Witamy na stronie Parafii pw. św. Walentego w Konopiskach

"Jeśli nikt od Was nie wymaga, to Wy sami wymagajcie od siebie.."

Jan Paweł II

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

04 kwietnia 2021

  1. Choć po raz kolejny przeżywaliśmy Pamiątkę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa w sposób tak niezwykle ograniczony, to jednak głęboko wierzymy, że był to dla nas wszystkich święty czas. Kiedy kobiety przyszły do grobu po szabacie i zastały go pustym, były zaniepokojone i pełne obaw, dopóki nie usłyszały słów aniołów. My już wiemy, że pusty grób nie jest powodem do lęku, lecz znakiem Zmartwychwstania Pańskiego. Niech zatem nie smuci nas owa ograniczoność w celebracji liturgii, a słowa naszego Pana – gdzie dwaj albo trzej zbierają się w imię moje, tam jestem pośród nich (Mt 18, 20) – niech w tym szczególnym czasie napełnią nasze serca otuchą i nadzieją. Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Niech zmartwychwstaje również naszych sercach i rodzinach.
  1. Jutro II dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Święte w porządku niedzielnym. Tradycyjnie w drugi dzień Świąt Wielkanocnych do puszek przed kościołem złożymy ofiary na uczelnie katolickie.
  1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy wzięli udział w Rekolekcjach, Triduum Paschalny i Mszy Świętej Rezurekcyjnej. Dziękujemy Służbie Liturgicznej za przygotowanie liturgii Wielkiego Tygodnia.
  1. W piątek w Oktawie Wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękujemy również wszystkim, którzy przygotowali dekorację w kościele.
  1. W najbliższą niedzielę obchodzimy święto Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na nabożeństwo i Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
  1. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00 odbędzie się kolejne spotkanie do bierzmowania dla tych, którzy nie przyjęli sakramentu bierzmowania z różnych powodów a chcieliby teraz uczynić. Również w przyszłą niedzielę o godz. 18.00 w budynku gdzie mieści się obecnie kancelaria odbędzie się kolejne spotkanie wspólnoty rodziny naszej parafii. Zapraszamy wszystkie chętne rodziny, które chciałby tworzyć tę wspólnotę.

 

  1. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.