Witamy na stronie Parafii pw. św. Walentego w Konopiskach

"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie."

(J 11,25)

X Niedziela Zwykła
09 czerwca 2024

1. Dziś nabożeństwo czerwcowe o godz. 15.30.

2. W poniedziałek Krąg Biblijny o godz. 19.00.

3. We wtorek o godz. 17.00 spotkanie do bierzmowania dla klas 6, 7 i 8.

4. Nabożeństwo czerwcowe każdego dnia po Mszy Świętej o godz. 18.00.

5. W czwartek o godz. 16.30 próba dla kandydatów do bierzmowania a o godz. 17.00 spowiedź dla bierzmowanych, dla świadków, dla rodziców oraz najbliższej rodziny.

6. W czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00 w naszej parafii zostanie odprawione nabożeństwo fatimskie. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału we Mszy Świętej i nabożeństwie fatimskim.

7. Młodzież i rodziców tych, którzy będą przyjmować sakrament bierzmowania, prosimy o przygotowania kościoła i otoczenia kościoła na tę uroczystość w czwartek o godz. 19.30.

8. W piątek na Mszy Świętej o godz. 18.00 ks. Biskup Andrzej Przybylski udzieli Sakramentu Bierzmowania kandydatom do bierzmowania. Po zakończeniu Mszy Świętej przejdziemy na nową część cmentarza, gdzie ks. Biskup dokona poświęcenia terenu przeznaczonego na cmentarz grzebalny.

9. Sakramentalny Związek Małżeński zamierzają zawrzeć:

• Jakub TAJBER – kawaler, pochodzący z parafii św. Michała Archanioła w Kamienicy Polskiej i Karolina WĄSOWICZ – panna, zamieszkała na terenie naszej parafii– zapowiedź I.

Jeżeli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach, które zachodzą między tymi osobami, a które uniemożliwiałyby ważne zawarcie sakramentu małżeństwa, zobowiązany jest powiadomić o tym duszpasterzy w kancelarii parafialnej.

10. Wszystkich, którzy zgłosili się na wakacyjny wyjazd z Bogiem, prosimy o wypełnienie karty uczestnika oraz wpłatę zaliczki w wysokości 300zł.

11. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.