

1. Dziś po Mszy Świętej o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

2. Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem. Po Mszy Św. o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi.

3. Dziękujemy paniom za posprzątanie naszej świątyni.

4. W poniedziałek kolejne spotkanie „Kręgu Biblijnego” o godz. 18.30 w budynku plebanii.

5. Zapraszamy na kolejne spotkanie wspólnoty Rodzin naszej parafii w przyszłą niedzielę 27 listopada o godz. 17.00 w budynku plebanii.

6. Za tydzień I Niedziela Adwentu i zarazem rozpoczęcie nowego roku liturgicznego oraz duszpasterskiego pod hasłem „WIERZĘ W KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY”.

7. Można zakupić lampiony dla dzieci na roraty oraz Kalendarz Rolników.

8. Caritas naszej archidiecezji organizuje zbiórkę żywności dla ukraińskich rodzin z racji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Zbiórka będzie trwała do 4 grudnia. Chcemy by ukraińskie rodziny mogły otrzymać paczkę świąteczną, w której będą: mąka, cukier, makaron, konserwy, miód, słodycze, kasza itp. Nasza parafia otrzymała 15 kartonów na paczki, takie jak widać w głównej kruchcie.

9. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.