Witamy na stronie Parafii pw. św. Walentego w Konopiskach

"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie."

(J 11,25)

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

04 kwietnia 2021

  1. Choć po raz kolejny przeżywaliśmy Pamiątkę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa w sposób tak niezwykle ograniczony, to jednak głęboko wierzymy, że był to dla nas wszystkich święty czas. Kiedy kobiety przyszły do grobu po szabacie i zastały go pustym, były zaniepokojone i pełne obaw, dopóki nie usłyszały słów aniołów. My już wiemy, że pusty grób nie jest powodem do lęku, lecz znakiem Zmartwychwstania Pańskiego. Niech zatem nie smuci nas owa ograniczoność w celebracji liturgii, a słowa naszego Pana – gdzie dwaj albo trzej zbierają się w imię moje, tam jestem pośród nich (Mt 18, 20) – niech w tym szczególnym czasie napełnią nasze serca otuchą i nadzieją. Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Niech zmartwychwstaje również naszych sercach i rodzinach.
  1. Jutro II dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Święte w porządku niedzielnym. Tradycyjnie w drugi dzień Świąt Wielkanocnych do puszek przed kościołem złożymy ofiary na uczelnie katolickie.
  1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy wzięli udział w Rekolekcjach, Triduum Paschalny i Mszy Świętej Rezurekcyjnej. Dziękujemy Służbie Liturgicznej za przygotowanie liturgii Wielkiego Tygodnia.
  1. W piątek w Oktawie Wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękujemy również wszystkim, którzy przygotowali dekorację w kościele.
  1. W najbliższą niedzielę obchodzimy święto Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na nabożeństwo i Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
  1. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00 odbędzie się kolejne spotkanie do bierzmowania dla tych, którzy nie przyjęli sakramentu bierzmowania z różnych powodów a chcieliby teraz uczynić. Również w przyszłą niedzielę o godz. 18.00 w budynku gdzie mieści się obecnie kancelaria odbędzie się kolejne spotkanie wspólnoty rodziny naszej parafii. Zapraszamy wszystkie chętne rodziny, które chciałby tworzyć tę wspólnotę.

 

  1. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.