Witamy na stronie Parafii pw. św. Walentego w Konopiskach

BÓG nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych wszyscy bowiem dla Niego żyją

(Łk 20,38)

Ogłoszenia duszpasterskie
XXIV Niedziela Zwykła
12 września 2021

1. Dziś w Warszawie o godz. 12.00 będzie beatyfikacja Ks. Kardynała Prymasa Polski Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża, którego charyzmatem jest służba ludziom niewidomym.

2. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia młodemu pokoleniu.

3. Dziś do grona Ministrantów dołączy 6 chłopców: Marcel Długosz, Rafał Łobacz, Antoni Sadowski, Szymon Szyja, Filip Rohde i Alex Rychlewski. Módlmy się za nich i całą Liturgiczną Służbę Ołtarza, aby służba przy ołtarzu Chrystusa pomnażała w nich wiarę i miłość do Boga i Kościoła. Zapraszamy chłopców szczególnie po Pierwszej Komunii Świętej, którzy chcą być ministrantami i służyć przy ołtarzu. Zbiórki odbywają się w każdą sobotę o godz. 11.30.

4. W poniedziałek 13 sierpnia po Mszy Świętej o godz. 18.00 w naszej parafii zostanie odprawione nabożeństwo fatimskie. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału we Mszy Świętej i nabożeństwie fatimskim.

5. We wtorek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 suma odpustowa na Kopalni.

6. W piątek o godz. 16.30 spotkanie Oazy dla młodzieży ze szkoły podstawowej, które będzie się kończyć Mszą Świętą o godz. 18.00. Na tę Mszę Świętą zapraszamy również młodzież ze szkoły średniej, która swoje spotkanie Oazowe będzie miała po Mszy Świętej.

7. W sobotę w godzinach od 14.00 do 19.00 w Częstochowie na błoniach seminaryjnych przy ul. Św. Barbary odbędzie się spotkanie Młodych Archidiecezji Częstochowskiej tzw. „Kana Młodych”. Spotkanie skierowane jest do młodzieży z klasy 8 Szkoły Podstawowej i starszej. Prosimy młodzież przygotowującą się do bierzmowania z klasy 8 szkoły podstawowej i 1 klasy szkoły średniej, aby w ramach przygotowania do bierzmowania uczestniczyła w tym spotkaniu. Młodzież prosimy, aby zgłosiła się do ks. Wikariusza po zgodę na wyjazd, którą muszą uzupełnić rodzice. Zgodę należy oddać w poniedziałek pani katechetce w szkole lub przynieść do kancelarii. Wyjazd jest bezpłatny. Zbiórka o godz. 13.20 po kościołem.

8. W sobotę o godz. 10.00 na plebanii próba Scholki Dziecięcej.

9. W przyszłą niedzielę serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę Świętą o godz. 11.30. W tym dniu czcić będziemy św. Stanisława Kostkę– patrona dzieci i młodzieży. Będziemy modlić się szczególnie w intencji dzieci i młodzieży z naszej parafii. W tym dniu dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają książeczki do nabożeństwa.

10. W przyszłą niedzielę odbędzie spotkanie wspólnoty rodzin naszej parafii. Spotkanie odbędzie się w budynku naszej plebanii o godz. 17.00. Następnie o godz. 18.00 wspólnie wszystkie rodziny pojadą do kościoła akademickiego w Częstochowie, gdzie odbędzie się modlitwa całej wspólnoty Rodzin EMAUS na rozpoczęcie roku formacyjnego. W czasie modlitwy będzie zorganizowana opieka dla dzieci. Dzieci zawsze mile są widziane na spotkaniach, podczas których również dla nich będzie organizowana opieka i zajęcia. Zapraszamy wszystkie małżeństwa.

11. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.