XXVI Niedziela Zwykła
25 września 2022

1. Dziękujemy paniom za posprzątanie naszej świątyni.

2. W poniedziałek po Mszy Świętej o godz. 18.30 Krąg Biblijny.

3. W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.

4. W sobotę przypada I sobota miesiąca. Z tej racji poranna Msza Św. wynagradzająca o godz. 7.00.

5. W sobotę rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa w miesiącu październiku o godz. 17:20. W niedzielę różaniec o godz. 15.20. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół może nas obdarzyć.

W poniedziałek i środę zapraszamy na różaniec uczniów klas od I do IV.
W wtorek i czwartek uczniów klas od V do VIII.
W piątek zapraszamy młodzież szkół średnich i starszą. Młodzież z Oazy oraz Liturgiczną Służbę Ołtarza.

Jeśli komuś nie dopowiadają wyznaczone dni ze względu na różnego rodzaju inne zajęcia prosimy by już dobrowolnie wybrał sobie dni w których będzie uczestniczył w różańcu. Zapraszamy by dzieci i młodzież uczestniczyła codziennie w nabożeństwie różańcowym dla najgorliwszych będą nagrody. Młodzieży przygotowujące się do bierzmowania i dzieciom z klasy III SP przypominamy, że uczestnictwo w nabożeństwach różańcowych jest formą przygotowania do sakramentu Bierzmowania i Komunii Świętej.

6. W sobotę, 1 października, przypada również początek roku akademickiego. Wszystkim studentom życzymy gorliwości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom akademickim i profesorom Bożego światła i cierpliwości w pracy akademickiej.

7. W przyszłą niedzielę dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej na Mszy Świętej o godz. 11.30 otrzymają różańce.

8. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.