Witamy na stronie Parafii pw. św. Walentego w Konopiskach

BÓG nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych wszyscy bowiem dla Niego żyją

(Łk 20,38)

Ogłoszenia duszpasterskie

X Niedziela Zwykła

06 czerwca 2021

 

 1. Dziś Adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo czerwcowe o godz. 15.15 a po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie dla młodzieży klasy I i II szkoły średniej i wszystkich, którzy mają przystąpić do bierzmowania 27 czerwca 2021 o godz. 18.00.

 

 1. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych po Mszy Św. o godz. 18.00.

 

 1. Zakończenie oktawy z poświęceniem wianków i błogosławieństwem małych dzieci w czwartek o godz. 18.00. Na tę Msze Świętą zapraszamy wszystkie dzieci oraz młodzież przygotowującą się do bierzmowania z klas VI, VII i VIII. Po Mszy Świętej odbędzie się krótkie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

 

 1. W piątek 11 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

 

 1. Próby dla dzieci, które mają przystąpić do I Komunii Świętej w tym tygodniu odbywać się będą w następującym porządku:

W poniedziałek i wtorek o godz. 15.30 dla dzieci ze Szkoły w Konopiskach  a o godz. 16.30 dla dzieci z pozostałych szkół naszej parafii. Jeśli będzie taka potrzeba i konieczność dzieci przyjdą także w kolejne dni.

 

 1. Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych, dla rodziców, dla chrzestnych oraz najbliższej rodziny przed I Komunią Świętą w piątek o godz. 19.00.

 

 1. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych prosimy o przygotowania kościoła i otoczenia kościoła na uroczystość pierwszokomunijne swoich dzieci. Proponujemy, żeby te prace rozpocząć wcześniej, np. od środy. Sprzątanie generalne kościoła będzie w sobotę.

 

 1. Informujemy, że Msza Święta zbiorowa 13 czerwca będzie odprawiona nie o 10.00 a o godz. 9.30.

 

 1. Przypominamy, że parafia we współpracy z biurem podróży „Wesley” organizuje wyjazd do Energylandii w dniu 19 czerwca tj. sobota. Koszt wyjazdu to 80zł + bilet wstępu w zależności od wieku. Zapisy do 13 czerwca. Przypominamy również, że organizowany jest wakacyjny wyjazd dla młodzieży nad morze w terminie od 16 do 20 sierpnia. Nasza baza noclegowa będzie w Stegnie koło Gdańska w ośrodku wypoczynkowym „Koral”. Koszt wyjazdu to 800zł. Zapisy do końca czerwca.

 

 1. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

 

 1. Informacje dotyczące bieżących prac w kościele, na plebanii i na cmentarzu…