Witamy na stronie Parafii pw. św. Walentego w Konopiskach

BÓG nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych wszyscy bowiem dla Niego żyją

(Łk 20,38)

10.10.2009 założenie nowego żyrandola

10.10.2009 założono w naszym kościele nowy żyrandol. Wymieniono tym samym ostatni ze starych żyrandoli w nawie głównej. Ten jest darem na 25-lecie kapłaństwa.


Krótką, lecz wykonaną w trudnych warunkach fotorelację zawdzięczamy księdzu Markowi Latosowi.

08.10.2009 IX zjazd szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze

W naszej parafii są dwie szkoły noszące imię Jana Pawła II - Szkoła Podstawowa w Łaźcu i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kopalni. Obydwie należą do Rodziny Szkół im Jana Pawła II, która od 11 lat zrzesza placówki oświatowe noszące imię papieża Polaka. Ta niezwykła Rodzina spotyka się co roku u stóp Matki Bożej Częstochowskiej w przeddzień Dnia Papieskiego. Tak też było w tym roku. Po raz dziewiąty 8 października przedstawiciele około 450 szkół noszących imię Sługi Bożego Jana Pawła II pielgrzymowało z całej Polski i spoza jej granic na Jasną Górę. Poczty sztandarowe szkół sztandarowymi z powagą prezentowały się wzdłuż klasztornych wałów wokół ołtarza. Pozostali uczestnicy zebrali się na błoniach, by tam zjednoczeni przeżywać swoje pielgrzymowanie. O godzinie 11 rozpoczęła się uroczysta msza święta pod przewodnictwem Ks. Abp. Józefa Kowalczyka. Zgromadzeni modlili się za Jana Pawła II o jego rychłą beatyfikację oraz powierzali siebie Matce Bożej Królowej Polski w Akcie Zawierzenia.
Po odczytaniu listu do Ojca Świętego Benedykta XVI zostały poświęcone różańce, które otrzymali wszyscy uczestnicy na pamiątkę spotkania.

Relacja - Magdalena Zdrach
Zdjęcia - uczeń SP Kopalnia - Marek Stanisz.

01.09.2009 uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010

01.09.2009 Uroczyste msze święte w parafii z udziałem dzieci, młodzieży, grona pedagogicznego i dyrekcji na rozpoczęcie nauki w roku szkolnym 2009/2010:

1. Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Konopiskach - kościół parafialny w Konopiskach Zdjęcia dzięki uprzejmości nauczycieli Gimnazjum.

2. Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Kopalni - kaplica w Kopalni.
Zdjęcia dzięki uprzejmości nauczycieli.

26.08.2009 pielgrzymka na Jasną Górę

26.08.2009  Pielgrzymka na Jasną Górę. Ci którzy ją odbyli mają okazję przypomnieć sobie jak cudownie się modlili. Pozostali mogą podziwiać wysiłek i wytrwałość wszystkich uczestników pielgrzymki. Mamy nadzieję, że za rok będzie pielgrzymować nas jeszcze więcej, a pogoda będzie tak samo piękna.

Podziękowania dla parafian za zdjęcia do galerii.

19.06.2009 zakończenie roku szkolnego w Kopalni

19.06.2009 Dzieci z gronem pedagogicznym z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kopalni kończą rok szkolny 2008/2009 uroczystą mszą świętą w kaplicy w Kopalni.

Zdjęcia dzięki uprzejmości nauczycieli.

No images in gallery