Witamy na stronie Parafii pw. św. Walentego w Konopiskach

"Jeśli nikt od Was nie wymaga, to Wy sami wymagajcie od siebie.."

Jan Paweł II

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

21 listopada 2021
1. Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem. Po Mszy Św. o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi. 
 
2. Dziś po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie do bierzmowania dla 8 klasy Szkoły Podstawnej i I klasy Szkoły Średniej. W poniedziałek o godz. 18.45 dla uczniów klasy 6 i 7 Szkoły Podstawowej.  
 
3. Zapraszamy dziś na spotkanie wspólnoty Rodzin naszej parafii o godz. 17.30 w budynku plebanii. 
 
4. W piątek 26 listopada w godzinach od 15.00 do 17.00 organizujemy wyjazd na kręgle do Merto w Aleksandrii dla dzieci ze Scholki, ministrantów, kandydatów, lektorów. Chętnych prosimy o kontakt. Zbiórka tego dnia pod kościołem o godz. 14.45. Koszt wyjazdu 15zł. 
 
5. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. 
 
6. Za tydzień I niedziela Adwentu. Od poniedziałku do soboty roraty o godz. 18:00. W zakrystii można zamówić lampiony dla dzieci, by nimi rozświetlać drogę na Roraty.
 
7. Jak w poprzednim roku w trakcie adwentu zapraszamy do włączenia się w akcję „Paczuszka dla Maluszka” Adresatami tej akcji są maluszki oraz mamy oczekujące narodzin swojego dzieciątka, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. W głównej kruchcie będzie kosz do którego można składać przede wszystkim artykuły higieniczne: pieluszki jednorazowe, chusteczki nawilżane, kosmetyki do pielęgnacji niemowląt oraz również artykuły dla mam. Zebrane rzeczy cyklicznie będą przekazywane matkom i ich dzieciom, którymi opiekuje się Fundacja Małych Stópek. 
 
8. Jak co roku 6 grudnia naszą parafię odwiedzi św. Mikołaj. Rodziców, którzy chcieliby przekazać paczki swoim dzieciom zapraszamy do zakrystii lub kancelarii. W tym dniu zapraszamy na Mszę Świętą młodzież z Oazy, całą Służbę Liturgiczną naszej parafii, dzieci ze Scholki. 
 
9. Wspólnota Rodzin Emaus zaprasza na rekolekcje dla małżeństw pod hasłem Remont Małżeński w dniach 26 - 28. 11. 2020. Szczegóły na plakacie.
 
10. Na cmentarzu od 3 lat robiona jest elektroniczna inwentaryzacja grobów stąd na pomnikach pojawiły się oznaczenia sektorów i numery kwater a także tabliczki z informacją o wolnym lub zajętym miejscu czy też z prośbą o kontakt w celu ustalenia dysponenta grobu. Prosimy wszystkich, którzy jeszcze się nie zgłosili w celu ustalenia dysponent grobu, aby uczynili to do końca listopada. Groby, które nie będą miały oznaczeń i ustalonego dysponenta będą usuwane zgodnie z prawem państwowym i regulaminem cmentarnym. 
 
11. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”. 
 
12. W związku z pandemią przypominamy o obowiązku zasłanianiu ust i nosa oraz o dezynfekcji.