Witamy na stronie Parafii pw. św. Walentego w Konopiskach

"Jeśli nikt od Was nie wymaga, to Wy sami wymagajcie od siebie.."

Jan Paweł II

Ogłoszenia duszpasterskie
XXIX Niedziela Zwykła
17 października 2021

1. Dziś o godz. 15.30 w kościele akademickim w Częstochowie rozpocznie się spotkanie wspólnoty rodzin naszej parafii.

2. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.30 obejrzymy przedstawienie poświęcone osobie i nauczaniu Papieża Polaka. Inscenizacja ta została przygotowana przez dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Łaźcu. Tego dnia będziemy wsłuchiwać się w głos naszego wielkiego rodaka a także będzie można zabrać ze sobą cytaty św. Jana Pawła II by przypomnieć sobie jego nauczanie. Na zakończenie Mszy Świętej o godz. 11.30 wszyscy wyjdziemy na plac przed kościołem, gdzie odmówmy litanię do św. Jana Pawła II a najmłodsi wypuszczą białe i żółte balony wypełnione helem.

3. W piątek po Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie Oazy.

4. W sobotę o godz. 10.00 na plebanii próba Scholki Dziecięcej a godz. 11.30 zbiórka kandydatów, ministrantów i lektorów.

5. Październik to miesiąc różańca. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia. Zapraszamy codziennie o godz. 17:20 na nabożeństwa różańcowe a w niedzielę różaniec o godz. 15.20.

W poniedziałek i środę zapraszamy na różaniec uczniów klas od I do IV.
W wtorek i czwartek uczniów klas od V do VIII.
W piątek zapraszamy młodzież szkół średnich i starszą. Młodzież z Oazy oraz Liturgiczną Służbę Ołtarza.

6. Powoli przygotowujemy się do Uroczystości Wszystkich Świętych. Porządkujmy groby naszych bliskich. Pamiętajmy o modlitwie wypominek za naszych zmarłych. Kartki do wypisywania są na stolikach przy wejściu.

7. Zapraszamy na „Bal wszystkich Świętych”, który rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 16.00 w dniu 31 października. Zapisy na bal trwają do 26 października. Jeśli sytuacja epidemiologiczna uniemożliwi organizację balu w wyznaczonym terminie odbędzie się on w późniejszym czasie. Szczegółowe informacje na plakatach.

8. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.