Witamy na stronie Parafii pw. św. Walentego w Konopiskach

"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie."

(J 11,25)

Ogłoszenia duszpasterskie
XXVIII Niedziela Zwykła
10 października 2021

1. Dziś po Mszy Świętej o 16.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z 8 klasy SP i I klasy Szkoły Średniej. Natomiast w poniedziałek o godz. 18.30 spotkanie do bierzmowania dla młodzieży z klasy 6 i 7 Szkoły Podstawowej.

2. Dzisiaj obchodzimy 21 Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”, a w sobotę 16 października będziemy wspominać 43. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Dziś zbiórka do puszek na stypendia dla młodzieży z ubogich i wielodzietnych rodzin naszej Ojczyzny. My jako parafia, osobę i nauczanie Papieża Polaka w sposób szczególny przypomni sobie w niedzielę 24 października dzięki młodzieży ze SP w Łaźcu, która pod opieką pani Anety Baor przygotowała inscenizację na Dzień Papieski i na Mszy Św. o godz. 11.30 nam ją przedstawi. Tego dnia będziemy wsłuchiwać się w głos naszego wielkiego rodaka a także będzie można zabrać ze sobą cytaty św. Jana Pawła II by przypomnieć sobie jego nauczanie. Na zakończenie Mszy Świętej o godz. 11.30 wszyscy wyjdziemy na plac przed kościołem, gdzie odmówmy litanię do św. Jana Pawła II i odśpiewamy „Barkę” a najmłodsi wypuszczą białe i żółte balony wypełnione helem.

3. W środę 13 października po Mszy Świętej o godz. 18.00 zostanie odprawione nabożeństwo fatimskie. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału we Mszy Świętej i nabożeństwie.

4. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.30 będziemy modlić w intencji nauczycieli i pracowników szkół z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

5. W piątek, 15 października obchodzić będziemy Dzień Dziecka Utraconego. Serdeczną myślą i modlitwą otaczamy rodziny przeżywające cierpienie z powodu utraty dziecka poczętego. Rodziny te zapraszamy do wspólnej modlitwy w piątek 15 października w sanktuarium św. Józefa w Częstochowie. Szczegółowe informacje na plakacie.

6. W piątek po Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie Oazy.

7. W sobotę o godz. 10.00 na plebanii próba Scholki Dziecięcej a godz. 11.30 zbiórka kandydatów, ministrantów i lektorów.
8. Październik miesiąc różańca. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17:20. W niedzielę różaniec o godz. 15.20.

W poniedziałek i środę zapraszamy na różaniec uczniów klas od I do IV.
W wtorek i czwartek uczniów klas od V do VIII.
W piątek zapraszamy młodzież szkół średnich i starszą. Młodzież z Oazy oraz Liturgiczną Służbę Ołtarza.

9. Powoli przygotowujemy się do Uroczystości Wszystkich Świętych. Porządkujmy groby naszych bliskich. Pamiętajmy o modlitwie wypominek za naszych zmarłych. Kartki do wypisywania są na stolikach przy wejściu.

10. W przyszłą niedzielę spotkanie wspólnoty rodzin naszej parafii odbędzie się kościele akademickim w Częstochowie. Chętne rodziny prosimy o kontakt. O godz. 14.40 wyjeżdżamy wspólnie samochodami spod kościoła.

11. Zapraszamy na „Bal wszystkich Świętych”, który rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 16.00 w dniu 31 października. Podobnie jak we wcześniejszych latach zachęcamy dzieci do przygotowania strojów i przebrania się za świętego. Prosimy, aby stroje były wykonywane przez dzieci i rodziców a nie wypożyczane. Pod ocenę i nagrody brane będą stroje wykonane własnoręcznie. Zapisy na bal trwają do 26 października. Jeśli sytuacja epidemiologiczna uniemożliwi organizację balu w wyznaczonym terminie odbędzie się on w późniejszym czasie.

12. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.