II Niedziela Adwentu
05 grudnia 2021

1. Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Zbiórka do puszek przed Kościołem.

2. Dziś o godz. 15.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

3. Jutro wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Zapraszamy jutro na Mszę Świętą wszystkie dzieci, młodzież z Oazy, całą Służbę Liturgiczną naszej parafii, dzieci ze Scholki.

4. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratnej codziennie o godz. 18:00. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i kandydaci do bierzmowania przychodzą na roraty w ramach przygotowania do tych Sakramentów.

5. W kościele i kancelarii można nabywać opłatki, świece „Caritas” na stół wigilijny, kalendarz parafialny w cenie 15zł oraz lampiony dla dzieci na roraty. Przypominamy również o akcji „Paczuszka dla Maluszka”.

6. W środę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte o godz. 9.00 i 18.00. Na Mszy Świętej o godz. 18.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają medaliki.

7. Od przyszłej nadzieli rozpoczynamy czas relokacji adwentowych w naszej parafii. Nie zmarnujmy czasu łaski, którą daje Bóg. Słuchajmy nauk rekolekcyjnych, odnawiajmy naszą wiarę, skorzystajmy ze spowiedzi świętej. Tylko wtedy będziemy cieszyć się prawdziwie z Bożego Narodzenia. Program rekolekcji w gablocie i na stronie internetowej parafii.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

9. Do chorych przed świętami Bożego Narodzenia udamy się w ostatnim tygodniu adwentu. Prosimy zgłaszać chorych.

10. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

Plan rekolekcji adwentowych w parafii
św. Walentego KM w Konopiskach
12-14 grudnia 2021