"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie."

(J 11,25)

XI Niedziela Zwykła
13 czerwca 2021

1. Dziś po Mszy Świętej o godz. 16.00 nabożeństwo fatimskie.

2. Dziś 55 dzieci w naszej świątyni po raz pierwszy do swoich serc przyjmie Pana Jezusa podczas I Komunii Świętej. Otoczmy ich naszą modlitwą, aby byli wierni Chrystusowi na zawsze. Rodzicom życzymy a zarazem prosimy, aby stawali się wobec swoich dzieci pierwszymi świadkami wiary. Dziękujemy rodzicom za posprzątanie i przygotowanie kościoła i terenu wokół kościoła na tę piękną uroczystość.

3. W tym tygodniu od poniedziałku do piątku będziemy z dziećmi przeżywać ich Biały Tydzień. Dzieci z rodzicami i najbliższymi zapraszamy codziennie na Msze Świętą połączoną z nabożeństwem czerwcowym o godz. 18.00.

4. W poniedziałek bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo św. Walentego naszego patrona o godz. 18.00.

5. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych po Mszy Św. o godz. 18.00.

6. We wtorek o godz. 17.20 spotkanie organizacyjne przed wyjazdem do Energylandii. Zapisy trwają do wtorku. Przypominamy również, że organizowany jest wakacyjny wyjazd dla młodzieży nad morze w terminie od 16 do 20 sierpnia. Nasza baza noclegowa będzie w Stegnie koło Gdańska w ośrodku wypoczynkowym „Koral”. Koszt wyjazdu to 800zł. Zapisy do końca czerwca.

7. W piątek czcić będziemy Boże Miłosierdzie, zapraszamy na Mszę Świętą
i nabożeństwo o godz. 18.00.

8. Spotkanie wspólnoty młodzieżowej naszej parafii w piątek o godz. 19.00.

9. Kolejne spotkanie wspólnoty rodziny naszej parafii odbędzie się w przyszłą niedzielę 20 czerwca w ośrodku „Święta Puszcza” w Olsztynie k. Częstochowy. Zapraszamy wszystkie chętne rodziny, które chciałby tworzyć tę wspólnotę.

10. Bierzmowanie dla tych, którzy ukończyli formację w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 27 czerwca o godz. 18.00. Próby w tym tygodniu dla bierzmowanych we wtorek i czwartek o godz. 19.00

11. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Irena Kędzia, śp. Aleksy Konopa