Witamy na stronie Parafii pw. św. Walentego w Konopiskach

"Jeśli nikt od Was nie wymaga, to Wy sami wymagajcie od siebie.."

Jan Paweł II

19.06.2010 Finał II Mistrzostw Służby Liturgicznej

W dniu 19 czerwca 2010 nasi lektorzy i ministranci wzięli udział w Finale II Mistrzostw w Tenisie Stołowym Służby Liturgicznej Ołtarza Archidiecezji Częstochowskiej. W kategorii Szkół Średnich zajęli II i III miejsce i w kategorii Szkół Podstawowych I miejsce. Gratulujemy sukcesu !!!

Relacja fotograficzna autorstwa ks. Marka Latosa.

 

08.06.2010

W ramach projektu Comenius realizowanego przez Gimnazjum w Konopiskach naszą gminę odwiedziły delegacje uczniów i nauczycieli z Czech, Niemiec, Turcji i Słowacji.

Goście Gimnazjum odwiedzili również naszą świątynię, która bardzo im się podobała.

Zdjęcia od nauczycieli Gimnazjum w Konopiskach.

03.06.2010 ołtarze na Boże Ciało - Konopiska

Ołtarze wybudowane na uroczystą procesję Bożego Ciała w Konopiskach 3 czerwca 2010 roku.

Zdjęcia ołtarzy wykonał pan Grzegorz Nalewajka.

09.05.2010 I Komunia Święta

09 maja 2010 pięćdziesięcioro dzieci z klas drugich, ze szkół podstawowych z naszej parafii, przystąpiło do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Uroczystość odbyła się na Mszy Św. o godzinie 10.00.

Zdjęcia z uroczystości wykonał pan Grzegorz Nalewajka.

26.03.2010 Droga Krzyżowa

26.03.2010. Dobiega końca dzień. Słońce niechętnie chowa się za horyzontem. Zebraliśmy się pod kościołem, aby po raz kolejny odprawić Drogę Krzyżową na terenie gminy. Kolejne stacje rozmieszczono w tym roku wzdłuż ulicy Częstochowskiej, aż do skrzyżowania na Wygodzie. Droga może i długa, ale wspaniała pogoda i odpowiednia organizacja pozwala nam niepostrzeżenie odprawić nabożeństwo. Strażacy jak zawsze kierują ruchem abyśmy mogli się spokojnie i bezpiecznie modlić. Wszyscy w skupieniu docieramy już po zmroku do Kościoła.

Zdjęcia autorstwa pana Grzegorza Nalewajki

No images in gallery