Witamy na stronie Parafii pw. św. Walentego w Konopiskach

BÓG nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych wszyscy bowiem dla Niego żyją

(Łk 20,38)

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkanocy

02 maja 2021

 

 1. Dziś po Mszy Świętej o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej a po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie dla młodzieży klasy I i II szkoły średniej, która ma przystąpić do bierzmowania. Na spotkanie przychodzą również osoby, które są w tzw. „Spóźnionej grupie do bierzmowania”.

 

 1. Dziś adoracja i nabożeństwo majowe o godz. 15.15.

 

 1. Jutro obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane w porządku niedzielnym. Nabożeństwo majowe o godz. 15.40.

 

 1. Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcamy do modlitwy o dary Ducha Świętego.

 

 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. We czwartek modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. O godz. 20.00 Wieczór Uwielbienia. Bardzo serdecznie zapraszamy młodzież i wszystkich parafian, aby znaleźli choć trochę czasu w ten czwartkowy wieczór, by wpatrywać się w Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. By prosić Go o wszelkie potrzebne łaski, zdrowie, uzdrowienie, nawrócenie dla siebie, rodziny, najbliższych i całej wspólnoty parafialnej.

 

 1. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Od godz. 9.30 odwiedzimy chorych, którzy zostaną zgłoszeni w kancelarii lub telefonicznie a spowiedź w kościele od godz. 17:30.

 

 1. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Zapraszamy codzienne po Mszy Świętej o godz. 18.00 na nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej Matki. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo. W przyszłą niedzielę nabożeństwo majowe o godz. 15.30.

 

 1. Kancelaria parafialna ze względu na nabożeństwo majowe czynna od poniedziałku do czwartku od godz. 19.00 do 19.30 a w piątek i sobotę o godz. 8.00 do 9.00.

 

 1. Wracamy do regularnych spotkań młodzieży naszej parafii w piątki o godz. 19.00. Bardzo gorąco zachęcamy młodzież naszej parafii, która nie jest jeszcze w tej wspólnocie, by się odważyła i przyszła na to spotkanie. A jeśli komuś się spodoba, bardzo będziemy się cieszyć jeśli powiększy naszą wspólnotę.

 

 1. Powracamy również do regularnych zbiórek dla kandydatów, ministrantów i lektorów. Wszystkich chętnych chłopców, którzy chcą powiększyć grono naszych ministrantów bardzo serdecznie zapraszamy.

 

 1. Przypominamy również, że w naszej parafii powstaje wspólnota rodziny. Zapraszamy wszystkie chętne rodziny, które chciałby tworzyć tę wspólnotę do kontaktu z księdzem wikariuszem. Kolejne spotkanie tej wspólnoty odbędzie się 30 maja o godz. 18.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 16.00 w intencji zmarłych Druhów Strażaków. Msza Święta poprzedzona będzie apelem poległych i zmarłych druhów o godz. 15.45.

 

 1. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.