BÓG nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych wszyscy bowiem dla Niego żyją

(Łk 20,38)

XXX Niedziela Zwykła
24 października 2021

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata. Po Mszy Świętej zbiórka do puszek na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.

2. Kończy się październik a więc kończą się nabożeństwa różańcowe. Dziękujemy wszystkim, którzy gorliwie uczestniczą w codziennym różańcu - dzieciom, młodzieży, dorosłym i zapraszamy pozostałych do tej pięknej modlitwy. Zapraszamy codziennie o godz. 17:20 na nabożeństwa różańcowe a w niedzielę różaniec o godz. 15.20.

W poniedziałek i środę zapraszamy na różaniec uczniów klas od I do IV.
W wtorek i czwartek uczniów klas od V do VIII.
W piątek zapraszamy młodzież szkół średnich i starszą. Młodzież z Oazy oraz Liturgiczną Służbę Ołtarza.

3. Przygotowujemy się do Uroczystości Wszystkich Świętych. Porządkujmy groby naszych bliskich. Pamiętajmy o modlitwie wypominek za naszych zmarłych. Kartki do wypisywania są na stolikach przy wejściu.

4. W przyszłą niedzielę zapraszamy do udziału w „Balu wszystkich Świętych”. Wydarzenie to rozpoczynamy od Mszy Świętej o godz. 16.00 w kościele. Następnie wspólnie razem przejdziemy do sali OSP w Konopiskach gdzie rozpocznie się bal. Podczas balu odbędzie się konkurs na najładniejsze przebranie za świętego i świętą balu. W konkursie pod uwagę brane będą stroje wykonane własnoręcznie. Najładniejszy święty i najładniejsza święta balu otrzyma deskorolkę elektryczną. Dla wszystkich dzieci będą upominki i poczęstunek. Dlatego do środy ze względów logistycznych prosimy o zgłaszanie dzieci, które będą brały udział w balu. Jeśli ktoś chciałby włączyć się w organizację balu poprze upieczenie ciasta dla dzieci to prosimy o informację do wtorku.

5. W przyszły poniedziałek 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele Msze Św. będą sprawowane według następującego porządku o godz. 8:00 i 10:00 a godz. 11:30 na cmentarzu. Po Mszy Świętej procesja z wypominkami za zmarłych.

6. We wtorek 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Msze Święte tylko w kościele o godz. 9:00 a o godz. 17:00 różaniec z wypominkami, a po nim Msza Święta. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

7. Przez całą oktawę zapraszamy codziennie o godzinie 17.00 na modlitwę różańcową i wypominki oktawalne za naszych bliskich zmarłych. Bezpośrednio po tej modlitwie będzie sprawowana Msza Święta za naszych zmarłych. W niedzielę wypominki o godz. 7.30.

8. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.